XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

jackbauer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wiem ze o rodzajach kabli na tym forum bylo troche, ale nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odp.
w przeciagu miesiaca planuje kupic xboxa premium - nie wiem tylko jakim kablem podlaczyc go do mojego tv lcd samsung LE32R82B (componentem VGA czy HDMI?) oczywiscie component jest w zestawie ale VGA czy HDMI to dodatkowy wydatek - slyszalem o + i - kazdego z tych kabli wiec tym bardziej trudno sie zdecydowac; poza tym wie ktos moze gdzie moge znalezc optymalne ustawienia obrazu pod xboxa dla tego tv? z gory dzieki za pomoc :)
 

zaku666

Użytkownik
Użytkownik
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

jackbauer napisał:
Wiem ze o rodzajach kabli na tym forum bylo troche, ale nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odp.
w przeciagu miesiaca planuje kupic xboxa premium - nie wiem tylko jakim kablem podlaczyc go do mojego tv lcd samsung LE32R82B (componentem VGA czy HDMI?) oczywiscie component jest w zestawie ale VGA czy HDMI to dodatkowy wydatek - slyszalem o + i - kazdego z tych kabli wiec tym bardziej trudno sie zdecydowac; poza tym wie ktos moze gdzie moge znalezc optymalne ustawienia obrazu pod xboxa dla tego tv? z gory dzieki za pomoc :)
mam dokladnie ten sam TV :) uzywaj standardowego - nie masz po co dawac kase za HDMI - roznicy nie ma.
 

jackbauer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

a porownywales z VGA?
 

jackbauer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

a jakie masz ustawienia obrazu tv do grania na xboxie?
 

zaku666

Użytkownik
Użytkownik
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

VGA? czyli chyba composite to sie nazywa.. nie porownywalem bo po co? component lepszy a miedzy componentem a HDMI nie widzialem roznicy i nie warto przeplacac. CO do ustawien - dam Ci je jutro. W tym momencie ani w ogole dzis nie mam takiej mozliwosci.
 

jackbauer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

ok spoko - dzieki za pomoc :)
 

Czacha

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

Moze ktos wie czemu nie moge ustawic rozdzielczosci 1080p na Samsung LE32S86BD przez standardowy kabe,l dodam ze mam xboxa premium.
 

jackbauer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

zaku666 co z tymi ustawieniami? :-\
 
P

Piri001

Guest
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

Czacha napisał:
Moze ktos wie czemu nie moge ustawic rozdzielczosci 1080p na Samsung LE32S86BD przez standardowy kabe,l dodam ze mam xboxa premium.
Bo 1080p to jest HDMI ?
 

Czacha

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

to znaczy ze pojdzie tylko na kablu HDMI? Jest jakas widoczna roznica miedzy tymi rozdzielczosciami?
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

Na 32 calowym zadna, a poza tym malo ktora gra obsluguje ta rozdzielczosc, a roznice i tak zobaczysz tylko na telewizorze full HD powyzej 42 cali. A wiec nawet sie nie zastanawiaj i nie wydawaj kasy w bloto-na kabelek, rzecz jasna.
 

zaku666

Użytkownik
Użytkownik
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

Czacha napisał:
Moze ktos wie czemu nie moge ustawic rozdzielczosci 1080p na Samsung LE32S86BD przez standardowy kabe,l dodam ze mam xboxa premium.
bo 1080p to FULLHD a twoj tv do HD ready = 1080i

jackbauer : przepraszam za zwloke - kolosy studia - zapominam o wszystkim :p postaram sie tego poszukac na forum bo komus juz pisalem - jak zostal usuniety post to Ci jutro na pewno napisze.
 

Czacha

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

Dzieki za odp w takim razie nie bede wydawal kasy na ten kabel. Mam jeszcze jeden problem kupilem konsole w srode a od wczoraj co chwile sie zawiesza i musze dac reset, co zrobic? Isc do sklepu niech wymienia albo oddadza kase? Bo to chyba nie jest normalne zeby na kazdej grze sie wieszala. Sory za off topic
 

jackbauer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

zaku666 : spoko :)
 

Laska

Użytkownik
Użytkownik
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

Czacha napisał:
Dzieki za odp w takim razie nie bede wydawal kasy na ten kabel. Mam jeszcze jeden problem kupilem konsole w srode a od wczoraj co chwile sie zawiesza i musze dac reset, co zrobic? Isc do sklepu niech wymienia albo oddadza kase? Bo to chyba nie jest normalne zeby na kazdej grze sie wieszala. Sory za off topic
Radzę oddać żeby się potem w gwarancję nie bawić
 

Czacha

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

Cale szczescie wymienili mi na nowa :) koles w sklepie mnie zalamal powiedzial ze plaby sa zerwane i dal nowa konsole
 

zaku666

Użytkownik
Użytkownik
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

jackbauer to dla ciebie :) :

TRYB - standard
kontrast 90
ostrosc 75
jasnosc 45
kolor 50
odcien 50
ton kolorow -zimny 1
podsw - 6
poprawa filmow - off
DNie - ON
cyfrowa redukcja szumu - OFF
rozmiar - 16:9
tryb gry - ON
regulacja czerni - MAX
konstrast dynamiczny- MAX
gamma - 0
uwydatnianie krawedzi - ON
przestrzen kolorow - szeroki

mam nadzieje ze spodoba Ci sie obraz przy tych ustawieniach :) jak dla mnie jest idealnie.
 

jackbauer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

wielkie dzieki zaku666 :)

PS. a myslalem ze juz zapomniales :p
 

zaku666

Użytkownik
Użytkownik
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

nie zapomnialem :) tylko rzadko w domu jestem, co do jasnosci mozesz operowac od 45-55 moim zdaniem 45/50 to najlepszy wybor. w 45 moze byc za ciemno w GTA4 noca w miejcach typu magazyny.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: XBOX 360 - Samsung LCD - kabel?

Wedlug mnie dla lepszego efektu mozna troche skorygowac konfiguracje zaku, ustawiajac ton kolorow na zimny 2 i podswietlenie na 8. Reszta bez zmian, no ewentualnie wlaczajac poprawe filmow: on-masz lekko plynniejszy obraz.
 

Do góry Bottom