Wiedza XBOX ONE - ALL in ONE - Pytania przed kupnem/problemy/tańsze granie/akcesoria/wersje kolorystyczne

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam,

Właśnie zakupiłem używaną konsolę xbox one z grami, gry są ale widzę że mam stworzony nowe konto do którego nie mam przypisanych gier.
Teraz pytanie czy te gry zostaną na stałe w konsoli ?
Nie, nie będą na stałe. Jak zrobisz ustawienia fabryczne konsoli to stracisz te gry. Nic nie wspominasz, że sprzedający zostawił Ci swoje konto, więc pewnie tylko ustawił Ci domową konsolę byś mógł grać w jego gry, ale jak Cię sytuacja zmusi do ustawień fabrycznych to te licencje na gry Ci polecą z konsoli. Polecą także wtedy kiedy sprzedający ustawi domową konsolę na innej konsoli, bądź poprosi support MS o wyczyszczenie konsol domowych na swoim koncie. Uprzedzam kolejne pytanie, gier nie da się przenosić między profilami. Jedynie kiedy te gry można odzyskać to wtedy gdy sprzedający poda Ci dane do konta, z którego pochodzą te gry.

Kiszon624

Świeżak
Świeżak
Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam to pytanie więc z góry przepraszam Mój brat właśnie zakupił konsolę Xbox One S, ja również chcę kupić taką samą i mam pytania... czy do grania w Ultimate Team w Fifie 18 wystarczy nam jedna płyta na dwie konsole które będą w tym samym domu i korzystały z tego samego routera? Wystarczą nam tylko dwa konta Xbox Live Gold? Czy będziemy mogli grać na siebie? Jest to nasza pierwsza przygoda z konsolą i słabo się w tym orientuję

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jeśli płytka, to każdy musi mieć swoją. Jeśli cyfra to można się podzielić. To samo dotyczy golda, wystarczy, że jedno z kont będzie go miało.
Polecam poszukać takich haseł jak konsola domowa oraz logowanie w tle. Powinno to trochę rozjaśnić i wyjaśnić.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak sobie wyobrażasz jedną płytę na dwie konsole ? Jak chcesz gry na spółkę to tylko cyfrówka.

Kiszon624

Świeżak
Świeżak
Jeśli płytka, to każdy musi mieć swoją. Jeśli cyfra to można się podzielić. To samo dotyczy golda, wystarczy, że jedno z kont będzie go miało.
Polecam poszukać takich haseł jak konsola domowa oraz logowanie w tle. Powinno to trochę rozjaśnić i wyjaśnić.
Wersje cyfrowe to te dostępne do kupienia w sklepie konsoli? Po kupieniu i zainstalowaniu gry na konsoli domowej ja na drugiej będę musiał logować jego konto w tle ?

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tak, ustawiasz na konsoli A konto jako domowe a na konsoli B logujesz się na nie w tle lub odwrotnie jak kto woli. Jak grę kupisz na swoim głównym koncie to i tak się na nie logujesz wtedy możesz to konto ustawić jako domowe na drogiej konsoli i je skasować.

Było to pierdyliard razy na forum opisywane leniu!

Kiszon624

Świeżak
Świeżak
Jeszcze jedno są jakieś wady takiego grania zamiast kupić dwie osobne płyty?

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gdy rozłączy się nam internet to ten co jest zalogowany w tle zostanie wyrzucony z gry ale gra nie zostanie zamknięta tylko zminimalizowana więc po ponownym zalogowaniu na konto będzie można ją kontynuować.

Ten co gra zalogowanym profilem musi grać zawsze online inaczej nie uruchomi gry.

Kiszon624

Świeżak
Świeżak
Mamy juz zakupione dwie konsole w domu ale nadal mam problem żeby to ogarnąć więc prosze o pomoc... Żebyśmy obaj z bratem mogli korzystać z jednej gry cyfrowej online to musimy mieć założone 3 konta Microsoft np. A B I C i tylko na jednej z tych kont mieć ustawioną konsolę domową? na tej na której nie będziemy grali? A dwa pozostałe konta Microsoft mamy mieć ustawione bez konsoli domowej i jedno z tych kont będzie moje a drugie brata i obaj możemy grac jednoczesnie w gry z konta z ustawioną konsolą domową? Czyli załóżmy konto A ma ustawioną konsolę domową a ja z bratem bede gral na koncie B i C?

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Konto z grą ustawiacie na jednej konsoli jako domowe i można je skasować a na drugiej konsoli osoba musi się logować i przełączać na swoje. Ta pierwsza osoba gra online/offline a druga tylko online.
Jak nie macie zamiaru sprzedać później tego konta z grą to aktywujcie je na którymś koncie bo i tak się na nie logujesz a na domowe daj wtedy na drugiej konsoli.

Kiszon624

Świeżak
Świeżak
Ja na swoim koncie mam ustawioną konsolę domową i tutaj instaluje wszystkie gry i pakiet xbox live np. a brat na swojej konsoli ma się tylko logować na moje konto przed każdym uruchomieniem konsoli a potem przelogowywac na swoje i wszystko będzie grać?

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie, nie można się zalogować na jedno konto w dwóch miejscach naraz online. Skoro wszytko kupujecie na twoje konto to on musi sobie je ustawić jako domowe i nie ruszać albo wywalić z konsoli a ty się normalnie logujesz na nie.

Kiszon624

Świeżak
Świeżak
Nie, nie można się zalogować na jedno konto w dwóch miejscach naraz online. Skoro wszytko kupujecie na twoje konto to on musi sobie je ustawić jako domowe i nie ruszać albo wywalić z konsoli a ty się normalnie logujesz na nie.
I gry zainstalowane u mnie automatycznie pojawia się wtedy na jego koncie na jego konsoli ?

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
I gry zainstalowane u mnie automatycznie pojawia się wtedy na jego koncie na jego konsoli ?
Pojawią się w grach i aplikacjach w do instalacji. W cudowny sposób nie znajdzie się zainstalowana u niego na dysku :)

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A jak się nie pojawi w grach i aplikacjach do instalacji to trzeba odszukać grę w sklepie ale zamiast kup będzie zainstaluj/pobierz.

konjo11

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja jak coś wrzucę do pobrania to bratu automatycznie zaczyna pobierać na konsoli domowej:)

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
Ja jak coś wrzucę do pobrania to bratu automatycznie zaczyna pobierać na konsoli domowej:)
tak samo jest z kontem xbl gold granie online na 2óch jeden ma i drugi i gry z golda też

edek90

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć
Ktoś wie jak to ma być z emulacją gier z pierwszego Xboxa na Xbox One?

Będzie taka funkcja tylko dla najnowszej wersji One X czy dla wszystkich wersji One?

Ktoś, coś wie w tej sprawie?

Sam posiadam One S i chętnie kilka starszych tytułów był ograł :)

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Będzie to działać na Xbox One, literki nie maja znaczenia.

bartus1501

Świeżak
Świeżak
Witam.
Chcę podłączyć xbox one do monitora. Monitory posiadam dwa, niestety jednak starsze wersje bez wejścia hdmi (jeden to samsung S19D300NY, drugi -neovo k-b17). Zakupiłem sobie adapter vga2hdmi. Po podłączeniu xboxa, poprzez owy adapter, nie mam obrazu. Ekran jest czarny. Da się temu jakoś zaradzić?

Do góry Bottom