XBOX 360E - bardzo słaba prędkość WiFi - 5Mb/s

Piechu92

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam
Miesiąc temu zaopatrzyłem się w xboxa 360 w wersji E, niestety mam problem z połączeniem przez WiFi.
Posiadam internet światłowodowy 300mbit od lokalnego dostawcy, router podpięty do chińskiego modemu, używam routera w trybie PPOE, 802,11 b/g/n, pasmo 2.4Ghz (5Ghz wyłaczone bo nawet PS4 go nie obsługuje), router obok w pokoju więc siła sygnału jest na 100%
Na początek powiem że na takim ustawieniu, po WiFi, na PS4 prędkość pobierania mam około 15/20 mb/s.
Niestety na xboxie 360 mam jak na zdjęciu:
DSC_0359.JPG

Pytanie skąd taka słaba prędkość i skąd taki duży ping?
Pobieranie czegoś przez Wifi to udręka, nawet wątpie czy idzie taką prędkością jak pokazuje.
Nie pomaga zmiana trybu na routerze, NAT w grach mam otwarty, po kablu wszystko pięknie śmiga.
Nie przywracałem go jeszcze do ustawień fabrycznych, w obawie o strate gier które pozostawił na dysku poprzedni właściciel.
Ktoś w ogóle wie jaka jest maksymalna prędkość po Wifi dla tego xboxa?
Pozdrawiam, mam nadzieję że pomożecie!

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To jakim cudem osiągnąłeś wysyłanie 15 Mb/s? Być może zasięg się zmienia (i link), choć 5 to dziwna wartość, takiej nie miałem (a miałem spadki na 1 2, czy 6).

Ogólnie coś tam świrują bo po kablu (dającym co najmniej 300, nie miałem jak sprawdzić 1 Gb/s) jest down 22-23, up 15. Gra idzie 18 Mb/s jakaś paranoja (ta sama na Xbox 1 leci w tym samym czasie 200-300 Mb/s).

router obok w pokoju więc siła sygnału jest na 100%
A to są BZDURY!!! Na pewno to nie jest 100% ani blisko tego. Mi przy RSSI -80 pokazuje siłę 80% co jest brednią. Konsola jakoś to liczy i robi to bardzo głupio. 100% to można dać dla RSSI -30. Postaw tam kompa i inSSIder i sprawdź (choć to marny test, bo RSSI w Xbox będzie na pewno inne).

PS. ping jest bardzo dobry, łączysz się z USA i to pewnie zachodnim, ja tam mam 180-200 zależnie od łącza.

Do góry Bottom