Xbox One S - dysk i sytuacja w grze

Newbie00

Świeżak
Świeżak
Witam!
Na samym wstępie zaznaczam, że przeczytałem przyklejone tematy "Przed zakupem" itd.
Jednak chciałbym się dowiedzieć, jak to wszystko wygląda w praktyce.

Otóż, nigdy w życiu nie miałem konsoli. Szykuję się do zakupu Xboxa One S. I tutaj rodzą się moje pytania.

1. Ile gier średnio zmieszczę na konsoli 500 GB?
Tytuły, które mnie interesują to: BF4, GTA5, Forza Horizon 3, Minecraft, FIFA17 - zmieszczą się wszystkie?

2. Lepszym zakupem będzie konsola 500 GB + 2 gry (FIFA17, Forza Horizon 3) + XBL 6 m-ce za 1249 zł i do tego drugi Pad za około 185 zł
Czy...
Konsola 1 TB + FIFA17 + XBL 6 m-ce za 1599 zł i także osobno drugi Pad za około 185 zł?

3. Jak wyglada sytuacja na serwerach BF4? Da się przyjemnie pograć, są pełne serwery, czy raczej trzeba się naszukać? ;)

Tak jak wspomniałem, nie miałem nigdy konsoli, grałem u znajomych sporadycznie. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, stąd te wszystkie pytania. Wolę upewnić się 3 razy przed inwestycją ;)

Pozdrawiam serdecznie.

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
1. Srednio gry maja w przedziale 40-60GB więc zmieszczą się te gry co wymieniłeś.
2.Patrząc na ceny które podałeś to szału nie robią fifa 17 masz w abo EA który na rok masz koszt 80 zł plus do
tego jakieś 30 gier w cenie abo. Jak brać konsolę to raczej 1T jeśli chodzi o wielkość dysku chyba ze masz jakiś dysk zewnętrzny z usb 3.0 to możesz go wykorzystać jako dodatkową pamięć.

Newbie00

Świeżak
Świeżak
2.Patrząc na ceny które podałeś to szału nie robią fifa 17 masz w abo EA który na rok masz koszt 80 zł plus do
tego jakieś 30 gier w cenie abo.
Jak dobrze rozumiem, żeby pograć np. W fife, muszę mieć dodatkowo wykupiony abonament od EA? Czyetstarczy ten Gold Iksa? ;)

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Jak bedziesz miał fife kupiona w zestawie to gold wystarczy żeby pograć online. Jeśli chcesz mieć w ramach abonamentu EA to musisz miec ważny abo EA jak również gold.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Na dysku 500Gb masz do swojej dyspozycji 364Gb dokładnie.

GTA V waży 68,8 Gb
BF 4 waży 38,8 Gb (z dodatkami)
BF 1 waży 55,5 Gb (bez dodatków)
Forza Horizon 3 waży 50,9 Gb (z 2 dodatkami, oprócz dlc z paczkami samochodów)
Fifa 17 waży 43,2 Gb
Minecrafta nie mam.

Sumując: 68,8 + 38,8 + 55,5 + 50,9 + 43,2 = 257,2 Gb także Minecraft Ci jeszcze wejdzie choćby nie wiem ile ważył, bo zostanie Ci 106,8 Gb.

Jak dla mnie to najlepszym rozwiązaniem jest kupno 500tki i do tego dokupić zewnętrzny dysk twardy 2Tb i będziesz miał spokój duszy ;) Oczywiście dysku nie musisz od razu kupować tylko dopiero jak Ci zabraknie miejsca na konsoli.

Co do BF4 to już nie ma tyle ludu co kiedyś, bo jednak sporo osób się przeniosło do BF1, ale do gry zawsze kogoś znajdziesz.

Newbie00

Świeżak
Świeżak
Dziękuje bardzo za odpowiedzi! :)
Temat wyczerpany.
Pozdrawiam!

Do góry Bottom