Xbox 360 Slim - Zielona dioda mruga i brak sygnału na hdmi i av po wgraniu ECC.

adadak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam,
Wczytałem nand 2-krotnie, zaprogramowałem CR i wgrałem ECC. Kiedy zadowolony podłączyłem Xboxa do telewizora, włączyłem go a tu...NIC - nie pojawia się Xell, zero obrazu i dźwięku zarówno na AV jak HDMI. Środkowa zielona dioda szybko miga, a wentylator się obraca.
Coś zepsułem? :( Jak to naprawić??? ;)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
wgraj oryg pamięć odlutuj zasilanie chipa i zobacz czy żyje

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
jaki slim i jaki chip ?? Czy dioda na chipie miga ??
 

adadak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Chip to CoolRunner rev d. Dioda na chipie świeci się na czerwono.
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
a zielona nie miga ?? Pokaz jak masz polutowane
 

adadak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Migała tylko przy programowaniu. Luty są wykonane poprawnie, wszystkie po lutowaniu były czyszczone izopropanolem, przerwy pomiędzy lutami czyściłem wykałaczką. Zwarć nie ma na pewno. Wykorzystałem alternatywne pole dla pomarańczowego przewodu.

 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
Polutowane tak ze masakra. Pokaz fotki z drugiej strony. Pokaż punkty b,c,d. Sprawdz miernikiem czy na wszystkich punktach są napięcia.
 

adadak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A taam, ważne żeby działało, estetyka nie ma znaczenia ;). Nie mogę pokazać, bo przykręciłem już płytę. Mam przerobione chłodzenie, trzyma się tylko na śrubach, jak bym wyjął płytę to bym zdjął radiator, a skończyła mi się MX-2'ka. Tam jest na 100% OK. Luty z tyłu są ładne.
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
No jak widzisz nie działa. Wg mnie jest coś źle polutowane, ale bez fotek to nie zgadne co. Czy masz napięcia na punktach lutowania na chipie. Czy chip zaprogramowany ???
 

adadak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Programowałem chip. Napięcia sprawdzę jutro.
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
Na 100% masz źle i kijowo polutowane cos
 

adadak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poprawiłem kilka lutów. Izolowałem miejsca możliwego zwarcia. Próbowałem zaprogramować coolrunnera na rgh, rgh2. Wgrywałem drugi raz ECC. Ciągle to samo!
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
Pokaz normalne zdjecia punktow lutowanie z 2 stron, najlepiej z odlutowanym programatorem, zeby tylko bylo widac punkty lutowania chipa. Inaczej nic sie nie wymysli. I co to za altenatywa dla pomaranczowego przewodu bo nie rozumie. Czy sprawdzales napięcia na punktach lutowania na chipie ??
 

adadak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Miałeś rację! Niebieski przewód dosłownie wisiał na punkcie. Przylutowałem go jeszcze raz. Zobaczymy co dalej...
Alternatywny punkt, czyli nie ten mały przy układzie BGA, tylko jakiś z tyłu. Ale ponoć działa tak samo.
Jutro odpalam ;)
 

adadak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ciągle to samo. Może to wina mojego coolrunnera, to jest podróbka. To ma jakiś wpływ?
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
Pokaz te fotki i podlutuj punkt B tak jak ma byc a nie jakis aletrnatywny
 

adadak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poprawię ten punkt B, jak będzie to samo, to kupię nowego CoolRunnera.
To jest ten punkt alternatywny:


 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
Zalutuj punk b tak jak powinien byc oryginalnie i sprawdz miernikiem czy napięcia na punktach
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
przewód b krótki ma być , post także na długość. reset owiniety na kolo xclamp. luty muszą być poprawione trzyma się to chyba tylko na taśmie.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

dudi2000

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Używasz jakiegoś fluxu do lutowania?

Wysłane z mojego D5503
 

Do góry Bottom