Xbox i port ethernet

Kubek754

Użytkownik
Użytkownik
Witam jestem w desperacji i błagam Was o pomoc. Ostatnio chciałem podłączyć xboxa do sieci jak zwykle . Robie to w ten sposób że przekładam kabel z kompa do xboxa wszystko do tej pory śmigało lecz nagle włączam a xbox nie wykrywa sieci tak jakby kabel był wogóle nie włożony zrestartowałem Routera i o dziwo poszło sciągnoł jakąś aktualizacje i ok. Lecz następnym razem znów ten problem i teraz restart routera nie pomaga. Boje się że być może gniazdo ethernet padło w iksie bo chciałem zobaczyć z tym połaczeniem z komputerem i ten sam problem że wogóle zachowuje się jakbym nie włożył kabla.
Mam neostrade 2mb + Router Pentagram Cerberus
Czy ktoś ma jakąś radę?
Z góry dzięki
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Nic dziwnego, że jak połączyłeś X'a z kompem to nie wykrywa kabla, bo do tego musi być kabelek z crossowany ;)
Sprawdź innym kablem połączenie router <-> X
 

Kubek754

Użytkownik
Użytkownik
nie z kompem tylko routerem kabel jest odpowiedni chyba już sam rozwiązałem problem .1 pin w wejściu ethernet w xboxie sie zakrzywił spróbuje sam to zrobić
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Napisałeś strasznie chaotycznie dlatego ciężko Cię zrozumieć ;)
Jeśli to zakrzywiony "pin" to masz po problemie ;)
 

Kubek754

Użytkownik
Użytkownik
No wiem sorry ale byłem naprawdę zły jak to pisałem ale już po problemie. Lecz mam teraz zgryza bo niechce ciągle odłączać i podłączać tego kabla bo w końcu piny nie wytrzymają wiem że można zrobić trick z routerem drugim ale gdybym chciał przewodowe to nada sie Switch? Chciałbym poprostu roździelić jeden kabel ethernet na 2 sprzęty komputer i Iksa ?
Np taki switch http://www.allegro.pl/item544366808_fast_ethernet_switch_5x10_100_mbps.html
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Tak będzie spokojnie działać :)
TU masz taniej: http://www.allegro.pl/item547215188_switch_edimax.html
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
a ta scrossowana koncowka kabla ethernet to musi byc tylko jedna? ta ktora podlaczam do konsoli? czy jak? Bo tez chce podlaczyc konsole do internetu , nie mam routera , ale w kompie mam wolne gnazdo na kabel ethernet , wiec chyba uda mi sie to zrobic... chociaz nic nie wskazuje na to ,z eby moj komp mial karte sieciowa...ale skad w takim razie port rj45?:confused:
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Jak chcesz połączenie:
KONSOLA - PC - kabel z crossowany (obie wtyczki)
KONSOLA - router - PC - kabel zwykły

RJ45 to zintegrowana karta sieciowa w twoim przypadku.
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
a nie wiesz , czy u mnie wypali taki sposob polaczenia skoro nie mam karty sieciowej?
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
No jeśli masz gniazdo od RJ45 to masz kartę sieciową.
Napisz dokładnie o co ci chodzi/
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Chodzi mi o to , ze w zakladce SPRZĘT w panelu sterowania windows nie wykrywa mi innych kart sieciowych niz podlaczony modem USB i Access Point USB. Mozliwe jest , ze mam ta karte sieciowa wbudowana w plyte glowna czy cos?
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Teraz 99% płyt głónych ma wbudowany moduł karty sieciowej, więc jeśli masz gniazdo RJ45 - to logiczne że taką kartę posiadasz.
Czemu nie masz jej w zakładce sprzęt? Być może nie masz zainstalowanego sterownika tej karty - szukać musisz na stronie producenta płyty głównej.

Pytanie kontrolne, gniazdo RJ45 jest w któy miejscu? Gdzieś koło USB czy niżej na śledziu?
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Obok portow USB no i podlaczone jest bezposrednio do plyty glownej
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
sa 2 wyjscia
1. albo nie masz sterwoników (malo prawdopodbne i w menarzeze urzadzen powinenies miec nieznane urzadzenia albo cos z wykrzyknikiem)
2. karta jest wylaczona w biosie
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie tak jak napisał krisr77
Ewentualne uszkodzenie portu - sam tak miałem ;]


Obok portow USB no i podlaczone jest bezposrednio do plyty glownej
Więc masz zintegrowaną.
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
No wiem sorry ale byłem naprawdę zły jak to pisałem ale już po problemie. Lecz mam teraz zgryza bo niechce ciągle odłączać i podłączać tego kabla bo w końcu piny nie wytrzymają wiem że można zrobić trick z routerem drugim ale gdybym chciał przewodowe to nada sie Switch? Chciałbym poprostu roździelić jeden kabel ethernet na 2 sprzęty komputer i Iksa ?
Np taki switch Fast Ethernet Switch 5x10/100 Mbps (544366808) - Aukcje internetowe Allegro

po ci switch jak ten router posiada 4 porty LAN??? (czyli wbudowany switch)
do jednego podłaczasz xsa, do drugiego kompa (kable proste) i tyle
powinno fukac :)
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Ok , dzieki za pomoc , po zainstalowaniu sterownikow pojawila sie moja karta sieciowa))) Teraz musze sobie sprawic kabel sieciowy)
 

Do góry Bottom