[XBOX]Kilka pytań od śweżaka ;)

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
Witam ;)

Dziś stałem się posiadaczem pierwszej swojej konsoli od M$, konkretnie to pierwszego XBOXa. Mam w związku z tym kilka pytań do ekspertów:

1. Moja konsola ma uszkodzone pierwsze dwa porty padów. Czy nie będzie to przeszkadzać w grze? Dodam, że wszystkie obecne gry działają bez problemu z padem w porcie 3.

2. Poprzednia właścicielka wspomniała, że XBOX ma pewną wadę. Otóż jeśli zamknę napęd bez płyty w środku, to może się on nie otworzyć. Jak temu zaradzić?

3. Mój XBOX jest nie przerobiony. Jaką przeróbkę polecacie? W grę wchodzi tylko softmod.

4. Jaki kabel pomoże uzyskać najlepszą jakość obrazu na telewizorze CRT?

5. Jakie polecacie gry na xklocka? W planach mam Forzę i HL2, ale przydałoby się coś jeszcze co nie wyszło na PC, bądź PS2.
 

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
Co do przeróbki, to chodzi mi tutaj również o zmianę dashboardu i dodanie jakichś funkcji. Odpalanie kopii gier mi raczej nie potrzebne. No chyba że odpalanie gier z HDD, to ew. bym sie skusił, aby zgrać org. gry na dysk konsoli.
ter
A jeśli chodzi o gry, to interesują mnie gry wszelkiej maści, nie licząc RTSów (na konsolach w to sie nie da grać :p ). Nawet FPSy wchodzą w grę, bo jak zauważyłem w choćby Call of Duty, sterowanie analogowe jest o niebo lepsze od tego w PS2.
 

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
To ktoś jeszcze daje gwarancję na pierwszego xklocka? :D
 

szpachla

Użytkownik
Użytkownik
Najlepsza na Xbox 1 przeróbka to był taki chip lutowany do środka.
Nie pamiętam jak się nazywał ale gdy był aktywny to
podczas ładowania dashbordu w prawym górnym rogu pokazywało
się takie "seruszko" jakby, znaczek taki.

Chip ten dawał ogromne możliwości np.
zgrywanie oryginalnych gier bezpośrednio z czytnika
konsoli na dysk twardy, uruchamianie pobranych iso, serwer ftp,
cały xbox media center (wypas), aplikacje homebrew itp.

Można podłączyć nawet dysk 1tb i wszystko odpalasz z hdd.
A sama konsola jest niezniszczalna.
 

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
Mnie bajery typu multimedia nie są potrzebne :) Wystarczy jakiś fajny dashboard i odpalanie org gier z dysku coby niepotrzebnie napędu nie męczyć.

Powrócę też do tematu napędu. Da się coś zrobić z tym żeby się normalnie otwierał?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
1. Moja konsola ma uszkodzone pierwsze dwa porty padów. Czy nie będzie to przeszkadzać w grze? Dodam, że wszystkie obecne gry działają bez problemu z padem w porcie 3.
Nie. dodam, że jeśli masz umiejętności lutownicze to w miejsce tych portów możesz przylutować gniazdo USB oraz czujnik IRDA do pilota.
USB strasznie przydatna sprawa bo wkładasz pendrive'a z filmem i jedziesz z pendraka.
2. Poprzednia właścicielka wspomniała, że XBOX ma pewną wadę. Otóż jeśli zamknę napęd bez płyty w środku, to może się on nie otworzyć. Jak temu zaradzić?
Najprawdopodobniej jest to drobnostka w postaci brudnej gumki. Od spodu napędu przy wysuniętej tacce znajdziesz taką gumkę - jeśli jest brudna to się ślizga i nie otworzy napędu.
10 minut w ciepłej wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń przyniesie znaczną zmianę w zachowaniu.
3. Mój XBOX jest nie przerobiony. Jaką przeróbkę polecacie? W grę wchodzi tylko softmod.
Softmod to softmod.
jakiego nie wybierzesz to zawsze będzie działać tak samo - podobnie ze sposobem instalacji plików.
wybór pozostawię więc Tobie.
4. Jaki kabel pomoże uzyskać najlepszą jakość obrazu na telewizorze CRT?
Nie wiem, ja korzystałem z tego oryginalnego który jest dołączany do konsoli
5. Jakie polecacie gry na xklocka? W planach mam Forzę i HL2, ale przydałoby się coś jeszcze co nie wyszło na PC, bądź PS2.
Przede wszystkim BLACK, DEF JAM: Fight for New York. Serię Burnout (ta z xboxa różni się znacznie od burnouta paradise znanego z x360).
No i Halo.

EDIT

Mnie bajery typu multimedia nie są potrzebne Wystarczy jakiś fajny dashboard i odpalanie org gier z dysku coby niepotrzebnie napędu nie męczyć.
ta konsola po przerobieniu i wgraniu xbox media center to kombajn multimedialny więc na pewno zainteresuje Cię fakt że będziesz mógł uruchamiać wszystkie dostępne formaty filmów i muzyki (oczywiście te najpopularniejsze) łącznie z napisami.

Przy przeróbce chipowej oraz przy softmodzie najprościej jest skonfigurować połączenie FTP i wszystkie gry wrzucać z komputera na konsolę za pomocą kabla.
Wtedy napęd nie będzie Ci do niczego potrzebny.
 

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za rady. Kwestie gumki obadam w wolnej chwili.

Co do poleconych przez Ciebie gier, to do Blacka mam uraz (wydalem 60zl na wersje ps2 i nie spodobała mi sie), DEF Jam jest spoko, faktycznie (gralem na ps2), burnouta znam też z PS2, a Halo mam, ale po niemiecku :F
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za rady. Kwestie gumki obadam w wolnej chwili.

Co do poleconych przez Ciebie gier, to do Blacka mam uraz (wydalem 60zl na wersje ps2 i nie spodobała mi sie), DEF Jam jest spoko, faktycznie (gralem na ps2), burnouta znam też z PS2, a Halo mam, ale po niemiecku :F
Z gier koniecznie polecam Ninja Gaiden. Najlepsza część ukazała się właśnie na pierwszym Xboxie. Te nowe z Xboxa 360 nie dorastają jej do pięt.
 

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
O właśnie! Słyszałem kiedyś o tej grze ;)

A co sądzicie o bodaj. Project Gotham Racing?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
forzie może pięty lizać. ale nie mówię że jest zła.
typowy średniaczek
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
O właśnie! Słyszałem kiedyś o tej grze ;)

A co sądzicie o bodaj. Project Gotham Racing?
Jeżeli interesuję Cię samochodówki to koniecznie musisz zagrać w Forza Motorsport, Rallisport Challenge 1 i 2, Apex. A tu pełna lista gier do Xboxa : List of Xbox games - Wikipedia, the free encyclopedia

Na tą konsolę ukazało się tyle świetnych gier, że nie sposób ich wszystkich wymienić.
 

Do góry Bottom