Xbox 360 Xbox 360 S po aktualizacji nie czyta żadnych płyt

double_s

Świeżak
Świeżak
Witam,
jestem nowy na forum i mam pewien problem z konsolą, a nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na mój problem i chciałbym upewnić się co może z nią być.
Syn dostał na święta Xbox'a 360 (kupiony w komisie) - przerobiony. Testowałem go po powrocie do domu i wszystko działało bez problemu, kopie gier i oryginały, na pada i kinect'a.
Chciałem żeby syn miał konsolę wyglądającą 'na nową' więc wykasowałem obecne na konsoli konta użytkowników (i sformatowałem całego pen drive'a, który był dołączony do konsoli).
Potem, gdy już młody dostał konsolę grał w raymana legends (oryginalna płyta) i nfs mw (kopia) i działało.

Pojawił się komunikat, że aby używać kinect'a niezbędna jest aktualizacja, więc ją puściłem i od tamtej pory kinect się uruchamia, ale żadnych płyt nie czyta.
Sprawdzałem gry oryginalne i kopie, filmy na dvd i płyty cd z muzyką, nie czyta nic. Pojawia się napis 'odczytywanie' a potem 'otwórz napęd'.
Przed tym formatowaniem pendriva i usuwaniem kont użytkowników niczego takiego nie było i kinect działał.
Czy może ktoś powiedzieć mi jaka może być tego przyczyna i co mogę z tym zrobić? Młody pograł 2 dni i teraz chodzi zawiedziony....

Nie wiem jaka jest przeróbka, wyczytałem że po uruchomieniu przyciskiem do wysuwania tacki jeśli pojawi się niebieski ekran - to jest to rgh, u mnie tak nie było więc pewnie to lt, ale nic więcej nie wiem.

MFR date to 2011-03-03
Model 1439

Sprawdziłem napęd: Lite-On DG-16D4S FW ver.: 0225
Chipset: Winbond

Bardzo proszę o informację jak można naprawić konsolę.
Z góry dzięki za pomoc

Ostatnia edycja:

szlovak

Użytkownik
Użytkownik
Jak przerobiony xbox to nic dziwnego że po zassaniu aktualizaji konsola nie działa. Na przerobione konsole dawało się aktualizacje przez pendrive TYLKO I WYŁĄCZNIE, swego czasu, nie śledziłem szczegółowo bo i nie potrzebowałem i zapewne to też tylko do którejś poprawki tylko. Jakiekolwiek podłączenie konsoli do neta skutkuje tym co masz. Nie miałem przerobionej nigdy konsoli, zresztą to całkowicie uniemożliwia jakiekolwiek granie sieciowe z innymi ludźmi. Możliwe żę da sięz tym coś zrobić ale bez kontaktu z jakimś specem to nie obejdzie się. Przy cenie starych konsol to chyba może nie mieć sensu

double_s

Świeżak
Świeżak
W starszych postach na forum u niektórych czytałem, że trzeba zrobić jeszcze raz flash napędu, ale tam zwykle ludziom działały oryginalne płyty a u mnie nic. Z kolei jak nic nie działało to ludzi pisali że to wina napędu, tyle że u mnie to się stało po aktualizacji.
A do żadnych speców nie mam kontaktów,
znalazłem jakiegoś faceta z moich okolic, ale posty z 2011 roku i teraz nieaktywny, kom nie odpowiada i nie wiem co robić. A na forum widziałem sporo znawców tematu, to poczekam może ktoś jeszcze coś podpowie, jak nie to się skończy kupnem drugiej konsoli chyba.

Na piratach mi nie zależy specjalnie bo teraz używane gry na xbox 360 można i za 20 kupić, ale miałem nadzieję, że coś się da zrobić z obecną konsolą.

chrabonszcz

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nie no, faktycznie dziwna sprawa bo to że usunąłeś przeróbkę to żadna nowina ale zaskakujące jest tylko to że oryginały nie działają.
bez serwisu się prawdopodobnie nie obejdzie albo powiedz tam, gdzie kupowałeś że konsola przestała nagle czytać gry i oddaj na reklamację, niech oni się użerają.
Wszak ty jesteś tylko zwykłym userem i miałeś prawo nie wiedzieć tym bardziej że konsolę testowałeś dopiero po powrocie do domu.
Powiedz że napęd już kiepsko czytał płyty a w pewnym momencie odmówił posłuszeństwa całkowicie.
nawet jak zapyta czy aktualizowałeś soft to powiedz że tak ale to i tak nie będzie miało wpływu na pracę napędu.
paragon w łapę i ogień

double_s

Świeżak
Świeżak
Sprawa bardzo nietypowa, ale rozwiązana.

Rozebrałem konsolę i napęd, poruszałem prowadnicą lasera i go wyczyściłem. I ku mojemu zdziwieniu po uruchomieniu konsola czytała wszystkie płyty normalnie :)

Widocznie zaciął się laser, a ta aktualizacja była tylko zbiegiem okoliczności.
Dzięki za pomoc, temat zamykam.

Do góry Bottom