Xbox i nieprofesionalny flash

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

yago13

Użytkownik
Użytkownik
Witam mam taki oto problem flashowałem sobie napęd (Liteon) xboxa 360 (Jasper) flash przeszedł bez żadnych problemów ale zapomniałem podłączyć masę podczas tej czynności. Teraz dioda power od konsoli cały czas mruga na zielono a napend sam się otwiera i zamyka. Oddałem konsolę do serwisu i facet mówił że napęd jest dobry bo wkładał inny z wgranym moim kluczem napędu i konsola zachowywała się tak samo i że nie wie jak to naprawić. Po włączeniu konsoli mogę normalnie oglądać filmy chodzić po xbl, grać w dema itd. Odpiąłem napęd całkowicie i dalej mruga power już nie wiem co mam zrobić, wydaje mi się że może padł jakiś kontroler od napędu umieszczony na płycie głównej. Czy ktokolwiek spotkał się z takim problemem,wie jak to naprawić, czy da rade zrobić to metodą chałupniczą a jeśli nie to ile by to kosztowało w profesjonalnym serwisie> Proszę o pomoc...

Sorki że odkopuje ten temat ale moja konsola leży już strasznie długo i nikt nie potrafi jej naprawić czy jest na forum ktoś kto podjął by się tego zadania. najpewniej uwalony jest mostek południowy.
 

KaBooM

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Odp: Xbox i nieprofesionalny flash

Jak mostek to znajdź serwis i ci go wymienia.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
Odp: Xbox i nieprofesionalny flash

Reballing mostka lub jego wymiana zalatwi sprawe.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Filo301

Użytkownik
Użytkownik
Spróbuj go docisnąć, lecz konieczna może być wymiana.
 

Lucky Luke

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
To jest problem z flashem więc przenoszę do działu LT
 

yago13

Użytkownik
Użytkownik
To nie jest problem z flashem tylko z hardware konsoli a konkretnie z mostkiem południowym . Radzę najpierw czytać posty przed przenosinami.

W serwisie w krzyknęli mi 50 zł diagnoza a za naprawę 300- 400 zł chyba ich pogięło jeśli nikt na forum nie podejmie się naprawy w jakiejś normalnej cenie to chyba sprzedam ją na części.
 

Xadereq

Użytkownik
Użytkownik
Napisz do boby2pc, weźmie od Ciebie pewnie coś około 150-200zł za całość. Możesz też naprawiać na własną rękę kupując mostek a potem samemu robiąc reballing jeśli oczywiście masz do tego sprzęt :) Generalnie mostek to koszt około 100zł, możesz też np spróbować wylutować ze starej konsolki. Do tego wlicz koszt reballingu też około 100zł(stawianie kulek od nowa) i wyjdzie Ci tyle samo ile Ci podałem wyżej.. Albo możesz zrobić RGH, koszt pewnie będzie taki sam lub mniejszy ;)
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Mostek da rade wymienić w "domowych warunkach", to nie grafika czy cpu, tak że hot i podgrzewacz wystarczy ;]
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
olej ten napęd i zrób sobie RGH, zapłącisz 150,- i napęd, nagrywanie, zabezpieczenia płyt jak i same płyty po miesiącu użytkowania znikną na zawsze z Twojego życiorysu :)
 

yago13

Użytkownik
Użytkownik
Alternatywa z rgh jest ciekawa tylko jedynym minusem będzie niemożność kopiowania gier z płyt. Czy awaria mostka nie wpłynie na pracę konsoli z zainstalowanym RGH może się na to zdecyduję i nie chciał bym mieć później niemiłych niespodzianek
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Przed wymianą sugerował bym sprawdzić wszystkie elementy które są odpowiedzialne za komunikacje miedzy southbridge i zasilaniem napędu. Nie mam jaspera na tą chwile przy sobie, jednak podam elementy ze starszych płyt, z czego pamietam to pokrywają się ze soba :)

R1R4 - linia tray status - 100ohm
R2N15 - Tray_open - 33ohm
C1R4 Tray_open - 75pF (jeżeli nie masz miernika pojemności sprawdz czy nie ma tutaj przebicia do masy)
R1G4 i R1G3 - Eject button - po 10kOhm każdy. Button po nacisnięcieu zwiera R1G3 do masy, bez naciskania na tym rezystorze powinno być ~3.3V


Zmierz także napięcia na ww. liniach tj. Tray_Status i Tray_open i podaj je.

Jeżeli te elementy są w porządku, wtedy można się zastanawiać nad wymiana mostka :)

Jak pisałem wyżej, oznaczenia odnoszą się do falcona i w jasperze mogą ale nie muszą być takie same, jednak ilość elementów i ich wartości muszą się zgadzać, więc miernikiem możesz po scieżkach je wysledzić
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Odp: Xbox i nieprofesionalny flash

Alternatywa z rgh jest ciekawa tylko jedynym minusem będzie niemożność kopiowania gier z płyt. Czy awaria mostka nie wpłynie na pracę konsoli z zainstalowanym RGH może się na to zdecyduję i nie chciał bym mieć później niemiłych niespodzianek
Z tak uszkodzonym mostkiem możesz zapomnieć o rgh. Jeśli konsola będzie nawet działać to będzie co chwile Cię z gier wyrzucać bo konsola będzie chciała wysunac tacke.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Z tak uszkodzonym mostkiem możesz zapomnieć o rgh. Jeśli konsola będzie nawet działać to będzie co chwile Cię z gier wyrzucać bo konsola będzie chciała wysunac tacke.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
a zworka na tray status mu nie pomoze??

sprawdz tez tak jak pisze sowa aka Ununhexium bo moze nie jest az tak tragicznie
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
a zworka na tray status mu nie pomoze??
Zależy jak rozległe są ewentualne uszkodzenia w układzie :)

Opeael, jesteś z Niedzicy koło czorsztyna? :)
 

yago13

Użytkownik
Użytkownik
Z tak uszkodzonym mostkiem możesz zapomnieć o rgh. Jeśli konsola będzie nawet działać to będzie co chwile Cię z gier wyrzucać bo konsola będzie chciała wysunac tacke.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
a co jeśli całkowicie odepnę napęd wtedy chyba nie powinno być problemów.
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Musisz obserwować pod dashem czy nie zmienia się status napędu, kiedyś miałem slimke z uwalonym mostkiem, też napęd wypluwał tackę, ale bez napędu było ok i RGH miało racje bytu.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
a co jeśli całkowicie odepnę napęd wtedy chyba nie powinno być problemów.
Ja miałem Jaspera który właśnie tak się zachowywał i pod dashem mimo wypiętego napędu także co chwila było OTWÓRZ i ZAMKNIJ napęd więc raczej i RGH nie pomoże, mało tego to czesto także miał problemy przy odczycie z dysku przez SATA (a nie wiem jak by zachowywal sie dysk podpięty przez USB)
Ale wszystko zależy od uszkodzeń (zimnych lutów)
 

yago13

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Xbox i nieprofesionalny flash

Ja miałem Jaspera który właśnie tak się zachowywał i pod dashem mimo wypiętego napędu także co chwila było OTWÓRZ i ZAMKNIJ napęd więc raczej i RGH nie pomoże, mało tego to czesto także miał problemy przy odczycie z dysku przez SATA (a nie wiem jak by zachowywal sie dysk podpięty przez USB)
Ale wszystko zależy od uszkodzeń (zimnych lutów)
Dowiem się jak odzyskam konsole od gościa z serwisu. Jak będzie lipa to mam nadzieję ze jakiś forumowicz wprawiony w lutowaniu się tym zajmie.

Wysłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk
 

dick_nick

Świeżak
Świeżak
Dowiem się jak odzyskam konsole od gościa z serwisu. Jak będzie lipa to mam nadzieję ze jakiś forumowicz wprawiony w lutowaniu się tym zajmie.

Wysłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk
witam

czy możesz napisać jak skończyła się historia...wczoraj dopadła mnie podobna sytuacja
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: Xbox i nieprofesionalny flash

Ja miałem Jaspera który właśnie tak się zachowywał i pod dashem mimo wypiętego napędu także co chwila było OTWÓRZ i ZAMKNIJ napęd więc raczej i RGH nie pomoże, mało tego to czesto także miał problemy przy odczycie z dysku przez SATA (a nie wiem jak by zachowywal sie dysk podpięty przez USB)
Ale wszystko zależy od uszkodzeń (zimnych lutów)
To raczej wyglada na padniety mostek

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom