Xbox Live Gold przejdzie na emeryturę? Microsoft może zrezygnować z płatnego multiplayer

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.plInternet obiegły dziś dość głośne doniesienia, jakoby Microsoft zamierzał zrezygnować z płatnego systemu dostępu do multiplayer i, co się z tym poniekąd łączy, abonamentu Xbox Live Gold.
To, że Microsoft znacznie bardziej dopieszczał w ostatnich latach abonament Xbox Game Pass, niż starszego brata, Xbox Live Gold, jest faktem. To ten był znacznie bardziej reklamowany, a pewne zaniedbanie można było zauważyć w momencie, gdy przeanalizowało się ostatnie tytuły, które wrzucano do darmowej oferty.
Najnowsze doniesienie sugeruje, że wynika to z faktu, iż usługa znajduje się już na ostatniej prostej przed emeryturą. Jeff Grubb, dziennikarz z VentureBeat, który jest bardzo dobrze poinformowany, przekazał, że "Xbox Game Live zostanie wyłączone, a granie online będzie darmowe". Oznacza to, że do funkcji sieciowego multiplayer nie będzie konieczności posiadania abonamentu Ultimate! Taki ruch wyjaśniałby usunięcie możliwości zakupu rocznej subskrypcji w ubiegłym miesiącu.
Jest to bez wątpienia bardzo głośne doniesienie i jeśli okaże się prawdą, to może zakończyć kawał historii konsol Microsoftu. I odważny ruch ze strony gigantów branży technologicznej. Jak przekazano przecież niedawno, sam Xbox Game Pass nie przynosi wcale dużych zysków.
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
I to by był konkret, ktoś chce grać online, to gra i nie musi wykupić Xbox Game Pass, bo nie każdego te gry interesują :)
 

Do góry Bottom