Wiedza XBOX ONE - ALL in ONE - Pytania przed kupnem/problemy/tańsze granie/akcesoria/wersje kolorystyczne

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam! Kupilem ostatnio xbox one z 5 grami. Uruchomilemkosole wszystko dobrze tylko problem zaczal pojawiac sie gdy zaczalem instalowac gry otoz zastosowalem wszystkie porady ze strony microsoftu instalacja w trybie offline i online i dochodzi do 70 procent iwyskakuje ze zatrzymano instalacje i tak z kazda z tych pieciu gier jedna zatrzymuje sie na 10 proc inna 30 nie ma reguly ale zawsze jest to samo zatrzymano instalacje , nie wiem czy zepsuta konsole kupilem naprawde nie mam pomyslow o co chodzi. Wie ktos jak to naprawic ? Czy to moze byc problem hardwearowy czy softwareowy
A czyściłeś cache konsoli? Odpal konsolę do dasha, przytrzymaj przycisk power konsoli przez 10sek, aż się wyłączy. Odłącz konsolę z zasilania na 5min. Podłącz wszystkie kable, uruchom ponownie i sprawdź. Gry instaluj mając konsolę w trybie Online, bo niektóre gry ważą więcej niż 50Gb i reszta pobiera się z sieci. Na dzień dobry jak Ci wyskoczy komunikat czy zaktualizować grę to daj, że nie, że później to zrobisz.
 

Adriano95

Świeżak
Świeżak
Dalej jest ten problem ma ktos jeszcze jakis pomysl. Da sie pobrac gre jesli mam wersje pudelkową?
 

Attachments

Ostatnia edycja:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dalej jest ten problem ma ktos jeszcze jakis pomysl. Da sie pobrac gre jesli mam wersje pudelkową?
No zazwyczaj ostatnią deską ratunku jest wgranie ustawień fabrycznych konsoli na nowo, czyli czyszczenie konsoli łącznie z wszystkimi danymi.
 

EvilDead6

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Hej, chciałem zakupić sobie drugiego pada, takiego samego jak dodawany jest do Xboxa One X, jaki to będzie dokładnie model?
 

michaelr

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, przechodzę z ps4 na xbox one s. Czy też występują błędy aplikacji jak w ps4 że czasami nawet nie pozwala nawet uruchomić gry? Czy jest mniej awaryjny niż ps4? Niestety ale problemy z ps4 nie przekonały mnie do dalszej współpracy więc mam zamiar ją zmienić także chcę wiedzieć czy mogę też mieć problemy jak z konsolą konkurencji? Czy jeśli chodzi o jakość gier jest widoczna różnica w grafice oraz płynności? Jak to wygląda z czyszczeniem konsoli z brudu oraz czy naprawa jej jest łatwa kiedy minie gwarancja? Pozdrawiam.
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam, przechodzę z ps4 na xbox one s. Czy też występują błędy aplikacji jak w ps4 że czasami nawet nie pozwala nawet uruchomić gry? Czy jest mniej awaryjny niż ps4? Niestety ale problemy z ps4 nie przekonały mnie do dalszej współpracy więc mam zamiar ją zmienić także chcę wiedzieć czy mogę też mieć problemy jak z konsolą konkurencji? Czy jeśli chodzi o jakość gier jest widoczna różnica w grafice oraz płynności? Jak to wygląda z czyszczeniem konsoli z brudu oraz czy naprawa jej jest łatwa kiedy minie gwarancja? Pozdrawiam.

Sądząc po Twoich pytaniach to pewnie żaden system Cię nie zadowoli. Xbox live podobnie jak odpowiednik z PS obsługuje miliony użytkowników i ma prawo się kaszanić. Zazwyczaj są to drobne i krótkie przestoje. Ja osobiście nie miałem problemu z uruchomieniem gry ale na pewno może się to zdarzyć.
Tak samo będzie wyglądała awaryjność. Elektronika może zawsze się zepsuć ale MS raczej nie robi problemów z naprawą. Nie wiem o co biega z tym czyszczeniem. Oprócz przetarcia obudowy z kurzu nie wiem co chciałbyś tam czyścić. Co do róznic w grafice to nie wiem do czego się odnosisz? Jeżeli interesuje Cię ps4 vs one s to przecież wystarczy obejrzeć kilka porównań na YT. Chcesz bezkompromisowo najlepszej konsoli to kup sobie X1X.
 

michaelr

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
jakbyś widział co ile miałem awarie na PS4 to byś się nie zdziwił że takie pytania zadaje. Mam pewną grę która średnio co 20min się crashuje. Nie kupię xox bo to za duża kasa. Może Cię to rozśmieszy ale wolę wydać 2k na karte graficzną do kompa niż na konsolę.
Pozdrawiam.
edit:
Czyszczenie?
Miałem na myśli rozłożenie Xboxa i wyczyszczenie tego czego nie da się normalnie.
Ja tak robiłem z PS4 jak skończyła mi się gwarancja.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Mam pewną grę która średnio co 20min się crashuje.
crash bandicoot?

Co do zakupu karty to powinienem się jedynie delikatnie uśmiechnąć co do budżetu i oczekiwań ;) Zwłaszcza teraz przy ofensywie kopaczu kryptowalut ;) Oczywiście, jeżeli masz bardzo dobre pozostałe podzespoły to byłoby to nawet możliwe.


Wracając do Xbox One S to kupując go musisz zwrócić jedynie uwagę na wentylator. W niektórych egz. lubi być nienaturalnie głośny. MS naprawia takie egz. więc to bardziej kwestia 2 straconych tygodni. Prawdopodobnie moja eska jest ciut za głośna ale osobiście olałem temat. Może wyślę ja za rok jak trochę popracuje ;) Graficznie będziesz miał to samo co w PS4.
 

michaelr

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
crash bandicoot?

Co do zakupu karty to powinienem się jedynie delikatnie uśmiechnąć co do budżetu i oczekiwań ;) Zwłaszcza teraz przy ofensywie kopaczu kryptowalut ;) Oczywiście, jeżeli masz bardzo dobre pozostałe podzespoły to byłoby to nawet możliwe.


Wracając do Xbox One S to kupując go musisz zwrócić jedynie uwagę na wentylator. W niektórych egz. lubi być nienaturalnie głośny. MS naprawia takie egz. więc to bardziej kwestia 2 straconych tygodni. Prawdopodobnie moja eska jest ciut za głośna ale osobiście olałem temat. Może wyślę ja za rok jak trochę popracuje ;) Graficznie będziesz miał to samo co w PS4.
nie crash, monster Hunter world, poniżej zdjęcie pokazujące możliwości


Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
 

Lis_Piotrek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, chcę kupić dzieciom konsolę xbox X na allegro i olx jest pełno ofert gdzie są konsole miesięczne, kilkudniowe, są też w ogóle nierozpakowane prosto ze sklepu. Rodzi się takie pytanie: na jaką minę mogę wejść kupując taką konsolę? Przecież to dziwne, że ludzie sprzedają w ogóle nieużywane konsole albo kilku dniowe - czy może to być związane z błędami o których tu czytałem 105, 102? A może chodzi o coś innego?
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jeżeli są nierozpakowane to haczyka raczej nie ma. Jedni pewnie dostali w prezencie, a inni kupili Scorpio z nadzieją, że na nim zarobią. Jeżeli konsola jest z legalnego źródła to nie masz się czego obawiać, bo gwarancję i tak będziesz miał. Ja prawdę mówiąc nie wiem o co chodzi z tymi błędami. Wszyscy o nich piszą, a ja użytkuję Scorpio od listopada i nigdy takiego błędu nie widziałem.
 

Lis_Piotrek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki za informację. Spora część osób nie ma dowodu zakupu twierdząc, że wystarczy zarejestrować na stronie MS i wtedy jest ważna gwarancja. O tych kodach błędów E105, E102 itd. to wyczytałem tu, aż mnie zmroziło, byłem przekonany że ta konsola działa dobrze a tu tyle osób się skarży na te błędy. Tak że już sam nie wiem czy kupować dzieciom tę konsolę. Tym bardziej, że w zasadzie jest ona na jedną grę Forza Horizon 3 która jest rewelacyjną grą w przeciwieństwie do Forza MotorSport 7 która jest niewypałem.

A jeśli konsola jest używana i ktoś sprzedaje ją po miesiącu to może być z powodu tych błędów? czy można jakoś to sprawdzić przed zakupem?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dzięki za informację. Spora część osób nie ma dowodu zakupu twierdząc, że wystarczy zarejestrować na stronie MS i wtedy jest ważna gwarancja. O tych kodach błędów E105, E102 itd. to wyczytałem tu, aż mnie zmroziło, byłem przekonany że ta konsola działa dobrze a tu tyle osób się skarży na te błędy. Tak że już sam nie wiem czy kupować dzieciom tę konsolę. Tym bardziej, że w zasadzie jest ona na jedną grę Forza Horizon 3 która jest rewelacyjną grą w przeciwieństwie do Forza MotorSport 7 która jest niewypałem.

A jeśli konsola jest używana i ktoś sprzedaje ją po miesiącu to może być z powodu tych błędów? czy można jakoś to sprawdzić przed zakupem?
Bo tak jest. MS nie potrzebuje paragonu żeby Ci uznać gwarancję. Moja siostra wygrała Skę na stronie ponad rok temu i nie dostaliśmy do niej paragonu z racji, że to nagroda. Zarejestrowaliśmy ją na stronie MS i normalnie nam ją wzięli na gwarancję bez problemu (trafiła na wadę fabryczną wentylatora). Paragon przydaje się tylko wtedy gdy po zarejestrowaniu się okazuje, że MS dał krótszą gwarancję niż data zakupu. Nam się trafiło po rejestacji 2 lata i 2 miesiące. Jak kupiłam swoją Skę to tak samo dostałam ponad 2 lata gwary. Ogólnie nie wiem czy jest sens kupować X'a dla jednej gry, no chyba, że sam z niej będziesz korzystał to jak najbardziej :)
 

Lis_Piotrek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na pomysł dokupienia konsoli xbox x wpadłem nie z powodu FH3 ale, że chcę kupić odtwarzacz Blu-ray 4k, na rynku takie kosztują około 1400 zł i więcej. Jako, że ta konsola ma taki odtwarzacz to pomyślałem, że warto dopłacić te kilkaset złotych do konsoli na której dodatkowo zagra się w FH3 i pewnie jesienią w FH4 i być może w inne gry ale tego jeszcze nie wiem.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Na pomysł dokupienia konsoli xbox x wpadłem nie z powodu FH3 ale, że chcę kupić odtwarzacz Blu-ray 4k, na rynku takie kosztują około 1400 zł i więcej. Jako, że ta konsola ma taki odtwarzacz to pomyślałem, że warto dopłacić te kilkaset złotych do konsoli na której dodatkowo zagra się w FH3 i pewnie jesienią w FH4 i być może w inne gry ale tego jeszcze nie wiem.
A to z odtwarzaczem to najlepsza opcja, lepiej mieć 2w1 :) Pewnie się skusisz na więcej gier, raczej nie poprzestaniesz na 1 czy 2 :D
 

Lis_Piotrek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na stronie MS jest teraz fajna promocja już się łamię aby jednak kupić tę konsolę ale jednak nie dają mi spokoju te liczne ogłoszenia na Allegro i olx. Jest tam bardzo dużo konsol nieotwieranych, miesięcznych, 4 miesięcznych wysyp jak grzyby po deszczu i ciągle przybywa ofert. A może jest tak, że ludzie są zawiedzeni xbox x np. kiepską ilością i jakością gier i programów? Sam mam w domu trzy gry które chodzą na W10 i XBOX - Forza Horizon 3, Forza MotorSport 7, i Halo Wars 2. FH3 jest mega ale grałem tylko na PC, moje dzieci mają mnóstwo gier ale na Steamie i Origin. Patrzyłem na stronę sklepu xbox i MS niby jest tam sporo ale w recenzjach piszą, że xbox kiepsko wychodzi w porównaniu do PS od Sony. Dużym plusem jest ten Blu-ray 4k jak pisałem. Może ktoś coś powiedzieć czy xbox x to nie "kanał".
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie jakość jest dobra sam zakupuje własnie xone x za 1600zl nowka z paragonem niestety prezent nietrafiony i tyle ale niektorym osobom po prostu nudzi sie :)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
ale w recenzjach piszą, że xbox kiepsko wychodzi w porównaniu do PS od Sony. Dużym plusem jest ten Blu-ray 4k jak pisałem. Może ktoś coś powiedzieć czy xbox x to nie "kanał".
A w czym ma niby wychodzić gorzej skoro konsola MS jest obecnie najmocniejszą na rynku jeśli chodzi o bebechy w porównaniu z PS4 Pro. Za konsolą Sony tylko przemawiają exy -> gry na wyłączność konsoli, a tak to chyba nie mają czym się pochwalić. Ja posiadam zwykłe PS4 i XO S i jedynie dla exów trzymam PS4 w domu, tak to nie mają czego mi zaoferować i w 95% gram na Xboxie :)
 

dragen

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
mam pytanie, w asystencie na xbox x pojawił mi się monit, stan usługi - aplikacje - ograniczone - niektóre aplikacje nie działają prawidłowo, rozwijam i nic konkretnego nie ma, reszta usług ok, na "normalny"
wie ktoś co to może być? wczoraj mi zmulała konsola i stałem się czujny.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
mam pytanie, w asystencie na xbox x pojawił mi się monit, stan usługi - aplikacje - ograniczone - niektóre aplikacje nie działają prawidłowo, rozwijam i nic konkretnego nie ma, reszta usług ok, na "normalny"
wie ktoś co to może być? wczoraj mi zmulała konsola i stałem się czujny.
Sie przyzwyczaj, że czasami MS daje takie monity. Były cyrki przez moment wczoraj. To i tak tyczy ogółu, a nie danej konsoli czy Ciebie.
 

Do góry Bottom