Xbox One i dysk zewnętrzny spowolnienie pobierania gier

Tomek L.

Użytkownik
Użytkownik
Hej. Posiadam czarnego Xbox One. Dziś podłączyłem taki dysk twardy 500gb taki właśnie jak na foto. Wszystko poszło ładnie pięknie, dysk został wykryty sformatowany jako magazyn pamięci u ustawianie jako domyślnego miejsca na instalację gier i programów. Problem w tym że od tego momentu spadła prędkość pobierania zawartości z internetu z 30-40 mega na ledwo 5-6 mega. Jest to możliwe że to przez podłączenie dysku? Dysk oczywiście sprawny technicznie konsola też. Co o tym sądzicie co może być nie tak czy lepiej zrobić tak że przenieść zawartość konsoli na dysk a gry ściągać na dysk wewnętrzny ? Dodam że taki spadek prędkości pobierania jest i na kablu i na wifi.
 

Attachments

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja sprawdziłbym ten dysk pod PC, puścił test zapisu w HDTune PRO, program płatny ale jest wersja trial. Trzeba zdjąć partycję, test kasuje dane.
 

ExE_007

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Za pomocą czego podłączyłeś ten dysk?
 

Tomek L.

Użytkownik
Użytkownik
Kupiłem kieszeń na dysk zgodną ze standardem USB 3.0. Dysk został prawidłowo rozpoznany i sformatowany i wydawało się że jest ok ale nie jest, bo spowalnia mi prędkość pobierania.
 

ExE_007

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupiłem kieszeń na dysk zgodną ze standardem USB 3.0. Dysk został prawidłowo rozpoznany i sformatowany i wydawało się że jest ok ale nie jest, bo spowalnia mi prędkość pobierania.
A gdzie zakupiłeś tą kieszeń? Sprawdzałeś na innych kablach USB 3.0?
 

Tomek L.

Użytkownik
Użytkownik
Tak kieszeń jest sprawna dysk też był sprawdzany i jest ok.Aktualnie mam tak ustawione że gry ściągają się na dysk wewnętrzny, a potem je przenoszę na zewnętrzny. Tylko tak wykorzystuję 100% przepustowości sieci.
 

ExE_007

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak kieszeń jest sprawna dysk też był sprawdzany i jest ok.Aktualnie mam tak ustawione że gry ściągają się na dysk wewnętrzny, a potem je przenoszę na zewnętrzny. Tylko tak wykorzystuję 100% przepustowości sieci.
Wygląda to tak jakby nie działało Ci to w trybie USB 3.0. A jak już grasz w taką grę zainstalowaną na dysku zew. to jak wyglądają loadingi?
 

Tomek L.

Użytkownik
Użytkownik
Gry które są zainstalowane na zewnętrznym dysku trochę dłużej się wczytują niż na wewnętrznym.
 

ExE_007

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Gry które są zainstalowane na zewnętrznym dysku trochę dłużej się wczytują niż na wewnętrznym.
Gdzie zakupiłeś kieszeń? Bo się nie dowiedziałem :) to że działa to jedno, ale to że kontroler w niej nie zapewnia standardów USB 3.0 to drugie. Musisz podłączyć do kompa z USB 3.0 za pomocą tego kabelka co używasz i tej kieszeni i sprawdzić zapis/odczyt czy mieści się w normie.
 

Tomek L.

Użytkownik
Użytkownik
Kieszeń kupiona na allegro. Będzie problem ze sprawdzeniem kieszeni bo nie mam drugiego dysku 2.5 tzn sprawnego drugiego dysku.
 

ExE_007

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kieszeń kupiona na allegro. Będzie problem ze sprawdzeniem kieszeni bo nie mam drugiego dysku 2.5 tzn sprawnego drugiego dysku.
Ale nie rozumiem po co ci drugi dysk. Podłączasz tego jednego w tej kieszeni, tym kabelkiem pod gniazdo USB 3.0 w kompie, ściągasz program do diagnostyki dysku i później w necie porównujesz dane zapis/odczyt. A i jeszcze druga sprawa. Talerzówki 2.5' mają w większości 5400 obr/min więc są sporym ograniczeniem względem takiego hdd, który i tak jest
 

Tomek L.

Użytkownik
Użytkownik
A będzie on widoczny skoro był sformatowany pod konsole ?
 

ExE_007

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kieszeń kupiona na allegro. Będzie problem ze sprawdzeniem kieszeni bo nie mam drugiego dysku 2.5 tzn sprawnego drugiego dysku.
A i jeszcze druga sprawa. Talerzówki 2.5' mają w większości 5400 obr/min więc są sporym ograniczeniem względem takiego hdd 3.5' z 7200 obr/min.
 

Tomek L.

Użytkownik
Użytkownik
No ten ma niestety 5400obr to wiem napewno musiałbym wyciągnąć dysk z mojego laptopa ten ma 7200 no ale nie mogę ze względu na dane na dysku i podmiana nie wchodzi w grę.
 

Do góry Bottom