• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Xbox One - Pad

Status
Zamknięty.

respn

Świeżak
Świeżak
Dzień dobry

Postanowiłem wreszcie opisać problem związany z padami do konsoli Xbox One, której jestem posiadaczem od ok. 30 miesięcy, najpierw były to sytuacja nerwowe, później już śmieszne, a na chwilę obecną chyba się już przyzwyczaiłem, mianowicie w dniu dzisiejszym uszkodzeniu uległ 27(dwudziesty siódmy) pad. Konsola użytkowana jest sporadycznie, głównie do podłączania dysku zewnętrznego, użytkowania youtuba oraz, gdy czas mi pozwoli gry w fifę. Pracuję, mam dwójkę dzieci, które nie mają styczności ze sprzętem, uważam również, iż mam jeszcze czucie w kończynach i użytkuję sprzęt zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami producenta. Myślę, że konsola użytkowana jest ok. 30-45min. dziennie, więc czas naprawdę nie jest oszołamiający. Zestaw został zakupiony w sklepie Komputronik, po czym kilka razy sprzęt reklamowałem za pośrdnictwem strony producenta, nast. po zakupie kolejnych padów, kolejno w sklepach Media Expert ; RTV euro AGD ; Media Markt. Sprzęt rzekomo był wymieniany na nowy, kilka razy była również informacja o naprawie, aczkolwiek była to zdecydowana mniejszość. Każda reklamacja wiązała się z wymianą pada, natomiast reklamacja reklamacji dawała oczywiście możliwość skorzystania ze zwrotu pieniędzy, po czym udawałem się do kolejnego sklepu z coraz to mniejszą nadzieją na otrzymanie pełnowartościowego produktu, który będzie służył tak jak należy. Sprzęt swoją żywotność miał przeróżną, od jednego dnia do 2/3 miesięcy, rekordzista nie wytrzymał pierwszej połowy w grze, a ściśle było to ok. 3-5min. użytkowania. Usterka jest tylko i wyłącznie jedna, tj. uszkodzeniu ulega lewy kontroler, gdzie w pewnym momencie słychać trzask, który słychać kolejno również po okrążeniu analoga wokół, od tego momentu przycisk nie reaguje w sposób taki, jaki założył producent i wg mnie kontynuacja gry i dalsze użytkowanie sprzętu mija się z celem, najzwyczajniej w świecie szkoda nerwów. Czy ktoś z Was miał podobne "przypadki"? Będę wdzięczny za opinię i ewentualne porady. Z góry dziękuję.

Raflix88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam,

To normalne, chociaż 27 razy to już dość duża ilość.. Według mnie pady są dobre jeśli chodzi o wygodę użytkowania itp ale wytrzymałość ich jest na bardzo niskim poziomie. Mój znajomy ma konsolę od 2 lat i wymieniał pada 10 razy, ja mam prawie rok i już 4 wymiany. Gry w które gramy to głównie FIFA oraz różnego typu bijatyki a awarii ulega przeważnie właśnie lewy analog służący do poruszania się. Jest to dość uciążliwy problem i gdyby nie to że posiadam więcej kontrolerów to więcej czasu spędziłbym na czekaniu na realizację reklamacji niż na samym graniu.

Lesterr

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja miałem to samo. Zakupiłem elite pad. Tu też nie wytrzymuje. Mianowicie przyciski LB i RB odpadają :/. Konsole użytkuje od 21 miesięcy. Powiedziałem sobie dość. Następna konsola to ps4. Mój wujek codziennie gra w fifę i nie miał problemu z padem ani razu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie wiem jak Wy traktujecie te pady, ja mam normalnego od premiery XOne czyli już 5 lat i działa, drugiego mam elite także od jego premiery, oba używane dość często i nie mam żadnych problemów, więc nie uwierzę że 27 padów zepsuło się samych od siebie, bo rozumiem jeden czy dwa bo to tylko elektronika ale nie taka ilość.

Lesterr

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Żeby cie nie sklamać, ja wyslalem 18 razy. Wszystko zalatwialem przez internetowe centrum serwisowe xbox. Mam zgłoszenia więc w wolnej chwili wrzuce screen :) a padów nie katuje. Zresztą jest gdzieś mój temat na forum o padach do XOS :) dużo osób ma te same problemy. Niestety.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

respn

Świeżak
Świeżak
Barman, sprzęt jest używany zgodnie z przeznaczeniem, nikt Cię nie zmusi aby uwierzyć, natomiast takie są fakty i również wszystko dokumentuję, odnośnie elektroniki o której wspominasz, to nijak miewa się do zgłaszanych reklamacji, ponieważ jest to usterka mechaniczna.
Lesterr, pytanie odnośnie pada Elite - lewy kontroler również ulega uszkodzeniu podobnie jak w zwykłych padach ?

Lesterr

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie. Analogi działają poprawnie. Tylko bumber ulega pęknięciu po mocniejszym naciśnięciu wówczas pęknięte zaczepy są na lewym LB i na prawym RB. W sumie pomaga przyklejenie kawałka taśmy do obudowy pada, ale dla mnie jest to nie pojęte, że pad za kilka stówek też musi trafiać na serwis.

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Mam to samo. Lewy analog w padzie "project scorpio" strzelił podczas rozgrywki. Pad działa ale przy maksymalnym przesunięciu go w prawo słychać i czuć jak coś przeskakuje. Jeszcze go nie reklamowałem ale zamierzam to zrobić.

Borowik111

Świeżak
Świeżak
Dziwna sprawa, mam konsole od premiery i do niej 3 pady i z żadnym nic się nie dzieje. Chyba robicie coś nie tak :) albo trafiacie jakieś ze słabego sortu produkcji ale 27 padów to taki wynik że ciężko uwierzyć

Sattrab

Świeżak
Świeżak
Ożesz Ty w morde kopany microsofcie.... Mam to samo!! Nawet temat przed chwilą założyłem nowy.... Kupiłem miesiąc temu Xbox one X z dwoma nowymi padami. Pierwszy pad PADŁ po kilku dniach, dzisiaj padł kolejny (ten biały wytrzymał dłużej .)... Miałem Xbox 360 i jakość była duuużo lepsza. Gdybym wiedział że pady się posypią po zaledwie miesiącu to kupiłbym PS4 które ma wiekszość moich znajomych (Xbox One nie ma nikt ^^). Opłaca się to dawać do wymiany?? Ile się czeka na taką wymianę (sprzet kupiłem w medai expert). ??

Jeszcze jedno pytanie.. Czy na oddanie tzn. zwrot jest 30 dni, czy to tyczy się tylko zakupów przez internet???

Ostatnio edytowane przez moderatora:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ożesz Ty w morde kopany microsofcie.... Mam to samo!! Nawet temat przed chwilą założyłem nowy.... Kupiłem miesiąc temu Xbox one X z dwoma nowymi padami. Pierwszy pad PADŁ po kilku dniach, dzisiaj padł kolejny (ten biały wytrzymał dłużej .)... Miałem Xbox 360 i jakość była duuużo lepsza. Gdybym wiedział że pady się posypią po zaledwie miesiącu to kupiłbym PS4 które ma wiekszość moich znajomych (Xbox One nie ma nikt ^^). Opłaca się to dawać do wymiany?? Ile się czeka na taką wymianę (sprzet kupiłem w medai expert). ??
Jeśli kupiłeś osobno pada w ME to w sumie jak dobrze zagadasz to powinni Ci to z miejsca wymienić na nowy ;p A jak nie to serwis MS i za 1,5tyg dostaniesz nowy.

Sattrab

Świeżak
Świeżak
Ale padaka... Oddam jednego pada na wymianę, jak dostane nowego to odeślę drugiego. Zanim zdąży wrócić ten drugi to ten pierwszy się rozjebi,e Oo.... MS:- masakraaa... Nie jest to jakaś wada która uniemożliwia granie, ale po sprzęcie od MS spodziewałem się czegoś lepszego... Tak czy siak, jak wyjdzie kolejna generacja to na pewno nie kupie Xboxa. Pozdrawiam

Status
Zamknięty.

Do góry