Xbox po małej podróży: Niemożliwe odczytanie dysku

Mati_8881

Użytkownik
Użytkownik
Witam mam xboxa 360 Arcade Napęd BenQ do tego ponad 70 gier nagrane na płytach Verbatim prędkość 2x wszystkie gry chodził bez problemu :) :) Jeszcze wczoraj grałem w ponad 15 gier i było ok dzisiaj rano spakowalem konsolke w karton a następnie włożyłem ją do walizki na kółkach przejechałem 150km autobusem do domku włączam konsolkę i wkładam grę i tu zaczyna się problem wyskakuje mi komunikat 'Niemożliwe odczytanie dysku przetrzyj płytę suchą szmatką lub uruchom konsole ponownie " i tak z każdą grą a mam ich 70 sztuk wcześniej nie miałem tak Nie zdąży gra się włączyć i taki komunikat wyskakuj Co mam robić pomocy ?

Wiece co mam zrobić ? bez krytyki proszę
PS a kalibracja laseru ? pomoże
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Xbox po małej podróży: Niemożliwe odczytanie dysku

Zacznijmy od tego jaki napęd posiadasz.
EDIT// No tak BenQ nie doczytałem ze to Arcade;) Spróbuj otworzyć napęd i zobaczyć co się dzieje z laserem podczas odczytywania gry.
 

Mati_8881

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Xbox po małej podróży: Niemożliwe odczytanie dysku

A jakbym zarejestrował konsolke w MS bo mam ją dopiero 4 miesiące a jej data produkcji to 2007 11 20 ?
mam gwarancje jak jest przerobiona? jak plomby są nie naruszone ?
 

sebolek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Xbox po małej podróży: Niemożliwe odczytanie dysku

gwarka tak ale musisz włożyć klucz oryginalny wiec ja tu widzę wydatki poboczne albo kalibracja lasera
 

Mati_8881

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Xbox po małej podróży: Niemożliwe odczytanie dysku

szkoda klucza nie posiadam :( Gdy konsolka leży poziomo od razu wyskakuje mi "Nie możliwe odczytanie dysku itp" ale jak daje ją pionowo to jak na razie wszystko ok Czy to oznacza że laser mi pada ? Czy jest rozkalibrowanymi?

A jak kupie całkowicie nowy napęd to trzeba go dać tylko do przerobienia ?

Edit//przeo_91, nie pisz postów pod sobą!
 

sebolek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Xbox po małej podróży: Niemożliwe odczytanie dysku

a może sie poluzował? bo takie dziwne objawy jakieś bo ze rozkalibrowany by był to w tej i w tej pozie by nie chodziło
musiałby byc tej samej firmy i org klucz miec ten z twojego napedu

nie pisz posta pod postem uzywaj modyfikuj
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Xbox po małej podróży: Niemożliwe odczytanie dysku

Mati_8881 napisał:
A jak kupie całkowicie nowy napęd to trzeba go dać tylko do przerobienia ?
Tak, jak kupisz nowy napęd to musisz najpierw wgrać orginalny klucz... a jak nie masz klucza to napraw stary bo inaczej kupa...
 

lukmaj

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Xbox po małej podróży: Niemożliwe odczytanie dysku

Czy mozna odzyskac klucz z przerobionego napedu i wgrac go do nowego napedu?
Albo odzyskac klucz z przerobionego napedu i z jego pomoca wgrac orginalny firmware nie iXtreme?
 

WReki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Xbox po małej podróży: Niemożliwe odczytanie dysku

lukmaj napisał:
Czy mozna odzyskac klucz z przerobionego napedu i wgrac go do nowego napedu?
Albo odzyskac klucz z przerobionego napedu i z jego pomoca wgrac orginalny firmware nie iXtreme?
1. Z tego co wiem to można
2. Nie jest to niemożliwe chyba że masz oryginalny firmware na dysku lub płycie
 

Do góry Bottom