XBOX nie wykrywa dysku (RGH)

pol32

Świeżak
Świeżak
Witam
To mój pierwszy post, witam wszystkich. Od kilku dni jestem szczęśliwym właścicielem xbox 360 SLIM 4GB z RGH i mam problem z podłączeniem zewnętrznego dysku USB. Menedżer plików FSD nie widzi wogóle napędu natomiast oryginalny system widzi jako nieokreślone urzadzenie USB i chce formatować.
Dysk to 1TB Hitachi z USB 3.0. Początkowo był to dysk NTFS ale wydzielilłem mu partycję 250 GB i sformatowałem pod fat32. Jaka może być przyczyna?
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Spróbuj zrobić jedną partycję FAT32.
 

pol32

Świeżak
Świeżak
Dzięki za odpowiedź, też tak myslałem ale na dysku mam już ponad 200 giga danych na podstawowej partycji NTFS i szkoda mi ich kasować. Z tego co czytałem na forum xbox nie ma problemów z czytaniem kilku partycji.

edit: Jeszcze pomyslałem o innym sposobie - przerzucę swoje dane na partycję FAT32, wtedy podstawową partycje sformatuję z ntfs na fat i przerzucę spowrotem wtedy będę miał dwie partycje FAT i xbox powinien chyba je zobaczyć. Z drugiej strony szkoda mi to robić mam niektóre pliki powyżej 4GB a zdaje się, że FAT32 większych nie obsługuje.
 

Daniel1979

Użytkownik
Użytkownik
Bo właśnie do X podstawowa partycja powinna być jako fat , drugą możesz sobie zrobić jako NTFS. No niestety , fat tylko do 4GB.
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dzięki za odpowiedź, też tak myslałem ale na dysku mam już ponad 200 giga danych na podstawowej partycji NTFS i szkoda mi ich kasować. Z tego co czytałem na forum xbox nie ma problemów z czytaniem kilku partycji.

edit: Jeszcze pomyslałem o innym sposobie - przerzucę swoje dane na partycję FAT32, wtedy podstawową partycje sformatuję z ntfs na fat i przerzucę spowrotem wtedy będę miał dwie partycje FAT i xbox powinien chyba je zobaczyć. Z drugiej strony szkoda mi to robić mam niektóre pliki powyżej 4GB a zdaje się, że FAT32 większych nie obsługuje.
Oczywiście, że mogą być dwie partycje: jedna w ntfs a druga w fat32 - warunek - partycja w fat32 - pod XBOX'a ma być jako primary. Format do fat32 polecam programem : FORMATGUI
 

pol32

Świeżak
Świeżak
Dzięki za odpowiedzi, tak zrobię jeśli program pozwoli to zamienię primary i logiczną miejscami.

edit: Partition Magic załatwił sprawę - partycja xboxowa FAT32 jest teraz primary i wszystko pięknie śmiga - jeszcze raz dzięki. Temat do zamknięcia.
 

Do góry Bottom