Xbox One S zaczął "ścinać". Stuttering w Battlefield 4

factislite

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć. Kilka dni temu zauważyłem że podczas gry w BF4 w trybie multiplayer pojawiły się lagi, tj. co jakiś czas gra ścina się na pół sekundy. Jest to tzw. stuttering.
Chcę zaznaczyć że w grze mam kilkaset godzin i jestem pewien że wcześniej takich lagów nie było.
Internet też wykluczam, ponieważ gra informuje kiedy jest problem z połączenie, a i lagi spowodowane internetem wyglądają inaczej.

Oczywiście sam poradziłbym komuś sprawdzić inną grę, zagrać w single, przywrócić ustawienia fabryczne. Może tak zrobię, ale według mnie taki stan rzeczy mogą też spowodować zbyt wysokie temperatury spowodowane kurzem albo usterka dysku twardego.
Co do kurzu to wydaje mi się mało prawdopodobne, ponieważ moja konsola jest używana niecałe 4 lata. Dodatkowo nie była używana non stop, zdarzało się że kilka miesięcy nikt jej nie ruszał. Więc tym samym kurzu za dużo pewnie tam nie ma.

Tak więc planuję sprawdzić dysk. I tutaj pytanie, czy da się sprawdzić SMART dysku bezpośrednio z konsoli? Znalazłem jakiś temat na reddicie z tamtego roku gdzie ktoś pisał o programie Xblast OS ale w sklepie nic takiego nie widzę.

Jeśli się nie da, to czy po podłączeniu dysku do PC będę w stanie sprawdzić SMART bez jego formatowania?

A może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

AKTUALIZACJA 18.11.2021

Na razie problem nie występuje z takim nasileniem jak podczas zakładania tematu. W przeciągu ostatnich dni praktycznie wszystkie rozgrywki są wolne od tych charakterystycznych lagów, tak więc na razie testowanie dysku nie jest w planach.
 
Ostatnia edycja:

Do góry Bottom