Xbox One, warto dla niedzielnego gracza?

PompeyQ

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.

Sprawa przedstawia się w następujący sposób. Gram raz/dwa tygodniowo, nie z braku czasu lecz znudzeniem gier jakie teraz wychodzą. Jedyna gra, która moją uwagę przykuwa i czuję, że jest warta zakupu to Forza Horizon 3 (głównie pogrywam w wyścigi). Posiadam x360, którą kupiłem tuż przed wyjściem na rynek polski xbox one i wszystkie tytuły jakie chciałem i jakie wyszły na tą konsolę ograłem, więc kompatybilność wsteczna w ogóle mnie nie interesuje. Gry jakie naprawdę mnie interesują to wcześniej wspomniana Forza, Forza Motorsport 6, Need For Speed (2015) no i jako tako wyczekuje na The Crew 2. Jako, że jestem jeszcze uczniem i nie mam stałej pracy, wydanie na tą konsolę >800zł jest dosyć bolesne dla portfela i mocno się waham czy ją zakupić.

Kolejne pytania to głównie techniczna sprawa.

Jako, że posiadam monitor (Samsung SyncMaster P2050), który wyświetla obraz w 1600x900 jest taka możliwość, by ustawić taką natywną rozdzielczość w konsoli? Xbox 360 tego nie potrafi, do wyboru 1366x768, 1440x900, 720p, 1080p przez co obraz nie jest tak ostry jak być powinien ale konsola i tak wyższej w grach nie potrafiła wyświetlić niż 720p, natomiast w XO mamy prawie zawsze 1080p i potrafi ona skalować rozdzielczość do 1600x900 (jeśli ją obsługuje)?

Drugie pytanie jest odnośnie audio. Mam głośniki Creative A120 2.1 i jedyna możliwość ich podłączenia do urządzenia to gniazdo mini jack. W x360 nie było problemu, ponieważ konsola posiadała takie wyjście z tyłu urządzenia (posiadam najnowszy model Silm E). W Xbox One tego niestety nie ma więc tu jest duży problem, bo monitor nie posiada wbudowanych głośników.

Ostatnie pytanie, warto dopłacać do wersji Xbox One S? Zwykłą wersję można dorwać od 600zł natomiast ta nowsza to już okolice ponad 800zł. Z zakupem konsoli mi się nie śpieszy, myślałem nad okresem świątecznym, bo premiera Xbox One X no i zawsze jakaś promocja może się trafić ;)

Co o tym sądzicie? Warto inwestować w konsolę, która hmm może trochę jeszcze pożyję? Wszystkich tytułów bym chciał ograć może max 6 co do dzisiaj wyszły plus parę co jeszcze wyjdą. Najbardziej kusi mnie ta Forza Horizon 3, bo przy jedynce bawiłem się przednie parę setek godzin czy to w multi czy solo. Mógłby ktoś się wypowiedzieć czy jest jeszcze lepsza niż pierwsza część? Jedynka miała taki niesamowity klimat, że trudno znaleźć podobną grę.

Dzięki za przeczytanie tego wszystkiego, mam nadzieję że mogę liczyć na jakąś pomoc :D
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
i nie mam stałej pracy, wydanie na tą konsolę >800zł jest dosyć bolesne dla portfela i mocno się waham czy ją zakupić.
Te stare gry to tanio kupisz... ale kolejne nowe to tez będzie skok na kasę i musisz się z tym liczyć, chyba że będziesz kupował z kimś na pol cyfry...
 

PompeyQ

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Te stare gry to tanio kupisz... ale kolejne nowe to tez będzie skok na kasę i musisz się z tym liczyć, chyba że będziesz kupował z kimś na pol cyfry...
Z grami raczej nie będzie problemu, mam znajomego również z tą konsolą więc będziemy się wymieniać (również głównie pogrywa w wyścigówki)
 

Do góry Bottom