Xbox One minecraft problem

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

trzeciakos

Świeżak
Świeżak
Witam serdecznie...
Postanowilem założyć ten temat ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem,mianowicie zakupiłem konsole Xbox one rok temu wraz gra minecraft w wersji cyfrowej, karton konsoli w grafice minecraft itd, ogólnie nastawiona na własną ta grę, córka grała do wczoraj... Teraz po uruchomieniu gra uruchamia się na moment, pojawia się napis czerwony na białym tle Mojang i grę wywala do menu start i na tym koniec, dodam że gra zakupiona właśnie z kodu który był w kartonie z xboxem, i teraz nie ma żadnej aktualizacji do pobrania, w sklepie widnieje posiadasz ten produkt, i tu moje pytanie ponieważ nic nie pomaga czy jeżeli odinstaluje ta grę to czy ponowna instalacja będzie możliwa z kodu bo boję się odinstalować żeby nie wyszło że kod został już użyty i każe mi zakupić od nowa... Dodam że na żadnym koncie gra nie startuje czy to moim czy córki... Ostatnia aktualizacja z tego co widzę była 07.02.2019 proszę o pomoc. I z góry dziękuję za wszelakie info. Pzdr
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Możesz usunąć grę z konsoli i będzie na nowo do instalacji. Wchodzisz w Gry i Aplikacje -> Zakładka do instalacji. Kodu drugi raz nie wklepiesz, bo już go zużyłeś. Gra dopisała się tym sposobem do konta.

Zanim usuniesz grę to wyczyść najpierw cache konsoli: Włącz konsolę do głównego menu, później przytrzymaj przycisk power konsoli przez 10sek, aż konsola się wyłączy, odłącz konsolę z prądu na 5min. Podłącz ponownie i sprawdź. Może gra zaskoczy i się normalnie uruchomi zanim ją usuniesz i na nowo zainstalujesz.
 

trzeciakos

Świeżak
Świeżak
Czi nawet jak ja usunę to będzie widniala w zakładce do instalacji tak, ale czy jak będę chciał zainstalować to nie zapyta o kod promocyjny z którego ja instalowałem, bo jak zapyta to mój nie wejdzie bo defacto został już użyty przy instalacji... Dziękuję za odzew

Czi nawet jak ja usunę to będzie widniala w zakładce do instalacji tak, ale czy jak będę chciał zainstalować to nie zapyta o kod promocyjny z którego ja instalowałem, bo jak zapyta to mój nie wejdzie bo defacto został już użyty przy instalacji... Dziękuję za odzew
I oczywiście sprawa save z gry czy one zostaną bo wydaje mi się że tak i po instalacji jak uruchomię grę to moje a raczej córki save z gdy będą nadal?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czi nawet jak ja usunę to będzie widniala w zakładce do instalacji tak, ale czy jak będę chciał zainstalować to nie zapyta o kod promocyjny z którego ja instalowałem, bo jak zapyta to mój nie wejdzie bo defacto został już użyty przy instalacji... Dziękuję za odzew
Nie pisz posta pod postem tylko używaj opcji edytuj. Nie zapyta, przecież posiadasz już grę...jak coś wbijasz z kodu, albo kupisz to tylko instalujesz i usuwasz ile chcesz. Nie ma żadnych limitów. Save córki zostanie o ile mieliście konsolę podłączoną do sieci, bo save automatycznie wysyła się do chmury MS i samo się z niej pobiera w takich przypadkach, tylko żeby przesłać to musi mieć jak, czyli musi mieć łączność z Internetem.
 

trzeciakos

Świeżak
Świeżak
Ok sorry za posta pod postembardzo Ci dziękuję za informację, mysle że w tym przypadku wina leży po stronie ostatniej aktualizacji która była 07 lutego, tak czy inaczej spróbuję z odinstalowaniem i ponowną instalacja. Oczywiście konsola podłączona non stop pod WiFi... Dziękuję i pozdrawiam

Pomogło odinstalowanie i ponowne zainstalowanie, póki co działa wszystko jak przed tą jak myślę błędną aktualizacją, wszystkie zapisane światy itd są... Dziękuję za informację i w sumie temat do zamknięcia. Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom