XBOX naprawa&zamiana czesci

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Varon.23

Banned
Witam, posiadam konsole z błędem 0020, jest to falcon z lipca 2008r, pewnego razu na konsoli grał brat, po moim właczeniu logo xboxa było normalne ale w dashu juz były takie czerwone paski poziome i przezroczyste, ale normalnie dało się grać i chodzic po dashu, po resecie konsoli konsola zbootowała się dłuzej niz zawsze, ale nie było obrazu ani dzwięku, przełaczyłem na composit to był dzwięk, postanowiłem rozebrac konsole, wymieniłem paste na gpu i go przegrzałem nie zakładając radiatora, potem pograłem z 10 minut i znowu to samo, potem wyswietlił się rrod 0022 po 15 sekundach jakos od właczenia, znowu wygrzałem gpu i błąd 0020, gpu się makabrycznie grzeje, HANA też się bardzo grzeje, próbowałem wygrzewac ale bez skutku, i teraz do was pytania:

-co się dokładnie zepsuć mogło?
-mam falcona z marca 2008, osoba do której chciał bym wysłać xboxa nie posiada zamiennych układów bga od gpu, konsola z zamiennymi czescmi doznała zwarcia mosfetów połozonych pomiedzy i ponizej cpu i gpu, czy ten układ będzie sprawny ?
- (dodatkowe) znacie jeszcze jakis serwis godny polecenia ?
-czy po przelutowaniu gpu i hana(możliwe ze tylko reflow) moge byc spokojny ze zadziała ?

pozdrawiam.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Podziała jakis czas. Dobrw rada wywwl do kosza kup jasper lub slim...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Varon.23

Banned
naprawde dobra rada :p, a może ktoś napisze coś bardziej oryginalnego i mi odpowie na pytanie ?

PS: wypowiedz przedmówcy jest nie na temat, nie pytam się czy wyrzućić czy nie, ja chce wysłać do serwisu i zeby zrobili jak nalezy. jezeli znajde odpowiedni serwis to mi mogą wstawić nowy układ ( nie ten mój).

EDIT: dodam ze układ padnięty jest z korei, a ten sprawny z taiwanu.
 

TigraTeam

Banned
Naprawa jest nieopłacalna błąd wcześniej czy póżniej wróci,kasa wyrzucona w błoto jak akir napisał
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Uszkodzone GPU i/lub zimne luty. Naprawa żeby miała sens to tylko reballing + nowe GPU, ale to koszt kolo 200zl i nie ma gwarancji ze będzie działać dobrze i jak długo.

Krótko mówiąc - szkoda pieniędzy i czasu na naprawę. Golego slima na allegro dostaniesz za 300zl.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
-co się dokładnie zepsuć mogło?
konsola.
Gdybyś zdecydował się na normalną naprawę to jeszcze by była minimalna szansa na uratowanie ale szpecura musiał się dorwać do poradników na jutjubie i dobić ja jeszcze bardziej.
Konsola śmietnik tylko tyle Ci z niej zostało.
sprzedaj napęd jeśli masz klucz, obudowę i moduł RF, cała reszta szrot.
 

Varon.23

Banned
wole wymienić to gpu na nowe, znajomi mają taki rocznik i jakos im trzyma, slima nie kupuje bo nie mam teraz kasy zbytnio. a w serwisie powinni dać sobie radę z tym, dodatkowo bym zamówił cynę ołowiową, cpu mam bardzo dobre( canada) i mi się bardzo słabo grzeje.

a konsola nie msietnik, laminat prosty, wszystko ładnie zrobione, nie mam x-clamp na sruby, nie robiłem chałupniczych napraw.

przedmówca powiedział ze dobiłem, nie rozumiem tego, jak zwykłym przegrzaniem gpu za pomocą odpalenia konsoli bez radiatora moze dobić konsole, przecież to układ siadł a nie płyta główna.

nie grzałem opalarką, w piekarniku, x-clampy na sruby, suszarka, kocyki itp.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
no to powodzenia.
zrozumiesz jak nie wstanie albo po tygodniu grania padnie całkowicie.
szkoda złamanego grosza na tą konsolę.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom