Xbox One Xbox one X pływający celownik.

Cortimor

Świeżak
Świeżak
Witam, używałem 3 lata playstation 4 pro, dwa tygodnie temu sprzedałem playstation i kupiłem Xbox one x nowy w media expert.

problem polega na tym ze nie ważne w co gram, czy to battlefield V czy pubg czy borderlands 2, czy cokolwiek innego pływa mi celownik co nie pozwala na żadne precyzyjne celowanie.

Na playstation po wyłączeniu w grze akceleracji celowania i Ustawieniu prędkości celowania na maksa celownik poruszał się perfekcyjnie razem z ruchem joysticka.

Na Xbox przy tych samych ustawieniach joystick nie reaguje od początku tylko trzeba wychylić go bardziej a wtedy nie porusza się powoli tylko jest nagle szarpniecie, do tego ruch nie odbywa się jednostajnie tylko pływa, nie da się grać nic precyzyjnie wycelować, czy mam zepsutego pada czy na xboxie to po prostu tak beznadziejnie działa?

Ps, nie znam nikogo kto by miał konsole a tym bardziej konkretnie xboxa one x żeby sprawdzić na innym padzie czy na innej konsoli...

zygzak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wygląda jak input lag w telewizorze. Przełączyłeś go w tryb gry?

Cortimor

Świeżak
Świeżak
telewizor jest już ustawiony pod konsole bo był podpięty do Playstation tylko i wyłącznie, to bardziej chodzi o konsole lub samego pada, nie wiem dokładnie..
Po prostu nie mam kontroli nad celownikiem, raz przesunie się bardziej raz mniej za takim samym ruchem, rozpędza się podczas obracania zamiast robić to jednostajnie, nie da się celować w żadnej grze wymagającej precyzji.

tym bardziej ze telewizor przez 3 lata nie sprawiał problemów, a to co się dzieje nawet nie wyglada jak problem telewizora tylko jakaś akcelerację systemowa której nie wiem jak wyłączyć..

Ostatnia edycja:

zygzak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No to nie wiem.
U mnie też telewizor automatycznie przełącza się na tryb gry po wybraniu konsoli, ale raz na 100 z jakiegoś powodu się nie przełącza i objawy są bardzo podobne - ogromna bezwładność w poruszaniu kursorem/celownikiem.

Cortimor

Świeżak
Świeżak
No to nie wiem.
U mnie też telewizor automatycznie przełącza się na tryb gry po wybraniu konsoli, ale raz na 100 z jakiegoś powodu się nie przełącza i objawy są bardzo podobne - ogromna bezwładność w poruszaniu kursorem/celownikiem.
U mnie cały czas tak jest, także to nie jest jedno włączenie. Minęły 2 tygodnie od kupna i nic się nie zmieniło .. nie wiem czy powinienem kupić drugiego pada żeby sprawdzić ..

lordrayden

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
U mnie cały czas tak jest, także to nie jest jedno włączenie. Minęły 2 tygodnie od kupna i nic się nie zmieniło .. nie wiem czy powinienem kupić drugiego pada żeby sprawdzić ..
Nie kupuj żadnego pada. Tak jest na Xbox. Też mam PS3 i PS4 i potwierdzam: w Xbox celowanie pływa. Trzy lata minęło i nie mogę się za cholerę przestawić, dlatego gram głównie na ps.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mi nic nie pływa i zakładam że 99% użytkownikom tego forum także bo by o tym pisali ;)

Z raci tego że mam sporo konsol to mam małe porównanie w tych samych tytułach i nie uświadczyłem żadnego pływania na PS3S/PS3SS względem X360 ani PS4/PS4S względem XO/XOS/XOX a nawet w grach które wyszły na dwie generację.

Według mnie winny jest TV.

Ostatnia edycja:

kukiz87

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
U mnie na one s rowniez normalnie , a gram w gry typu fortnite , pubg , vigor. Nagraj najlepiej filmik i wrzuc zobaczymy jak to wyglada

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Nagraj krótki filmik, nigdy na konsoli nie miałem pływania celownika, ale może wina mojego starego samsuna 40", bo ma już prawie 10 lat :D

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Podłącz ten kontroler pod pc i włącz aplikację kontroler gier z windowsa, tam będziesz mógł sprawdzić wychylenia analogów.

factislite

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Chyba wiem o co autorowi chodzi. Ja gram głównie w Battlefield 4, mam tam trochę godzin i gram dobrze. Gdy BF1 był za darmo do Golda to go wziąłem i zainstalowałem. I właśnie w tej grze jest ten problem o którym mówi autor, celownik nie porusza się jednostajnie, gdy np. dam celownik w lewo, to przesuwa się normalnym tempem, a po chwili przyśpiesza, to jest takie "wspomaganie" aby się szybciej odwrócić lecz mi bardziej przeszkadza niż pomaga.
Szukałem w opcjach gry tak pobieżnie czy da się to jakoś wyłączyć, ale nie znalazłem nic takiego.. a grać tak nie umiem, wolę mieć kontrolę nad kamerką.
W Fortnite też chyba tak jest, ale nie jest to takie "drastyczne" jak w BF1. Uważam że to nie wina konsoli ale gry, myślę że na PS4 też tak jest. Pytanie czy autor grał w te same gry na PS4, bo jeśli nie to nie ma porownania

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
Obstawiam problem z padem, albo z internetem.

factislite

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Co do mojego postu wyżej. Zajrzałem do Battlefield 1 i znalazłem opcję o nazwie "Akceleracja celowania". W jej opisie jest nawet napisane, że "jeśli chcesz aby celowanie wyglądało tak jak w BF4 to ustaw 0%". Domyślnie było 100%.
Co nie zmienia faktu że nadal celuje się dziwnie :D ale to już mechanika gry pewnie

Edit. Teraz widzę że to masz ogarnięte.

Spróbuj na innym TV / monitorze, może martwa strefa do zmniejszenia?

Ostatnia edycja:

Do góry Bottom