Xbox One Xbox one kontroler (PC): martwa strefa + porównanie z DS4.

xMrTEDx

Świeżak
Świeżak
Witajcie,

po temacie z kontrolerem xbox 360:
https://xboxforum.pl/threads/gamepad-xbox-360-pc-martwa-strefa.192809/#post-1400497
(okazał się nieoryginalny).

zgodnie z Waszą sugestią zakupiłem kontroler xbox one.
Działa oczywiście o wiele lepiej od tamtej chińskiej podróbki, jednakże i tutaj pojawia się martwa strefa gałek na Win10 która mnie dosyć drażni. Jest ona w miarę mała, aczkolwiek wyczuwalna i przeszkadzająca... zwłaszcza że w ostatnim czasie miałem okazję pograć na PS4 u kuzyna i tam nawet najmniejsze przechylenie gałki przekształca się na ruch, a tutaj mam wrażenie że zapłaciłem za coś co nie działa tak jakbym tego oczekiwał.

Czy to znaczy że kontroler jest do bani? No nie do końca...

Zakupiłem również kontroler od ps4 dla porównania (mam zamiar zachować lepszy kontroler, a drugi odesłać) i po kilkudniowym "teście" i próbach doszedłem do tychże wniosków:

1. Martwa strefa kontrolera nie jest spowodowana tym że czujnik w początkowym położeniu nie wykrywa ruchu, a oprogramowaniem/sterownikami. Można to łatwo sprawdzić na Win10 wchodząc w: panel sterowania -> sprzęt i dźwięk -> urządzenia i drukarki -> kontroler(ppm) -> Ustawienia kontrolerów -> właściwości.

Widać tam że każdy najmniejszy ruch gałki jest odczytywany przez komputer. Jednakże w grach/programach nakładana jest martwa strefa. :/ (mam najnowsze sterowniki)

2. Na kontrolerze DS4 emulowanym przez program DS4Windows (wtedy system widzi pada jako pad od xboxa) występuje identyczna martwa strefa! Nic tylko się powiesić!

Jednakże okazuje się że są programy które nie potrzebują emulowania DS4 aby z niego korzystać. Np. gra wiedźmin 3 lub program steam obsługuje kontrolery od ps4 bez emulowania i okazuje się że martwa strefa znika!

Tak więc myślę że przyczyna leży w sterownikach Microsoftu.

Dodatkowo wrzucam link do filmu który nakręciłem: porównanie martwej strefy w kontrolerach na przykładzie gry Widźmin 3. Kontroler xbox one oraz ds4 bez emulowania!

Drodzy forumowicze, macie podobny problem? Czy jest ktoś kto na PC spotkał lub nie spotkał się z martwą strefą w kontrolerze? Jak działa kontroler na konsoli, czy tam też występuje podobny problem?

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
@xMrTEDx coś nie tak z filmikiem, bo jest info Film niedostępny ;)

xMrTEDx

Świeżak
Świeżak
@kuleczka91 poprawione już ;)

Powiedz mi proszę czy spotkałaś się z czymś takim u Cb :)

Ostatnia edycja:

ROBI772

RGH
Użytkownik
Aż z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda na konsoli i tutaj praktycznie nie ma martwej strefy, najmniejsze przechylenie analoga powoduje ruch, a u Ciebie to wygląda jakby zaczynało reagować dopiero od połowy, więc nie dziwię sie ze to denerwuje podczas gry

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

xMrTEDx

Świeżak
Świeżak
@ROBI772

Dzięki wielkie za odpowiedź!

Spodziewałem się tego że na konsoli nie ma z tym żadnych problemów :/

Ciekawi mnie bardzo jak sprawuje się Wam kontroler na pc. Jest tutaj ktoś kto nie ma tego problemu u siebie na kompie?

Ja sprawdzalem na dwoch komputerach, oba win10 i jest niestety to samo. :(

Ostatnia edycja:

Do góry Bottom