Xbox live problem z Mtu.

lsiwy1

Świeżak
Świeżak
Witam. Mam internet z Netii (1MB chyba). Xboxa podłączyłem pod router i nie mogę przejść testu MTU (tzn przeszedł tylko raz na kilkadziesiąt prób). Tak wyglądają ustawienia sieci w X:

Ustawienia IP Automatycznie
Adres IP 10.0.0.6
Maska podsieci 255.0.0.0
Brama 10.0.0.2
Ustawienia DNS Automatycznie
Podstawowy serwer DNS 10.0.0.2
Zapasowy serwer DNS 0.0.0.0

Firewalle wyłączone (systemowy, z routera i Esset Smart Security). MTU zmienione programem cmtutool na 1450. Porty 88, 3074,3330 odblokowane (choć robiłem to pierwszy raz w życiu więc nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem, ale za pierwszym razem po przekierowaniu udało się przejść test MTU i wywalił się na ICMP a później znów zatrzymywał się na MTU). Nie wiem jakiej firmy jest modem ale chyba Request bo login i haslo do niego to admin i conexant.
Z góry dzięki za pomoc.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Xbox live problem z Mtu.

Niestety, za slaby net. Niby 1Mb, ale najwyrazniej tyle do x'a nie dochodzi i cie nie przepuszcza. Sokro mowisz, ze masz router, sproboj go troche odciazyc (wylaczajac kompy czy co tam innego podpietego do niego masz) i sprawdz, czy przeposci. Bo teoretycznie wszystko powino byc ok, bariera MTU to chyba 250kbps, a ty masz 1 Mb.
 

lsiwy1

Świeżak
Świeżak
Odp: Xbox live problem z Mtu.

A mógłby ktoś pomóc mi z przekierowaniem portów? Nie wiem dokładnie jaki mam modem ale virtual server wygląda tak:
http://i33.tinypic.com/351738y.jpg
Może ktoś mi napisać co do którego okienka mam wpisac, żeby przekierować port np. 88?
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Xbox live problem z Mtu.

Hmm 1 mega to nie zamało zadzwon na ifolinie neti i popytaj o dnsy i mtu bo na 1000 procent to nie wina predkośći tylko błednej konfiguracji.
 

ManhunterPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Xbox live problem z Mtu.

Netia o ile mi wiadomo ma MTU na poziomie:

Na linii telefonicznej Netii:
Maximum Transmission Unit (MTU): 1492

Na linii telefonicznej TP (Bitstream):
Maximum Transmission Unit (MTU): 1500 lub Auto

http://pl.wikipedia.org/wiki/Net24

Mam nadzieje ze pomogłem :)
 

ajdihoo

Świeżak
Świeżak
MTU to najlepiej sobie samemu skalibrować. Zabieg trwa góra 5 min. Na necie jest mnóstwo toturiali, dlatego żeby was tak bardzo nie rozleniwiać, poszukajcie sobie :). No chyba że ktoś ma aż takie problemy że znaleźć nie może to niech pisze, to pomogę. Poza tym, proponuję także zmienić DNS`y na jakieś inne, te TPSA czy nawet Neti są strasznie zapchane i też gdzieś na około idą.

Adres podstawowego serwera OpenDNS to 208.67.222.222
a serwera alternatywnego - 208.67.220.220
 

gumis

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam ja mam 2-mega neta i mam ten sam problem to też jest mały net ??? Konfigórowałem wszystko i dalej nie działa... Wie ktoś co zrobić ???
 

methos23

Użytkownik
Użytkownik
Witam ja mam 2-mega neta i mam ten sam problem to też jest mały net ??? Konfigórowałem wszystko i dalej nie działa... Wie ktoś co zrobić ???

http://x360iso.org/aktualnosci/18716-xbox-live-nieczynne-we-wtorek-co-jest.html
 

Do góry Bottom