XBOX a Edimax 6200n

spinka2

Świeżak
Świeżak
Czy komuś udało się połączyć z netem Xboxa za pośrednictwem routera Edimax 6200n? Od kilku dni walczę bezskutecznie ze sprzętem - wywala mi błąd połaczenia. Nie jest istotne czy korzystam z DHCP czy wpisuję IP na sztywno - efekt wciąż ten sam - xbox widzi sieć ale się z nią nie łaczy. W routerze poodblokowywałem porty i dalej nic. Nie próbowałem jeszcze zmianiać połaczenia z b/g/n na samo b lub g choć jakos nie wierzę w efekty. Nie zmieniałem też kanałów (obecnie 11). W sumie skończyły mi się pomysły.
Identyczny błąd mam gdy próbuję łaczyć się z netem przez AP udostępniony w telefonie - konsola widzi sieć ale sie nie łaczy.

Edit
Router od miesięcy bez problemu współpracuje z innymi urządzeniami
Zabezpieczenie to zalecane WPA2 AES
Konsola bez przeróbek - "jak ze sklepu"

 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
hmmm wpisz w konsoli IP o jedno wieksze niz masz w kompie np. 100.98.100 to w konsoli napisz 100.98.101
 

spinka2

Świeżak
Świeżak
Zakres w routerze to 192.168.2.100 do 192.168.2.200, wpisałem 192.168.2.114. Komputer korzysta z pierwszego wolnego czyli ze 100.
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
moze cos nie tak jednak masz z tymi portami

Porty przekierowujesz, 3074 TCP i UDP i port 88 TCP

Port 88 (UDP)
Port 3074 (UDP i TCP)
Port 53 (UDP i TCP)
Port 80 (TCP)
 

spinka2

Świeżak
Świeżak
Dokładnie tak, zresztą chyba to nie powinno mieć wplywu na połączenie z siecią ogólnie a jedynie na wartość NAT
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
a router posiada funkcje klonowania adresu MAC ? moze tu tkwi problem ?
 

spinka2

Świeżak
Świeżak
Posiada taką funkcję, jest wyłączona.
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
to włącz ja :] musisz miec wlaczona przynajmniej u mnie tak jest ;]
 

spinka2

Świeżak
Świeżak
Włączyłem, sklonował mi mac lapka z którego się z nim łączę. Xbox wciąż offline. Wpisałem mac konsoli w routerze - bez efektu. Wpisałem w konsoli mac routera jako alternatywny - dalej nic.
Kombinowałem z b/g/n oraz kanałami - 0 sukcesów.
Pomysły mi się skończyły.
 

spinka2

Świeżak
Świeżak
Jeszcze jeden pomysł, który mi przyszedł do głowy to chyba to, od czego powinienem był zacząć a mianowicie aktualizacja dash. Po południu zobaczę czy będą jakieś efekty
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: XBOX a Edimax 6200n

Uzywwm od jakiegos czasu routerow edimax. W obsludze beznadziejne. Musisz przypusac adres mac konsoli, najlepiej adres ip na sstyeno przypisany w routerze+otwarte porty. Od strony routera bedzie wszystko na pewno działać. Zanim zaczniesz przypisywac adresy statyczne zrob powrot do ustawien fabrycznych

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

spinka2

Świeżak
Świeżak
Mac konsoli w routerze czy routera w konsoli (jako alternatywny)?
Rozumiem że sugerujesz rezygnację z DHCP w routerze i sztywne IP w kazdym urządzeniu?

EDIT
Zaktualizowałem system, w routerze wpisałem MAC konsoli, przypisałem konsoli sztywny IP zarówno w routerze jak i w samej konsoli. Bramki, dns-y itp wpisałem na sztywno w konsoli.
W efekcie - NIC, zero efektu.
 

Do góry Bottom