Xbox One już można obłuskiwać za pomocą myszki. Aktualnie dla wybranych

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Microsoft już w ubiegłym roku zapowiedział pełną integrację Xboksa One z klawiaturami oraz myszkami i wiele na to wskazuje, że wkrótce gracze będą mogli skorzystać z dodatkowych urządzeń podczas rozgrywki. Już teraz pierwsi gracze testują zmagania za pomocą „gryzoni”.

Amerykanie od wielu miesięcy integrują swoją platformę z komputerami osobistymi, a kolejnym krokiem w tym temacie będzie współpraca konsoli z myszkami oraz klawiaturami. Microsoft nadal pracuje nad pełną integracją, ale już teraz można bez problemu korzystać z nowego sprzętu na Xboksie One.


Na wstępie na pewno warto zaznaczyć, że ta propozycja jest aktualnie dostępna dla wybranych. Członkowie Xbox Insider mogą sprawdzać specjalną wersję Minecraft Beta i właśnie w tym tytule można korzystać z myszki.

Redaktor WindowsCentral podłączył do konsoli myszkę Razer Hex za pomocą USB i chociaż opóźnienie nie pozwala jeszcze na rozgrywkę w strzelanki, to jednak pierwsze kroki w tym temacie zostały już podjęte.

Szczegóły wciąż należy dopracować (między innymi rozmiar kursora), ale wkrótce powinniśmy w tym temacie otrzymać konkretne szczegóły – wstępne testy zobaczycie na poniższym materiale.

Microsoft jednocześnie zaznacza, że nie zamierza wprowadzać obsługi myszy w każdym miejscu i każdym tytule. Propozycja będzie dostępna w ograniczonej liczbie produkcji, w których to deweloperzy również zezwolą na takie zmagania – korporacja z Redmond nie pozwoli na zmagania pady vs. myszki.

Dobrym przykładem tych słów będzie właśnie Minecraft, w którym otrzymamy możliwość zablokowania myszek, a podczas rozgrywki wybierzemy serwery z dwóch list: tylko kontrolery, tylko myszki i klawiatury.


 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A taki był płacz na forum..ohhh to zabije konsole.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

Punisher

Użytkownik
Użytkownik
No w końcu po tylu latach ktoś mądrze pomyślał, żeby dawać możliwość zamiany kontrolera nie nadającego się do grania na ten właściwy, tylko szkoda że nie na ps4, a tu będą się szczypać i nie będzie można wszędzie tak grać
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak się to przyjmie na Xbox to i Sony wprowadzi mysz prędzej czy później.
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mysz i klawiatura dają nadzieję na gry strategiczne których na konsolach brak.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mysz i klawiatura dają nadzieję na gry strategiczne których na konsolach brak.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Jednak większą nadzieję daje na gry fps ^^
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czytając artykuł wnioskuję że będą ograniczenia ;)

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

danboj

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja tam będę na myszcze w fife grał.
 

touareg72

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja tam będę na myszcze w fife grał.
A graj sobie nawet w klik klaki jak będzie można :cycusie:
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No w końcu po tylu latach ktoś mądrze pomyślał, żeby dawać możliwość zamiany kontrolera nie nadającego się do grania na ten właściwy, tylko szkoda że nie na ps4, a tu będą się szczypać i nie będzie można wszędzie tak grać
Właściwy jest pad, od 2006r nie grałem na klawiaturze i już nie potrafię,kiedyś spróbowałem i lewa ręka od WSADów mnie rozbolała w 5 minut.A niech grają na myszkach na ps4 do bólu, to forum Xboxa jest. X1 to jest dla mnie prawilna konsola. Jakość połączenia na serwerach Sony w fps na ps3 mnie odrzuciła i teraz gardzę tą firmą i ps4 też. Dobrze że będzie rozgraniczenie gier.
 

Curian666

Użytkownik
Użytkownik
Jak widać wszystko da się zrobić, myszki i klawy tylko w niektórych grach. A na serwerach będzie wybrać z kim grać i tak powinno być. Nie wie m o co tyle płaczu, chyba nikt sobie nie zdaje sprawy. Ze najbardziej wkurzeni są producenci FRAG FXów i innych gadżetów emitujące działanie myszki. Wszak to nie to samo, ale mimo wszystko odbiera im się kawałek tortu.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja to się dziwie że S i M nie łączą sił i nie ubijają tego typu wynalazków, kiedyś to chociaż było drogie ale teraz 200zł to każdy sobie może pozwolić. No chyba że to walka z wiatrakami.
Mały ładunek pirotechniczny w konsoli, podpinasz hamę ładunek się uzbraja, odpalasz tryb sieciowy BOOM! HA ha.
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Tak czy siak dalej będe gral na padzie dla mnie to głupota mycha klawiatura tylko pc pad konsola dziekuje dobranoc
 

Marcellomar2013

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Chatpad odejdzie do lamusa, muszę go na allegro wystawić :p A tak na serio, to jeśli ktoś ma ambitny pomysł zrobienia sobie z konsoli komputera, na którym będzie sprawdzał skrzynkę, wchodził na fora, czy nawet robił krótkie projekty w office - nie ma problemu, troszkę jak koń pod górkę, ale pewnie będzie można. MS chce maksymalnie zintegrować swoje produkty i podąża tą ścieżką. Cieszy mnie natomiast wyraźne zaznaczenie, że tylko niektóre gry będą wspierały zestaw klawiatura+mysz oraz wyraźne rozdzielenie graczy np. w fpsach według kontrolera. Nie grożą nam starcia z cwaniakami, którzy sobie na myszce wystrzelają wszystkich w battlefieldzie. Raczej widzę w tym szansę szerszego wejścia gier typowo pod PC (może seria Civ, może Anno lub Endless) na konsolę MS.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
A taki był płacz na forum..ohhh to zabije konsole.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Oczywiście, że zabije. Ale jak widać są na tyle jeszcze mądrzy, że będą ograniczenia w tytułach i nie pozwolą na rozgrywkę pad vs myszka.
 

Do góry Bottom