Xbox One S - denerwujące odgłosy

pattro

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witajcie, tydzień temu nabyłem Xbox'a One S 1TB i już od pierwszego odpalenia konsola wydaje dziwny odgłos jakby wiatrak był poluzowany albo nie miał smarowania. Odgłos ten można porównać do kawałka plastiku który uderza o szprychy w rowerze podczas jazdy(sławny odgłos w rowerach z czasów młodości) Jest to dość denerwujące zwłaszcza jak się gra w nocy to bardziej słychać ten odgłos niż to co się dzieje na ekranie :(

Ponoć problem jest znany, jakieś rozwiązanie? ;)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Serwis MS, sam z tym nic nie zrobisz.
 

pattro

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Serwis MS, sam z tym nic nie zrobisz.
No i teraz powstaje pytanie czy MS będzie naprawiał i grzebał w konsoli czy wymieni na nową?

I czy jak poczekam trochę czasu i za pół roku oddam do MS to wtedy zgłosić źe to się dopiero pojawiło czy że już było?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No i teraz powstaje pytanie czy MS będzie naprawiał i grzebał w konsoli czy wymieni na nową?

I czy jak poczekam trochę czasu i za pół roku oddam do MS to wtedy zgłosić źe to się dopiero pojawiło czy że już było?
Raczej będzie grzebał, wymianę konsoli to dopiero po 3x sie dostaje po wysłaniu do serwisu z tą samą usterką :p Bez różnicy jak to zgłosisz, masz czas 2 lata na zgłaszanie usterki ;p
 

pattro

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Raczej będzie grzebał, wymianę konsoli to dopiero po 3x sie dostaje po wysłaniu do serwisu z tą samą usterką :p Bez różnicy jak to zgłosisz, masz czas 2 lata na zgłaszanie usterki ;p
No to raczej teraz odpuszcze a wyślę za jakiś czas :D Bo raz grzebanie serwisu w konsoli skończylo się przegrzaniem konsoli...
Kiedyś miałem problem z Xbox 360 bo nie czytał płyt. Oddałem do serwisu i okej naprawili to ale nie podpieli wiatraka w konsoli więc jakie było moje zdziwienie gdy po odpaleniu GTA IV po chwili konsola zaczeła wyć i się wyłączyła :D
 

Spajkowy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Co do samego problemu to czytałem na ten temat dużo na innym forum. Ponoć jest to fabryczna wada tego modelu. Jeżeli siedzisz blisko konsoli to będziesz go słyszał, jeżeli dalej nie ma szans :p
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
No to raczej teraz odpuszcze a wyślę za jakiś czas :D Bo raz grzebanie serwisu w konsoli skończylo się przegrzaniem konsoli...
Kiedyś miałem problem z Xbox 360 bo nie czytał płyt. Oddałem do serwisu i okej naprawili to ale nie podpieli wiatraka w konsoli więc jakie było moje zdziwienie gdy po odpaleniu GTA IV po chwili konsola zaczeła wyć i się wyłączyła :D
Jak mogła wyć skoro wentylator nie był podpięty... Co za bzdura...

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

pattro

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak mogła wyć skoro wentylator nie był podpięty... Co za bzdura...

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Dokładniej mówiąc był podpięty ale jakoś niewłaściwie :) Muszę poszukać papierów od niej tam jest opisane ;) Wiem że zaczeła wyć i wyłączyła się ;) W serwisie usłyszałem że wentylator był niepodpięty ;)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Ja sobie zdaję sprawę że wyla strasznie. Tylko nie mogła wyć bez wentylatora podłączonego to chyba dla wszystkich logiczne i zrozumiałe. Powodem tego był źle zamocowany radiator przez co nie odprowadzal temperatury z procesora. Czego następstwem było zwiększenie obrotów wentylatora do MAKSIMUM, a kolejnym krokiem wyłącznie sprzętu

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

pattro

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja sobie zdaję sprawę że wyla strasznie. Tylko nie mogła wyć bez wentylatora podłączonego to chyba dla wszystkich logiczne i zrozumiałe. Powodem tego był źle zamocowany radiator przez co nie odprowadzal temperatury z procesora. Czego następstwem było zwiększenie obrotów wentylatora do MAKSIMUM, a kolejnym krokiem wyłącznie sprzętu

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Lepiej się tego opisać nie dało! :)

To pytanie czemu dużo Xbox One S ma problem z tym dziwnym stukaniem/odgłosem? Czyżby wentylator o coś haczył? :)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wentylator ma łożysko ślizgowe wybite. Rusza się Góra dół i boki. W skrajnej pozycji uderza o radiator, problem znany już z x360 w nowych sztukach . Często bywa że po krótkim czasie przestaje się kręcić zupełnie

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

m4tekt

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Raczej będzie grzebał, wymianę konsoli to dopiero po 3x sie dostaje po wysłaniu do serwisu z tą samą usterką :p Bez różnicy jak to zgłosisz, masz czas 2 lata na zgłaszanie usterki ;p
właśnie jak to jest z gwarancją? MS daje na rok czy dwa?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
właśnie jak to jest z gwarancją? MS daje na rok czy dwa?
Dwa, tak samo jak masz dwa lata gwarancji na pada.
 

m4tekt

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dwa, tak samo jak masz dwa lata gwarancji na pada.
Ale to z automatu dwa lata?bo gdzieś słyszałem, że trzeba coś gdzieś rejestrować:) Jeszcze jedno, dlaczego nie moge pisać na chacie?:D
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ale to z automatu dwa lata?bo gdzieś słyszałem, że trzeba coś gdzieś rejestrować:) Jeszcze jedno, dlaczego nie moge pisać na chacie?:D
Bo nie czytasz regulaminu? :D W regulaminie masz info od kiedy można pisać na sb. Konsolę rejestrujesz na stronie xbox.com na swoim koncie XBL.
 

m4tekt

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Bo nie czytasz regulaminu? :D W regulaminie masz info od kiedy można pisać na sb. Konsolę rejestrujesz na stronie xbox.com na swoim koncie XBL.
Jestem Polakiem! Regulaminów nie czytam a instrukcję obsługi dopiero gdy zdążę zepsuć:D dzięki :)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jestem Polakiem! Regulaminów nie czytam a instrukcję obsługi dopiero gdy zdążę zepsuć:D dzięki :)
Twoja strata. Mądry polak po szkodzie :) Jak się jest bardziej dorosłym to się nawet takie bzdurne regulaminy for czyta :p
 

m4tekt

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Twoja strata. Mądry polak po szkodzie :) Jak się jest bardziej dorosłym to się nawet takie bzdurne regulaminy for czyta :p
23 wiosny to chyba już trochę jest :D doooobra nie mogę znaleźć tej rejestracji... Dobra znalazłem :D Ale gdzie pada zarejestrować to już nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
23 wiosny to chyba już trochę jest :D doooobra nie mogę znaleźć tej rejestracji... Dobra znalazłem :D Ale gdzie pada zarejestrować to już nie wiem.
Faceci później dojrzewają x D.Padów się nie rejestruje. Zgłasza się na support, że masz pada do naprawy i tyle.
 

m4tekt

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
ja chyba nigdy nie dojrzeję:p dzięki za info, gwarancja do 12-12-2018:)
 

Do góry Bottom