Xbox One otrzymał system prezentów. Gracze mogą wysyłać upominki i ukrywać gry na liście osiągnięć

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Jedna z najbardziej pożądanych opcji właśnie trafiła do sklepu Microsoftu. Gracze mogą bez problemu kupować cyfrowe wersje gier, które następnie trafią do znajomych w formie prezentu.

Wysyłanie gier jako prezent zbiera pozytywne komentarze na Steam, więc posiadacze Xboksów One od dawna prosili Microsoft o dodanie tej funkcji. Inżynierowie z Redmond dopracowali propozycję i teraz gracze mogą korzystać z nowej opcji.


Sytuacja jest bardzo prosta – włączając Xboksa One i wchodząc do sklepu, zobaczycie „Kup jako upominek”. Po dokonaniu takiego zakupu pojawia się zakładka, w której podajemy pseudonim znajomego, możemy dodać do paczki specjalną wiadomość, a następnie wysyłamy prezent.

Identycznie propozycja działa na witrynie Xbox.com, a zainteresowani mogą wysyłać gry, dodatki oraz nawet Przepustki Sezonowe. Jedynie w formie podarku nie mogą zostać wysłane produkty, które mają termin ważności. Jest to spowodowane prostą zasadą – wysłany prezent odbierzemy nawet po kilku miesiącach. Gdy otrzymamy na konto wiadomość, to bez problemu automatycznie wykorzystamy kod lub nawet… Przesłać bo sobie na inne konto.

Najnowszą funkcją jest również możliwość ukrywania produkcji z zerowym Gamerscore – wystarczy wejść w swoje konto i zaznaczyć opcję „Ukryj”. Wybrane tytuły nie będą teraz pojawiać się na liście.


 

freq

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
I normalnie z poziomu sklepu na Windows 10 też działa na wszystko (apki, gry win)
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Teraz tylko uważać jak sie kupuje kody żeby nie były jakieś ''lewe'' gifty które potem będą wycofywane...
 

freq

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
i mały haczyk:
"Wysyłanie prezentów dostępne jest z poziomu konsoli oraz przeglądarki i posiada pewną blokadę regionalną. Jeżeli chcecie wysłać prezent komuś z zagranicy, np. bratu pracującego na wyspach Wielkiej Brytanii, musicie dokonać zakupu w brytyjskim sklepie Xbox"

żródło fb
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
i mały haczyk:
"Wysyłanie prezentów dostępne jest z poziomu konsoli oraz przeglądarki i posiada pewną blokadę regionalną. Jeżeli chcecie wysłać prezent komuś z zagranicy, np. bratu pracującego na wyspach Wielkiej Brytanii, musicie dokonać zakupu w brytyjskim sklepie Xbox"

żródło fb
To było do przewidzenia. ludzie by kupowali na innych regionach i wysyłali sobie bez kombinowania.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

szangg

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanie odnośnie usuwania gier z listy z 0%. Jeśli chodzi o prezenty to tę opcję mam dostępną bo sprawdzałem, ale już gier usunąć nie mogę. Nie pokazuje mi się tak jak na filmiku (x - Hide), ani nie mam tego znaczka pucharka w prawym rogu nad listą. Ma ktoś podobny problem?
 

Marcellomar2013

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Też tego nie mam :(
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To było do przewidzenia. ludzie by kupowali na innych regionach i wysyłali sobie bez kombinowania
Żadne ograniczenie, bo co to za problem założyć nowe konto (na region na którym został zakupiony gift) i na tym koncie z niego korzystać?
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wiem ze nie jest to ograniczeniem bo tak jak napisałeś problemem nie jest założenie drugiego konta na inny region. Jednak MS robiąc taka blokadę z robił ją w jakimś celu.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

edek90

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
U mnie w ogóle nie widzę takiej opcji na konsoli, a aktualizację mam najnowszą...
 

suki

Użytkownik
Użytkownik
Powoli. Bez nerwów. Aktualizacja wysyłana jest partiami do użytkowników.
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ukrywanie już działa ;)
Trzeba sobie wrzucić nową aktualizację.

Pewnie tak jak @suki napisał, jest wysyłana partiami.
 

suki

Użytkownik
Użytkownik
Ukrywanie już działa ;)
Trzeba sobie wrzucić nową aktualizację.

Pewnie tak jak @suki napisał, jest wysyłana partiami.
Też dzisiaj zaaplikowałem sobie 455mb update'u.
 

Do góry Bottom