Xbox One Xbox - problem z Podwójnym Natem

trifek

Świeżak
Świeżak
Witajcie :)
Mam problem z XBoxem. Mam router: https://www.linksys.com/pl/p/P-WRT32X/ Xbox w menu SIEĆ zgłasza mi komunikat: Wykryto podwójny NAT i ostrzega przed niemożliwością grania po sieci. Co z tym fantem zrobić? Jak to naprawić?

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak

trifek

Świeżak
Świeżak
nie pomogło :(

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A co właściwie zrobiłeś? Bo jeśli poprawnie przekierowałeś porty to wina może leżeć po stronie operatora.

trifek

Świeżak
Świeżak
Ostatnio się przeprowadziłem. W nowym mieszkaniu mam światłowód. Kupiłem też nowy router. W starym mieszkaniu miałem kablówkę (i stary router) i działało bez problemu

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Rozumiem, że konsola ma stały adres IP. Na urządzeniu dostępowym posiadasz adres publiczny czy z puli np. 10.x.x.x? Jeśli nie jest publiczny to wiele nie zdziałasz.

trifek

Świeżak
Świeżak
Adres IP mam zewnętrzny (podobno). Tutaj je widzę: http://twojeip.wp.pl

Mam włączone: UPnP, DMZ - ustawiłem na IP konsoli.

trifek

Świeżak
Świeżak
"Na urządzeniu dostępowym posiadasz adres publiczny czy z puli np. 10.x.x.x" - mówisz tu o routerze?

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
To, że na takich stronach widzisz publiczne IP to normalne, ale nie znaczy, że posiadasz takie.
Mówię bardziej o tym urządzeniu w które bezpośrednio wpięty jest światłowód.
Spróbuj może udostępnić jakąś usługę publicznie i zobacz czy jest osiągalna z zewnątrz.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ostatnio się przeprowadziłem. W nowym mieszkaniu mam światłowód. Kupiłem też nowy router. W starym mieszkaniu miałem kablówkę (i stary router) i działało bez problemu
Może napisz co to za światłowód (orange czy jakiś inny dostawca) i jakie masz urządzenie dostępowe będzie łatwiej coś doradzić. Najprawdopodobniej wina leży po stronie tego urządzenia na którym trzeba zrobić przekierowanie na Twój router.

trifek

Świeżak
Świeżak
mój dostawca to: http://plastcom.pl
W mieszkaniu mam tylko gniazdko, do którego wpięty jest router: https://www.linksys.com/pl/p/P-WRT32X/

Pisałem do PlastComu dzisiaj i potwierdzili że mam publiczne IP

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Xbox ma możliwość zmiany w ustawieniach mac adresu np. taki jaki masz na umowie i podłącz xboxa bezpośrednio do gniazda kablem rj45. To wykluczy wine dostawcy internetu. Jak z pominięciem routera dalej będzie problem to podeślę Tobie e-mail do admina plastcomu.

trifek

Świeżak
Świeżak
Super, dzięki :) Tzn w tej chwili mam podłączony router kablem do routera.
Mam podłączyć xboxa bezpośrednio w "ścianę" (w gniazdo)?

Przepraszam za głupie pytanie, gdzie takie IP się ustawia? :)

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Super, dzięki :) Tzn w tej chwili mam podłączony router kablem do routera.
Mam podłączyć xboxa bezpośrednio w "ścianę" (w gniazdo)?

Przepraszam za głupie pytanie, gdzie takie IP się ustawia? :)
Plastcom w budynku ma urządzenie do którego jest podłączone światło i dalej rozdziela internet skrętką i to urządzenie po macadresach przydziela klientom IP.

trifek

Świeżak
Świeżak
w ten sposób... :) Jak ustawić to IP na xboxie? Router mam nowy, kupiłem specjalnie pod to łącze. Mam, tam także aktualny soft

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ustawienia/ sieć/ ustawienie sieci/ ustawienia zaawansowane/ alternatywny adres MAC ręcznie wpisać adres z umowy, uruchomić ponownie xboxa i podłączyć kablem pod gniazdko. Jak wszystko będzie grało wtedy bierzesz się za konfigurację routera, a jak dalej będzie problem to pozostaje tylko kontakt z adminem sieci.

trifek

Świeżak
Świeżak
Sprawdzałem właśnie w swojej umowie i nie mam żadnego adresu MAC wpisanego w umowę :( Gdzie taki adres mogę uzyskać? Pisać do PlastComu?

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprawdzałem właśnie w swojej umowie i nie mam żadnego adresu MAC wpisanego w umowę :( Gdzie taki adres mogę uzyskać? Pisać do PlastComu?
W ustawieniach routera

wrt32X.JPG

lub zadzwonić może udzielą informacji jaki mają wprowadzony w systemie MAC adres.
Kolejna opcja to poproszenie o zmianę mac adresu na adres MAC karty przewodowej xboxa.

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Czyli to nie jest światłowód do domu. Tak obecnie się po prostu robi, że światłowód idzie do budynku i dalej jest dystrybuowane w formie ethernetu. Jeśli jest to reklamowane jako światłowodowy internet, to jest to wprowadzanie w błąd. Ale mniejsza z tym.
Jeśli konsola została dodana do strefy DMZ i nadal nie działa, to zmiany MAC i podpinanie bezpośrednio też nic nie dadzą. Stawiam, że operator blokuje porty, co też jest jedną ze standardowych procedur.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli to nie jest światłowód do domu. Tak obecnie się po prostu robi, że światłowód idzie do budynku i dalej jest dystrybuowane w formie ethernetu. Jeśli jest to reklamowane jako światłowodowy internet, to jest to wprowadzanie w błąd. Ale mniejsza z tym.
Jeśli konsola została dodana do strefy DMZ i nadal nie działa, to zmiany MAC i podpinanie bezpośrednio też nic nie dadzą. Stawiam, że operator blokuje porty, co też jest jedną ze standardowych procedur.
Akurat tak się składa że mam internet od tego samego dostawcy i pomimo że dostaję natowane IP na WAN nic nie jest blokowane. Dlatego proponuję podłączenie konsoli bezpośrednie żeby wykluczyć błędną konfigurację routera. Mam ten internet już 8 lat i przy składaniu reklamacji nic tak do nich nie przemawia jak wytłumaczenie że router został pominięty i urządzenie zostało podłączone bezpośrednio i dlatego trzeba znać ten MAC adres.

Do góry Bottom