XBOX One S - pojemność dysku vs. gry

forest666

Użytkownik
Użytkownik
Witam

Kupiłem używaną konsole z 1T dyskiem. Po pierwszym odpaleniu wszedłem w ustawienia i zrobiłem reset, ale z opcja zostawienia zainstalowanych gier. Po ponownym uruchomieniu zaczęły się aktualizacje samego Xboxa oraz gier zainstalowanych ( Sims 4 i FH4 ). Zaciewawiło mnie, że w lewym dolnym rogu pokazywało iż wolne jest ok 770GB.... Wydawało mi się że coś sporo wsiorbało już na początek.
Poinstalowałem reszte swoich gier ( COD, Disney, FH3, GOW, Rabidds, Tekken ) i na chwile obecną pokazuje mi, że mam 557 GB wolnego i że 28,5% jest zajęte.
Wszedłem na opcje "Zarządzanie grami i dodatkami", pospisywałem wielkości które tam mi pokazało i wyszło, że zainstalowane wszystkie gry zajmują mi 230 GB. Rozumiem, że system też coś zajmuje oraz aplikacje, ale tak to wygląda, czy coś za dużo mi zjadło ? Szukałem coś na necie i wychodzi na to, że aż tyle zabierane jest na początku. Prawda to czy nie ?

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wszystko jest poprawnie, dysk nie ma 1000GB a 930GB, do tego sam system zabiera xGB więc na dzień dobry masz do dyspozycji nie wiem 880 coś w ten deseń.

forest666

Użytkownik
Użytkownik
Dzieki za info

Dobrze ze wziąłem opcje 1T a nie 500GB, bo juz był bym we w d.....
Jak tu grać sie pytam ? 8 gierek na krzyż zainstalowane ( 7 z plyt ), a pol dysku juz nie ma

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Możesz podłączyć dysk pod USB a nawet kilka. 500GB to ogólnie mało gdy gry są po 50-100GB

forest666

Użytkownik
Użytkownik
Możesz podłączyć dysk pod USB a nawet kilka. 500GB to ogólnie mało gdy gry są po 50-100GB
....USB 3.0, SSD....to norma chyba, a jest gorna granica wielkosci obslugiwanej przez Xbox'a ?

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
16TB....
SDD? no chyba że sobie go zębami przetrimujesz na XO...

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mam SSD ale różnica jest tylko w kilku grach i głównie podczas pierwszego wczytywania.

Do góry Bottom