Xbox One X - problem z wi-fi

AnimalMotherPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, mam dziwny kłopot. Mianowicie, mój xbox one x ma duże problemy z łączeniem się z wi-fi w paśmie 2,4 GHz. 5 GHz nie sprawia konsoli żadnego problemu. Wi-fi w paśmie 5 GHz bezproblemowo łączy się za każdą próbą połączenia, z kolei wi-fi w paśmie 2,4 łączy się raz na 30 - 40 prób. Do nienawna wszystko było okej, xbox bezproblemowo łączył się zarówno z 2,4 jak i 5 GHz. Nie mam zielonego pojęcia z czego może do wynikać, wina ewidentnie leży po stronie konsoli, gdyż próbowałem trzech routerów na pasmie 2,4 i zawsze z tym samym miernym skutkiem. Inne urządzenia jak telefon czy PS4 nie mają żadnych problemów żeby łączyć się z siecią na obu pasmach. Ktoś wie w czym może tkwić problem? Dodam, że obsługa pasma 2,4 jest dla mnie ważna, bo sieć działa na nim dużo stabilniej. Płynne granie w Modern Warfare na 5 GHz graniczy z cudem

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Przeskanuj okoliczne sieci. Może jest za duży tłok w eterze i ktoś wchodzi na twój kanał. 5GHz powinno działać lepiej, z reguły to pasmo jest o wiele mniej zatłoczone. Jeśli masz problemy w tym paśmie, to może router jest za daleko od konsoli, czy też za dużo przeszkód po drodze. Trzeba też pamiętać, że Wi-Fi w konsoli jest słabe i lubi sprawiać problemy wielu osobom. Pomyśl czy nie byłbyś w stanie pociągnąć kabla do konsoli.

AnimalMotherPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tłok w eterze odpada, gdyż mieszkam na wsi a najbliższy router wi-fi jest jakieś 200 - 300 metrów od mojego domu. Router stoi jakieś 20 centymetrów od konsoli więc ten problem też bym odrzucił. Kabel to niegłupia opcja, że też sam o tym nie pomyślałem . Co ciekawe, po aktualizacji wprowadzającej dashboard z series s/x problemy niemal zupelnle ustąpiły, konsola praktycznie za każdym razem łączy się z sieciami 2,4. Problemem pozostaje jedynie utrzymanie połączenia po wyłączeniu konsoli, za każdym razem po włączeniu Xboxa muszę od nowa połączyć się z siecią. Oczywiście po połączeniu się z siecią 5 GHz takie problemy nie występują, konsola łączy się z nią automatycznie po włączeniu

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Mogły to być też jakieś zakłócenia. Teraz działa, ale za jakiś czas może znowu zacząć świrować. Tak miałem u siebie. Kabel prawie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, a jak grasz online to nawet zalecane, bo mniejsze opóźnienia. Wg mnie połączenia bezprzewodowe to tylko do urządzeń przenośnych, lub tam gdzie jest problem z pociągnięciem kabla, albo się nie opłaca.
Jak masz router obok konsoli, to ja na twoim miejscu bym się nie zastanawiał, nawet jak WiFi działa.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jak masz dysk zewnętrzny podpięty do konsoli, to go odsuń od konsoli albo odepnij i zobacz. Spotkałem się z tym, że kilka osób miało problem z WiFi z tego powodu między innymi mój kolega :)

Do góry Bottom