Xbox live wielki problem !

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
Nie mam już sił do tego internetu dlatego postanowiłem prosić was o pomoc. Podłączyłem mój Router(posiada tylko 1 wejście Ethernet) do PC kablem Ethernet i internet jest. Xboxa podłączyłem do switcha. Próbowałem już chyba wszystkiego wpisywałem różne IP,Maske podsieci, brame itp. Test zatrzymuje się na Xbox 360 ---- Sieć
Jeśli macie coś to podajcie mi jakieś IP, te maski, bramy i inne pierdoły
Dodam też, że wpisując w brame,ip,maske cokolwiek internet odłącza się!!

mam neostrade. kiedyś miałem live ale wtedy używałem modemu USB i xboxa podłączałem do PC i było ok teraz miejsce w PC zajmuje router więc kupiłem switch

Kiedy podłączam router do switcha to nie ma internetu

Router(modem) ---> PC karta sieciowa
Xbox ---> switch ---> przedłużacz

tak to wygląda

Nie wiem może to wina switcha wydaje się że wszystko OK ale kiedy podłączam do niego neta to się świeci ale stron mi nie wyszukuje :// A nie wiem czy konsola po podłaczeniu działa bo nie mam jak tego sprawdzić

bardzo prosze o pomoc bo to już kilka godzin roboty i kilka tygodni czekania :/
 

menifis112

Użytkownik
Użytkownik
Może spróbuj podłączyć xbox'a kablem ethernet bezpośrednio do routera, nie do switcha. Jeżeli będzie działać, to ewidentnie wina switcha, jeżeli nie to może coś z routerem? Ew. zadzwoń do dostawcy internetu i spytaj się o jakąkolwiek pomoc.
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
W routerze mam tylko jedno wejście ethernet bo to od neo : |

tak wyglądają moje połączenia sieciowe



a o to zamówiony switch

http://allegro.pl/switch-tp-link-tl-sf1005d-5-portow-promocja-wys24-i1397595850.html
 

stefooo

Użytkownik
Użytkownik
spróbuj przepisac mac adres routera do konsoli u mnie pomogło choc miałem inną sytuacje.
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
No przepisałem i dalej nic interesuje mnie tylko jakie dane mam wpisać maske podsieci, brame itp bo nie mam pojęcia :|
 

Edzio666

Użytkownik
Użytkownik
No więc - najprościej:

Zrestartuj router do ustawień fabrycznych (bądź ustaw go tak by automatycznie przydzielał IP - czyli włącz DHCP)
Reszta połączeń mam nadzieję dobrze u ciebie wygląda?
Internet 'wchodzi' do routera - router podpinasz do switcha (najlepiej port 1 - jeśli nie masz portu oznaczonego 'uplink' lub 'wan'), do portu 2 podpinasz PC, do portu 3 - Xbox'a. Na PC i Xboxie konfiguracja sieci automatyczna, nie wpisujesz ŻADNYCH danych, IP, masek podsieci czy numerów MAC.

Jeśli na każdym urządzeniu podpiętym do switcha niema internetu - spróbuj podłączyć router do switcha kablem 'crossowanym'/lub jeśli takowym masz to 'prostym' - gdyż nie każdy router posiada 'technologię' która automatycznie dostosuje port do kabla ;)
 

dreamer86

Użytkownik
Użytkownik
Podaj jaki masz ten router.
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
ZTE Combo
 

dreamer86

Użytkownik
Użytkownik
Tutaj masz instrukcję jeżeli to jest taki sam http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358379/ZTE_ZXDSL_831_instrukcja_instalacji_Windows_366980693.pdf
Domyślnie powinien być włączony dhcp więc zrób tak zresetuj go zrób według instrukcji i do routera podepnij switch i potem do switcha komputer i xboxa. Jeżeli nie będzie działać trzeba by zalogować się na router zobaczyć ustawienia i ewentualnie odpowiednio skonfigurować.
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik


To znaczy, że mam włączone DHCP??
 

Psyhosis

Świeżak
Świeżak
Witam.Mam taki problem mam konsole slim z wbudowanym wi-fi. Mam nata z neostrady z modemem WiFi ZXV10 W300. Aby mieć neta w kompie musiałęm dokupić jeszcze adapter i mam neta bez żadnych kabli w kompie. I teraz chce mieć internet w konsoli wyszukuje mi ten router który mam i jest taka kłódka zamknięta i jak to naciskam pisze mi wprowadź hasło WPA dla tej sieci o co chodzi?
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
Czy mogę podłączyć Modem do kompa przez USB a konsole do modemu??



Takie mam wejścia
 

dreamer86

Użytkownik
Użytkownik
iksmen na tym screenie co podałeś widać że jest włączony dhcp więc sprawdź czy działa internet. Jeżeli tak no to podłącz switcha do routera i do switcha komputer i konsole.

@Psychosis w konsoli musisz podać hasło do sieci bezprzewodowej żeby się z nią połączyć
 

Do góry Bottom