Xbox 360 Xenon z 2006 w 2020 roku

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Witam. Wiem, że może dziwny temat, ale chciałbym trochę porozmawiać o najstarszej wersji Xbox 360 z płytą główną Xenon. Ostatnio kupiłem konsolę jako uszkodzoną tak dla zabawy (za grosze). Jest to właśnie wersja z 2006 roku bez HDMI (na pewno Xenon, bo zweryfikowałem). Śmieszna sprawa jest taka, że sprzęt jest w 100% sprawny, z dyskiem, plomba jest na miejscu, jeszcze jest stary dashboard. Konsola wydaję się naprawdę zadbana, wszystko śmiga i to mnie zastanawia. Jakim cudem ten sprzęt do tej pory dotrwał w takim stanie. Przecież chyba ktoś na nim nie grał w ogóle, bo jeśli byłby używany to one musiały paść (przez 90nm CPU i GPU). Jak gram sobie w COD MW3 to konsola chodzi jak odkurzacz (wentylatory i napęd), ale to normalne. Żadnych oznak żeby miała paść. Ciekawi mnie jedno. Czy ktoś tą konsolę po prostu "schował" i nie używał i dla tego działa czy po prostu jakaś szczęśliwa sztuka, która nie boi się niczego. Kiedyś dawno miałem Xenona, Zephyra, Falcona i wszystkie po krótkim czasie padały na RROD lub E74. Tylko Jasper i Slim nigdy mi nie padły.

kaziu422

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odpowiedziałeś sobie sam, bo jakby była używana, to z pewnością by ring się wyświetlił prędzej czy później, a skoro w stanie idealnym, to może ktoś kupił i właśnie... zapomniał o niej, zamknęli właściciela, że nie miał kiedy zagrać. Historii pewnie tej konsoli nikt z nas i tak pewnie by nie zrozumiał :p Ps. tak nawiasem, to dziwna sprawa ;)

suki

Użytkownik
Użytkownik
Odpowiedziałeś sobie sam, bo jakby była używana, to z pewnością by ring się wyświetlił prędzej czy później, a skoro w stanie idealnym, to może ktoś kupił i właśnie... zapomniał o niej, zamknęli właściciela, że nie miał kiedy zagrać. Historii pewnie tej konsoli nikt z nas i tak pewnie by nie zrozumiał :p Ps. tak nawiasem, to dziwna sprawa ;)
Nie koniecznie. Miałem taki model kupiony w 2008 roku z leżaków magazynowych z utlimy. Pierwsze co to jak odpaliłem GTA IV to okazało się że konsola się wiesza więc musiałem wysłać na gwarancję niestety lub stety... Wymienili w niej całą płytę i napęd optyczny. Grzała się ostro. Podziała kilka lat przy średnim użytkowaniu i dostała Red ringa. Ten wielgachny zasilacz to masakra jakaś był :)
Pozdrawiam

jejek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mój xenon padł jakoś po 10 latach. Może i dobrze bo przyszła kolej na nową generację. W dobie remasterów i wstecznej kompatybilności nie widze sensu posiadania x360 ale to tylko moje zdanie.

suki

Użytkownik
Użytkownik
Mój xenon padł jakoś po 10 latach. Może i dobrze bo przyszła kolej na nową generację. W dobie remasterów i wstecznej kompatybilności nie widze sensu posiadania x360 ale to tylko moje zdanie.
Ja dostałem rrod z kodem 0102 czyli jak dobrze pamiętam uwalone gpu.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jest sporo gier, które w kompatybilności nie są a warto je ograć :) Jak budżet pozwala, to czemu nie ;) Ja zostawiłem swoją slimkę X360 do odpalania właśnie takich gier, które na XO nie odpalę i mogą się nigdy nie znaleźć we wstecznej kompatybilności :)

jejek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jest sporo gier, które w kompatybilności nie są a warto je ograć :) Jak budżet pozwala, to czemu nie ;) Ja zostawiłem swoją slimkę X360 do odpalania właśnie takich gier, które na XO nie odpalę i mogą się nigdy nie znaleźć we wstecznej kompatybilności :)
Kiedyś sie grało ale teraz gry z x360 wydają mi się za drewniane. Na tv 50 jest słaby odbiór :)

Do góry Bottom