Xbox One X + 1440p

pawlenko

Użytkownik
Użytkownik
Witam zakupiłem Xboxa One X z myślą o aktualizacji która ma wspierać monitory 1440p. Konsola jest zaktualizowana do najnowszej wersji systemu, który miał wspierać monitory 1440p jednak po podpięciu monitora pod konsolę nie mam możliwości wyboru 1440p. Dodam, że monitor to Acer Predator X34. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją ??
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam zakupiłem Xboxa One X z myślą o aktualizacji która ma wspierać monitory 1440p. Konsola jest zaktualizowana do najnowszej wersji systemu, który miał wspierać monitory 1440p jednak po podpięciu monitora pod konsolę nie mam możliwości wyboru 1440p. Dodam, że monitor to Acer Predator X34. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją ??
Pewnie masz ustawione automatyczne wykrywanie w ustawieniach wideo zmień na HDMI i powinna się pojawić możliwość wyboru 1440p
 

pawlenko

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki @rychu8818 tak właśnie zrobiłem :) i faktycznie pojawiło się 1440p jednak gdy wybiorę 1440p to ekran na monitorze jest czarny. Wyczytałem co nieco na stronie producenta i albo to jest wada właśnie portu HDMI ponieważ poprzez HDMI puszcza tylko 50Hz . Mam jeszcze jedno rozwiązanie ale żeby sprawdzić muszę zakupić kabel DP <-> HDMI. Ponieważ poprzez DP puszcza już normalnie 100Hz
 

MirBar

Banned
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Co to jest dp przepraszam? Ciekawa informacja bo ja mam tv 120hz matrycę ale nie mogę puścić sygnału innego niż 60hz a mam podłączone hdmi
 

pawlenko

Użytkownik
Użytkownik
@MirBar DP to display port. Przy rozdzielczości 1440p mój monitor poprzez HDMI puszcza tylko 50hz zaś przy DP puszcza już powyżej. Dlatego wydaje mi się że podłączenie xboxa poprzez DP <-> HDMI powinno rozwiązać mój problem i puści przynajmniej te 60Hz co pozwoli mi odpalić konsolę na tym monitorze.
 

Do góry Bottom