Xbox Live - lagi i wysoki ping

skipline

Świeżak
Świeżak
Posiadam konsolę xbox 360 slim i lączę się z internetem za pomocą wbudowanego wifi. Od jakiegoś miesiąća zauważyłem, że mam wysoki ping w Bad Company 2 i czesto rozlącza mnie z xbox live.w ustawieniach kreski zasięgu często skaczą z 4 do 2 lub 3. Router mam D-linka i nie mam z nim problemu.Obok xboxa stoi lapek ktory ma maksymalny zasieg wifi. Pingi na kompie nie mam wieksze niż 50 ms a posiadam neostradę 6 Mb/s . Czy mogę mieć skopany wbudowany adapter wifi w konsoli , czy przycyzna leży gdzieś indziej.Mam także odblokowane odpowiednie porty dla konsoli.proszę o pomoc.
 

kufer111

Banned
Użytkownik
też miałem z tym problem -mam d-link 524 - spróbuj przestawić położenie konsoli,lapek też może zakłócać wifi w x'ie lub zmień kanał wifi w ustawieniach routera{dobry jest kanał 6 i 13 bynajmniej u mnie}
 

Oski1919

Użytkownik
Użytkownik
Moi znajomi też tak mają, z tego co słyszałem to ciężko właśnie z Live przez router.
Na forum możesz znaleść kilka porad, jak połączyć się bprzez komputer, a potem do konsoli.
 

skipline

Świeżak
Świeżak
też miałem z tym problem -mam d-link 524 - spróbuj przestawić położenie konsoli,lapek też może zakłócać wifi w x'ie lub zmień kanał wifi w ustawieniach routera{dobry jest kanał 6 i 13 bynajmniej u mnie}
ustawiałem już w różnych pozycjach, kanały już też zmieniałem i też nic nie dało. Widzę, że te adaptery w konsolach to totalny szajs!jutro idę kupić kabel krosowy i podłączam konsolę do lakpa.oto przydatny link, który może komuś pomóc.

Konfiguracje Xbox Live | Artykuły
 

h-y-d-e

Użytkownik
Użytkownik
Nie musisz mieć kabla krosowanego, zwykły tez się nada
 
a czy w momencie grania ktos inny pracuje "intensywnie" na siecie, moze przez to problem. Sieciówka w X' nie jest najmocniejsza, może sygnał ma dużą przestrzeń do pokonania
 

smrodek11

Użytkownik
Użytkownik
Ty się dziwisz? Przez wifi chcesz mieć ping taki jak na kompie? Podłączaj kablem a nie pieścisz się jakimś pseudo-adapterem
 

skipline

Świeżak
Świeżak
Ty się dziwisz? Przez wifi chcesz mieć ping taki jak na kompie? Podłączaj kablem a nie pieścisz się jakimś pseudo-adapterem
pisząc "pseudo-adapter" miałeś na myśli podłączenie klocka do lapka, czy o sam adapter w konsoli? Ja gram na lapku przez wifi i pingi na europejskich serwerach nie przekraczają 40 ms na konsoli powinien być zbliżony, gra się jakby ping był ponad 200.
 

Szymek85

Świeżak
Świeżak
Miałem podobnie i mi pomogła zmiana kanału. Teraz jest OK. Tutaj nie ma znaczenia adapter w xboxie bo jest OK. Najlepiej jest podczas gry pingować na laptopie Ip routerka cały czas i patrzeć jak wygląda ping. Jeżeli na lapku nie wzrośnie ping do routerka a gra będzie lagować to obstawiałbym łącze (np. wysycenie przez jakiegoś trojana uploadu).
 

Do góry Bottom