Xbox Live Gold aktywacja pytanie

skunk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupiłem Xbox One wraz z 3 miesięcznym abonamentem Xbox Live Gold. Xbox One byłby wraz z abonamentem aktywowany pod koniec maja więc z prostego rachunku wynika, że abonament Xbox Live Gold byłby aktywny do końca sierpnia. Pojawia się małe ale, bo jak wiadomo lipiec i sierpień to miesiące wakacyjne i szkoda żeby abonament leciał w tym okresie jak się nie przebywa w domu.

Więc mam pytanie czy da się zrobić następującą rzecz.

Podobno każdy Xbox przy aktywacji dostaje miesiąc za darmo w usłudze Xbox Live Gold. Więc pod koniec maja zarejestrowałbym Xbox wraz z miesięcznym abonamentem, który by wygasł pod koniec czerwca. Następnie po wakacjach wpisałbym kod z 3 miesięcznego abonamentu, który otrzymałem wraz z zakupem Xbox One. I teraz pytanie. Czy da się tak zrobić?

Dzięki za odpowiedź
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Nie.
Do XO standardowo dołączone jest 14 dni triala (kod na kartce)
 

skunk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A jakbym zdobył/kupił taki kod na miesiąc czy 14 dni a później po wakacjach aktywował ten 3 miesięczny, to czy taki sposób zadziała?
 

Overkill

Użytkownik
Użytkownik
A jakbym zdobył/kupił taki kod na miesiąc czy 14 dni a później po wakacjach aktywował ten 3 miesięczny, to czy taki sposób zadziała?
a dlaczego miałby nie zadziałać ?
 

skunk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No bo nie wiem czy ten kod 3 miesięczny w zestawie jest tylko na aktywacje czy można go użyć w dowolnym momencie. Kupię więc kod na miesiąc, a później aktywuje ten 3 miesięczny skoro nie będzie problemów.

Wracając jeszcze do odpowiedz @Seth mam rozumieć, że kupując Xboxa otrzymuje się kod-trial na aktywacje i bez tego kodu nie da się aktywować urządzenia.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Skunk jak się nie da aktywować urządzenia? Co Ty pleciesz? XO będzie Ci działało bez tego triala 14-dniowego, po prostu póki nie wbijesz kodu to nie możesz grać w multiplayery. Kody można użyć wtedy kiedy tylko chcesz. Ja swój 3-miesięczny aktywowałam dopiero po 1,5 roku od kupna konsoli :p Jak chcesz zrobić taki myk to albo wbij sobie tego na triala na 14 dni/ golda na miesiąc jeżeli zamierzasz grać po sieci, a po wakacjach wbij 3-miesięcznego :) Te kody to nic innego jak przepustka do grania w sieci i jeżeli masz golda (co najmniej na miesiąc) to możesz pobrać darmowe indyki (gry) jakie serwuje Microsoft co miecha na konsolę w ramach abonamentu :D
 

skunk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki za odpowiedź. Pytania wydają się absurdalne, ale pytam bo nie miałem wcześniej do czynienia z Xbox.

Ostatnie dwa pytania, które wszystko mi wyjaśnią.

Czy podłączając pod koniec maja Xbox do netu i po wypełnieniu pewnie jakiegoś formularza aktywacyjnego otrzymam w wersji trial możliwość pobrania gier ze strony Microsoft?

Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi TAK, to na ile dni jest taki trial ?
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Ten 14sto dniowy trial powinieneś mieć w postaci kodu na kartce w kartonie z XO... Nie ma żadnych formularzy... Wbijasz kod i grasz po sieci.
Z triala nie pobierzesz gier, trial to nie gold.
 

skunk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli podłączam Xbox pod koniec maja i aktywuje go bez żadnych kodów typu trial i gold.

Bez problemu zadziałają mi wtedy gry z zestawu, które są zainstalowane na dysku i kiedy będę chciał to wpiszę ten 3 miesięczny kod-Gold dołączony do zestawu.
 

szefol84

Użytkownik
Użytkownik
Skunk Xbox Live Gold to usługa którą możesz otrzymać ale nie musisz. Konsola Xbox One będzie ez tej usług działała normalnie.
Polecam Ci jednak XBLGold ponieważ otrzymujesz co miesiąc jakies tam gry, oraz masz możliwość grania online a konsole nowej generacji takie jak XO to głównie zabawa z wirtualnymi znajomymi. Polecam Ci ten artykuł http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumenta/gaming/wszystko-o-xbox-one/xbox-live-gold.aspx z pewnoscią odpowie Ci na kilka pytań.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Skunk wcale nie musisz podłączać konsoli do prądu dopiero pod koniec maja. Jeżeli ją posiadasz włącz ją już, co Ci szkodzi. Gry w zestawie prawdopodobnie będziesz miał w wersji cyfrowej (kod) to tylko wbijesz kod do gry, pobierzesz na dysk i grasz sobie. Pograsz normalnie w te gry, ale w trybie Single Player, do Multi już będziesz musiał wbić kod xbox live gold. Kody wbijasz kiedy Ty chcesz, nikt Cię do tego nie zmusza. Gry z golda możesz pobrać jeżeli wbijesz minimum miesięczny kod na golda. W te gry z golda nie zagrasz jeżeli Twoje konto straci ważność abonamentu (utraci status gold i przemieni się w zwykłe) - taki minus w XO, dopiero w nie zagrasz gdy ponownie wrzucisz kod xbox live gold. Ale nie ma co płakać, gry które Microsoft serwuje to indyki i nie ma za czym płakać, że działają wraz z goldem :)
 

sheller94

Świeżak
Świeżak
Cześć wam.
Słuchajcie, kupiłem kod za 100 zł i kupiłem grę, więc zostało mi 31 zł na koncie. Tutaj własnie mam pytanie, jak mogę wymienić te 31 zł na konto Gold? Cały internet już przejrzałem i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Lub czy istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z miesiąca próbnego bez podawania żadnej karty kredytowej? Dodam że Xboxa mam odkupionego, używanego kupiłem. Proszę o pomoc bo już nie mam sił..
 
Ostatnia edycja:

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie da się.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Golda nie można kupić za kasę z karty więc dlatego nie znalazłeś na to odpowiedzi :) Bez karty również nie weźmiesz tego darmowego golda. Nawet nie wiadomo czy możesz go jeszcze wziąć, bo nie wiem czy to dostaje każdy użytkownik, który założy nowe konto xbl czy tylko pierwsze konta na konsoli. Jak chcesz bez dodawania karty kupić golda to tylko kody zdrapki przez allegro bądź u nas na forum ;)
 

Do góry Bottom