Xbox Adaptive Controller. Microsoft ujawnia nowy sprzęt!

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
#1


Kolejny raz okazuje się, że w branży trudno zachować w tajemnicy nowy sprzęt czy gry. Tym razem potwierdził się przeciek sprzed kilku dni, dotyczący nowego kontrolera Microsoftu.

Microsoft faktycznie przygotował kontroler przeznaczony przede wszystkim dla graczy niepełnosprawnych lub z ograniczoną ruchomością rąk. Xbox Adaptive Controller. sprawi, że zabawa będzie dla takich osób znacznie prostsza niż przy obecnych na rynku kontrolerach.


Jak działa Xbox Adaptive Controller możecie sprawdzić na filmikach zamieszczonych poniżej. Sprzęt można połączyć z szeregiem akcesoriów, dzięki czemu sterowanie może odbywać się nie tylko za pośrednictwem rąk (tradycyjny joystick lub inne przystawki), ale też stóp a nawet ust.

Trzeba przyznać, że pomysł jest fantastyczny. Gry w przypadku wielu osób niepełnosprawnych stanowią element terapii i wspaniale, że wreszcie pochylono się nad tą grupą klientów.

Xbox Adaptive Controller dorobił się już 2 materiałów wideo, przygotowanych przez Microsoft. Pierwszy z nich prezentuje sprzęt wraz ze wszystkimi przystawkami oraz stelażami, które pozwolą dopasować kontroler do najróżniejszych potrzeb. Co ważne - z kontrolerem otrzymujemy aplikację, która pozwala na dowolną rekonfigurację funkcji przycisków. Możliwa jest także zabawa w formie "co-pilot", czyli taka, w której za część funkcji sterowania odpowiada druga osoba. Drugi materiał wideo to ogólna prezentacja hardware'u, wraz z reakcjami użytkowników.

Premiera nastąpi jeszcze w tym roku. Cena to ok. 100 dolarów.


 

Do góry Bottom