xbox 360 vs PLAYSTATION 3

Abram_2006

Użytkownik
Użytkownik
witam

zastanawiam się nad kupnem PS3 obecnie mam xbox 360
co ma lepszą grafikę? która z konsol ma lepsze gry bo wiadomo że nie które gry są tylko na daną konsole :)
 

djezzer93

Użytkownik
Użytkownik
Ja na chwilę obecną mam PS3 i nie zauważyłem żadnych różnic pomiędzy nim a Xbox-em 360 (xbox-a miałem ale go sprzedałem), choć w GTA IV przyjemniej mi się grałem na Xbox-ie nie wiem czemu jakoś tak wygodniej. Jeżeli masz Xbox-a to nie baw się w kupno PS3, ja w tej chwili trochę żałuję, ale nie dlatego, że np. ps3 jest gorsze(bo jest identyczne jak Xbox) tylko dlatego, że do PS3 musiałem dołożyć dużo więcej kasy ;/.
Dlatego tak jak wyżej powiedziałem zostań przy Xbox-ie, no chyba, że srasz pieniędzmi . to wtedy zmienia postać rzeczy ;P.


@Edit
Plusem PS3 jest blu-ray. Słyszałem ,że niby producenci gier narzekają, że powoli płyty DVD+RDL przestają wystarczać na pomieszczenie gier i niby gry będą umieszczane na dwóch nośnikach. Ale co z tego? Po to masz dysk w tym xboxie, żeby nagrywać te gry na niego a nie żeby się kurzył. Takie jest moje zdanie nie wiem co inni myślą na ten temat.
 

Abram_2006

Użytkownik
Użytkownik
Myślałem że PS3 ma dużą różnice w grafice Z kasą jest w miarę ale skoro mówisz że nie ma żadnej różnicy to chyba zostanę przy Xbox-ie Zobaczę wypowiedz innych użytkowników
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli masz kase to bierz PS3 :D A tak poza tym , to istnieje juz ze 3 takie tematy , więc lepiej poszukaj , bo ten może zostać niedługo zamknięty.
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
PS3 starczy napewno na pare lat dluzej niz X360. To jest jak porownac Sony Ericsson'a w800 z w850, niby to samo a jednak sie tyle różnią ;).

X Arcade ~700pln z przesylka, X Elite 250GB 1000pln, PS3 Slim 120GB 1100pln - jesli chcesz kupic Elite to kup PS3 ze 120GB dyskiem ;).
 

neoandrew

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
PS3 warto mieć z tylko jednego powodu, dla gier jakie wychodzą tylko na PS3 ! Blu-ray owszem większa pojemność tylko na dzień dzisiejszy gry na ps3 są nagrywane kilkukrotnie tylko po to aby szybciej się wczytywały bo blu-ray jest po prostu wolniejszy w odczycie i machanie laserem z jednego końca na drugi płyty jest długie.
Po za tym blu-ray w ps3 jako odtwarzacz filmów to też mizerna sprawa bo ps3 to bardzo kiepski odtwarzać o słabej jakości i to nie jest tylko moja opinia, poszukajcie sobie na necie (częste głosy o słabej jakości obrazu, wyblakłych kolorach itp.) Z resztą zobaczcie sobie sami ile kosztuje stacjonarny odtwarzacz blu-ray o dobrej jakości a ile kosztuje ps3 odejmijcie sobie te koszty i zobaczycie że nie ma możliwości aby ps3 przy tej cenie którą teraz ma miał dobry odtwarzać blu-ray.
Tak więc podsumowując, warto mieć obie, ale na ps3 tylko grać w gry wyłączenie na ps3 reszta jest milczeniem.
 

djezzer93

Użytkownik
Użytkownik
Hmm... może z tymi wyblakłymi kolorami trochę przesadziłeś, bo gry ładnie wyglądają ale np. GTA IV nie wygląda tak ładnie jak na Xbox-ie, kontury są słabe. I co do wczytywania gier, to prawda chwilę się one wczytują choć nie dużo dłużej jak na Xbox-ie, i jeszcze chciałem dodać coś do głośności pracy obu konsol. Jeżeli na Xbox-a gra nie zostanie wgrana na dysk chodzi bardzo głośno, jak kombajn ;P a PS3 chodzi bardzo cicho, jak gram na PS3 to muszę się bardzo wsłuchać żeby usłyszeć jej pracę.
 

Yetan

Użytkownik
Użytkownik
Polecam Ci przejrzeć listę gier na PS3, jak i X360 i zdecydować co Ci bardziej odpowiada. A dużej różnicy w grafice nie będzie, jedna gra wygląda lepiej na PS3, a druga na x360. Jeśli zależy Ci na super grafice zainwestuj w... PC.
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Filmów na blu-ray nie widziałem , ale streamowane z kompa avi w stosunkowo niskiej rozdziałce wyglądają przyzwoicie. a kolory to na TV można juz sobie ustawić wedle uznania :p

Co do gier to liczy się chyba efekt końcowy , a nie sposób w jaki grę nagrano na płytę :p


Autorowi tematu polecam zajrzeć do tych tematów:

http://xboxforum.pl/off-topic-f45/czy-kupic-xboxa360-czy-ps3-35362.html

http://xboxforum.pl/sprzet-f11/ps3-i-xbox-360-okiem-developera-xbox-360-zwyciezyl-testy-1128.html
 

djezzer93

Użytkownik
Użytkownik
Wiecie ja się zastanawiam czy nie sprzedać PS3 i kupić sobie znowu xboxa. Może to głupio brzmi bo miałem wcześniej Xbox-a w wersji arcada, ale go sprzedałem żeby kupić sobie PS3.
Myślałem, że w PS3 znajdę jakaś dużo większa różnicę np. lepsza grafa.
Pozytywne różnice jakich doszukałem się w PS3 to bardzo cicha praca, darmowy net, fajne gry. Ale są także minusy np. brak możliwości przerobienia, cena, ogromna ilość prądu pożerana przez PS3 380W całkiem sporo. Gdybym sprzedał PS3 odzyskał bym sporo kasy gdyż xbox jest stosunkowo dużo tańszy od PS3, gry na xboxie też są fajne np. Fable 2, Gears of War a w ostateczności można go przerobić no ale w tym wypadku rezygnuję się z gry online. Co wy mi poradzicie, nie mogę się zdecydować ;/
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Hmm... kasy po prostu nie masz na gry :p
Ja też niedawno przeszedłem na drugą stronę. Głównie ze względu na gry. Różnicę w grafice widzę. Na plus wypadają gry na wyłączność PS3 i raczej tylko takie będę już kupywać. X'a miałem jakiś czas , przerabialność z czasem robiła się co raz mniejszą zaletą , a pod koniec nawet wadą , bo przez przeróbkę MS blokuje dostęp do dysku twardego.
W rezultacie swoją przygodę z MS skończyłem mając kupę płytek w szufladzie i bez żadnej gry w którą chciałbym zagłębić się na dłużej.
Niby zaoszczędziłem pieniądze , ale co z tego skoro nie miałem w co grać.

No a teraz ściągam demka i patrze , czy gra przypadnie mi do gustu. nawet jeśli nei ma jakichś nowości ciekawych to jest kilka starszych-tańszych gier w które warto zagrać.

No ale jeśli główną rolę w tym filmie grają pieniądze , to raczej PS3 powinna powędrować na allegro.
 

Benko

Użytkownik
Użytkownik
Pozwolę sobie zauważyć że to forum jest poświęcone XBOX`owi a więc większość osób i tak poleci ci xa
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
No reklama X'a to napewno większa tutaj jest niż każdej innej platformy :p chociaż zdarzają się obiektywne komentarze ;) Więc forum napewno doradzi bezstronnie :p
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
W dziale offtop masz taki temat!

KOSZ bo się zrobi śmietnik PEACE
 

Do góry Bottom