Xbox i głośniki 5.1

x360fb

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Mam takie pytanie czy Xbox 360 obsługuje system głośników 5.1? Mam takie DVD przez które można puścić dźwięk AV czyli np przez x360 ale działają tylko 3 głośniki (2 przednie i centralny). Nie wiecie może czy to xbox nie obsługuje czy gry może nie obsługują i dlatego tylne głośniki nie działają?
 
  • Like
Reactions: gti

ghost02

Użytkownik
Użytkownik
5.1 obsługują tylko niektóre gry
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Mam takie pytanie czy Xbox 360 obsługuje system głośników 5.1? Mam takie DVD przez które można puścić dźwięk AV czyli np przez x360 ale działają tylko 3 głośniki (2 przednie i centralny). Nie wiecie może czy to xbox nie obsługuje czy gry może nie obsługują i dlatego tylne głośniki nie działają?
poza tym masz wyjście optyczne, którym musisz się posłużyć jeżeli chcesz 5.1, ale potrzebujesz dekoder dźwięku
 

novak512

Użytkownik
Użytkownik
Można również tak przerobić kabel aby dźwięk był we wszystkich głośnikach (mam na myśli kabel VGA/chinch), ale będzie to kopia stereo we wszystkich 6 kanałach. Ja tak zrobiłem u siebie i jestem bardzo zadowolony. :D
 

Kamil24

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem jak to jest...
ale jak masz pod Tv głośniki 5.1 to ie bedą grały wsztstkie ??
Czy tylko w niektorych grach ??
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem jak to jest...
ale jak masz pod Tv głośniki 5.1 to ie bedą grały wsztstkie ??
Czy tylko w niektorych grach ??
ale jak masz je podłączone pod tv? przez kino? jakimi przewodami?
 

novak512

Użytkownik
Użytkownik
mam głośniki creative P580. Standardowo jeżeli podłączy się dźwięk z kabla VGA do AUX to będą działać tylko przednie i niskotonowy. Ja ten kabel podzieliłem na 3 równoległe i podłączam je na czas grania tam gdzie podłącza się kable od karty dźwiękowej (zielony, pomarańczowy i czarny). Dzięki temu grają wszystkie głośniki czyli 5 satelit i niskotonowy. :D



edit...
Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania to piszcie chętnie pomogę.
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
mam głośniki creative P580. Standardowo jeżeli podłączy się dźwięk z kabla VGA do AUX to będą działać tylko przednie i niskotonowy. Ja ten kabel podzieliłem na 3 równoległe i podłączam je na czas grania tam gdzie podłącza się kable od karty dźwiękowej (zielony, pomarańczowy i czarny). Dzięki temu grają wszystkie głośniki czyli 5 satelit i niskotonowy. :D

edit...
Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania to piszcie chętnie pomogę.
Niestety ale Twoja przeróbka nie daje efektu dźwięku przestrzennego, tylko powoduje to, że wszystkie satelity grają jednakowo.
 

novak512

Użytkownik
Użytkownik
Niestety ale Twoja przeróbka nie daje efektu dźwięku przestrzennego, tylko powoduje to, że wszystkie satelity grają jednakowo.
Wiem i tak też napisałem wcześniej. Nie jest to dźwięk przestrzenny, ale wydaje mi się, że lepiej się gra, kiedy jest się "otaczanym" przez dźwięk (nawet przez 3x 2.0). :p Prócz tego głośniki grają głośniej bo wykorzystujemy 5 a nie 2.
 

birdos

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeżeli gra nie obsługuje 5.1 wtedy zawsze będą grały tylko 2 głośniki przednie i subwoofer i obojętnie ile masz głośników, ale są kina domowe z opcją np VSM czy Matrix, które wirtualnie dzielą dźwięk nawet jeśli jest 2.0 czy 2.1 i przerabiją na 5.1 czy więcej (np. kino LG robi nawet do 10 glośników) wtedy nei trzeba przerabiać żadnych kabli tylko doczytać instrukcję jak to włączyć :D
 

Do góry Bottom