• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Xbox One ma otrzymać oficjalne wsparcie modów. Microsoft pracuje nad systemem

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
#1


Szykuje się spora rewolucja na serwerach Xbox Live. Microsoft zamierza zaoferować deweloperom niezbędne narzędzia, dzięki którym deweloperzy będą mogli zaoferować klientom pełne wsparcie modyfikacji. Amerykanie liczą na „wzmocnienie kreatywności społeczności”.

Microsoft od kilku lat pozytywnie zaskakuje udostępniając graczom ciekawe usługi. Firma zaoferowała posiadaczom Xboksów One Wsteczną Kompatybilność, otworzyła się na rywalizację cross-platformową, rozwija Xbox Game Pass, a teraz zamierza zaoferować tworzenie modyfikacji.


Na witrynie Microsoftu pojawiła się nowa oferta pracy, która sugeruje przygotowanie wsparcia modyfikacji dla gier na Xbox Live. Korporacja poszukuje „Starszego Menadżera Programu”, który będzie kierował zespołem w celu stworzenia i wprowadzenia w życie nowych zestawów narzędzi dla twórców gier, które pozwolą włączyć modyfikacje do swoich tytułów. Pomysł ma na celu „wzmocnienie kreatywności społeczności”.

W informacji pojawia się wiadomość, że zespół pozwoli integrować mody z grami, ale pracownicy otrzymają również za zadanie zabezpieczenie Xbox Live przed obraźliwymi treściami.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że aktualnie Microsoft nie potwierdził pracy nad nową usługą, jednak tym razem opis stanowiska jest w zasadzie jednoznaczny. Firma dokładnie przedstawia szczegóły obowiązków i tłumaczy system.

Nie możemy oczywiście liczyć, że mody trafią na Xbox One w przyszłym miesiącu, ale jak widać Amerykanie mają plan, który pozwoli deweloperom oraz graczom na jeszcze lepszą zabawę na ich konsoli.

Aktualnie The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition oraz Fallout 4 umożliwiają tworzenie modyfikacji.


 

Do góry