Xbox 360 slim z USA

Xanthi

Użytkownik
Użytkownik
Witam :) Mam mały dylemat ;p Mianowicie mam xboxa 360 slim w wersji NTSC i nie wiem czy sprzedać go w USA czy sprowadzić do Polski i sprzedać go u nas... Ceny x'ów w USA nie są duże i nie opłaca się za bardzo tam sprzedać. Ja xboxa nie chcę przerabiać więc bardziej by mi się przydał w wersji PAL :p Doradźcie co zrobić :)

Specter

Użytkownik
Użytkownik
Sprzedac w USA. W PL chyba tylko laik kupi konsole NTSC

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
a ja też mam takiego slima i nie sprzedaje....poczekam na lt+ przerobie i wtedy sprzedam.....bo mnóstwo gier jest region free

Buchman

Banned
usa

bigosPL

Użytkownik
Użytkownik
u nas proszą się te konsole by ktos kupił, koles slimke z mma i motion sport na kinecta na allegro sie prosił żeby za 500 ktoś kupił.

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
a ja też mam takiego slima i nie sprzedaje....poczekam na lt+ przerobie i wtedy sprzedam.....bo mnóstwo gier jest region free
tylko jak wyświetlisz z niego obraz skoro nadaje w NTSC a nie w PAL? bo albo kupisz TV z USA albo masz taki multisystemowy.

i raczej nie sprzedasz.

pat792

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze pamiętaj, że sprowadzając płacisz cło.

Xanthi

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze pamiętaj, że sprowadzając płacisz cło.

Z tym problemu nie ma... Kto umie to i cło ominie ;) No w USA tanio chodzą... W sumie może i na ebay jednak sprzedam bo i tak za free mam x'a, dołożę i kupie w PAL'u ;)

laki_me

Użytkownik
Użytkownik
jeżeli kupisz z oficjalnego źródła to tak łatwo cła nie ominiesz

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Nie mylcie cła z podatkiem bo to podatek się płaci na sprzęt z USA ;)

Xanthi

Użytkownik
Użytkownik
jeżeli kupisz z oficjalnego źródła to tak łatwo cła nie ominiesz

Xbox jest wygrany a nie kupiony ;) Z VAT problemu nie będzie .

laki_me

Użytkownik
Użytkownik
Wygraniy tzn. że kupiony a że używany to nei ważne, kwestia deklaracji celnej, bo wycena towaru nei wchodzi w grę w twojej strony, bo wartość jest taka za jaką wylicytowałeś ALE zawsze możesz zadeklarować niższą wartość nadawanej paczki : Plus jest taki że możesz ominąć cło, minus taki że w razie utraty paczki jeśli jest ubezpieczona oddają ci wartość jaką zadeklarowałeś - w praktyce - to zależy czym przesyłasz, kupiłem duuuuużo rzeczy z USA, i mimo doświadczenia tylko w 95 % unikałem cła i podatku, bo celnik zawsze ma prawo otworzyć i zwertyfikować zawartość paczki, ale fakt że zdarza się to dosyć rzadko. Polecam do przesyłek firmę Polamer, są dosyć tani, i jak za ich pomocą przesyłałem nie zdarzyło mi się zapłacić cła.

Xanthi

Użytkownik
Użytkownik
Wygraniy tzn. że kupiony a że używany to nei ważne, kwestia deklaracji celnej, bo wycena towaru nei wchodzi w grę w twojej strony, bo wartość jest taka za jaką wylicytowałeś ALE zawsze możesz zadeklarować niższą wartość nadawanej paczki : Plus jest taki że możesz ominąć cło, minus taki że w razie utraty paczki jeśli jest ubezpieczona oddają ci wartość jaką zadeklarowałeś - w praktyce - to zależy czym przesyłasz, kupiłem duuuuużo rzeczy z USA, i mimo doświadczenia tylko w 95 % unikałem cła i podatku, bo celnik zawsze ma prawo otworzyć i zwertyfikować zawartość paczki, ale fakt że zdarza się to dosyć rzadko. Polecam do przesyłek firmę Polamer, są dosyć tani, i jak za ich pomocą przesyłałem nie zdarzyło mi się zapłacić cła.
No i to mi chodzilo :) Ja korzystam z innej firmy, ale na jedno wychodzi :) Troche zeszlismy z tematu ^^

Pszczoła

Użytkownik
Użytkownik
W Polsce raczej nikt Ci nie kupi konsoli NTSC ;) Sprzedaj ją w USA a kiedy dolary w Polsce będą drogie to poprostu zamienisz je na złotówki ;)

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
hej wszyscy znawcy....

napisałem do microsoftu że mieszkałem w stanach i wróciłem do polski i że chcialbym kupić zasilacz europejski

a oni mi odpisali że wymienią mi zasilacz za free.....

Xanthi

Użytkownik
Użytkownik
hej wszyscy znawcy....

napisałem do microsoftu że mieszkałem w stanach i wróciłem do polski i że chcialbym kupić zasilacz europejski

a oni mi odpisali że wymienią mi zasilacz za free.....

Co nie zmienia faktu że wolałbym konsolę w PAL... Chyba jednak na ebay wystawię...

laki_me

Użytkownik
Użytkownik
no, dobre to z tym zasilaczem ;) a co do płatności, to i tak wszystko idzie zwykle na konto paypalowe, gdzie przeliczanie nie szczególnie się opłaca, no chyba że faktycznie kupisz po 2,90 a potem dolar skoczy na 4 zł ( o zgrozo ceny ropy ), lepiej już sprzedać i mieć z bańki - zawsze można skorzystać z tych pieniędzy w internecie ( PayPal ponad wszystko ) , ogólnie wysyłka USPS ( Amerykański odpowiednik poczty polskiej ) do Polski i pocztą Polską do USA nie wypada tak tragicznie ( początek chyba od 36 $ i to priority mail - ok. tydzień i paczka jest w Polsce - co nie znaczy u ciebie w domu, bo potem jeszcze Urząd Celny, a nie myślałeś żeby kupić Xboxa w Anglii ? wysyłka taniej, szybciej, system ten sam, a różnica w cenie całkiem całkiem - i pieniądze też paypalem transferowane

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
Nie mylcie cła z podatkiem bo to podatek się płaci na sprzęt z USA ;)
sie moderator nie zna. cło się płaci jeśli wartość towaru importowanego przekracza równowartość 150 EUR.

laki_me

Użytkownik
Użytkownik
jak by się nad tym jeszcze zastanowić - to po co wymieniać zasilacz, wystarczy przejściówke

szymek488

Użytkownik
Użytkownik
Ja ściągnąłem Xboxa Arcade Jasper ze stanów nówkę, bo taniej mi wyszło. Gry mam z USA od siostry i kupuje tu w polsce gry PAL bez blokady regionalnej (region free) i jak mam okazje to kupuje w Polsce ntsc. Co do zasilacza to kupiłem transformator i śmiga. Nie mam problemów ;) zrób jak uważasz;)

Do góry Bottom