1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox Scarlett może okazać się najlepszą konsolą Microsoftu. Wszystkie informacje o nowej generacji

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Lipiec 11, 2018.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    4887
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Microsoft oficjalnie zapowiedział prace nad nową generacją. Urządzenie powinno zostać zapowiedziane w przyszłym roku, a w tym miejscu znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące nadciągającego Xbox Scarlett.

Phil Spencer podczas swojego wystąpienia na E3 2018 oficjalnie potwierdził prace nad nowymi urządzeniami. Według przecieków konsola nowej generacji Amerykanów otrzymała roboczą nazwę „Xbox Scarlett”.

Szef marki Xbox w Los Angeles potwierdził, że jego zespół jest zaangażowany w projektowanie konsoli, która ma „wyznaczać standardy” dla konsolowego gamingu. Jednocześnie pojawiło się sporo przecieków dotyczących nadciągających sprzętów.

Amerykanie mają pracować nad „rodziną urządzeń”, która ma zostać podzielona na kilka poziomów. Co to tak naprawdę oznacza? Prawdopodobnie już w dniu premiery Xbox Scarlett zaoferuje kilka wersji i przykładowo klient otrzyma możliwość kupienia bardzo mocnego urządzenia lub zdecyduje się na tańszą wersję skupioną na streamingu.

To właśnie w tym miejscu Microsoft może zapewnić „gry o jakości konsolowej na dowolnym urządzeniu” – Spencer użył tych słów na E3 i firma za pomocą tańszych maszyn oraz chmury ma zapewnić wielkie opowieści na przykładowo tablecie…

Inżynierowie oparli maszyny na GPU firmy AMD, a jednocześnie Microsoft ma wrzucić do konsoli pamięci GDDR6 – wykorzystane komponenty zapewnią podobno rozgrywkę w natywnym 4K przy 60 klatkach na sekundę, a zarazem deweloperzy nie mają tym razem zwracać uwagi na ograniczenia i nie będą zmuszeni do wyłączania niektórych efektów graficznych. Inżynierowie nie zapomną o obsłudze 120 Hz, zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), czy też automatycznym trybie niskiego input laga (ALLW).

Zdaniem wszystkich aktualnych przecieków Microsoft chce nadal rozwijać Wsteczną Kompatybilność i Xbox Scarlett otrzyma dostęp do gier z Xboksa One, Xboksa 360 oraz pierwszego Xboksa.

Aktualnie nie pojawiają się jakiekolwiek przesłanki, by Xbox Scorpio miał wspierać wirtualną rzeczywistość – Mike Nichols, dyrektor ds. marketingu, powiedział wprost, że ta technologia najbardziej pasuje do komputerów osobistych.

Na E3 poznaliśmy nowych członków „rodziny Microsoftu” i teraz wszystkie studia mają wspólnymi siłami rozwijać gry, które będą dostępne na Xbox Scarlett – także nadciągające Gears 5, czy też Halo Infinite zostaną ulepszone i doprowadzone na nową generację.

Redakcja WindowsCentral.com, która często i gęsto chwali się swoimi kontaktami wśród pracowników Microsoftu, kolejny raz potwierdza – nowa generacja Microsoftu ma trafić na rynek w 2020 roku, więc na przyszłorocznym E3 powinniśmy zobaczyć pierwszą zajawkę sprzętu.

a_team lubi to.
  2. Lotnik421 Xbox One

Ja z swojej strony polecam
  3. Gilban1

Gilban1 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wszystko fajnie jest. Jednak to jest konsola głównie na amerykański rynek. W Polsce, gdzie przeważająca większość użytkowników ma Neostradę z prędkością do 20 Mbit a czasem nawet i do 10 Mbit to streaming raczej odpada. Szybszy Internet to jest gównie w blokach i też nie we wszystkich. Może kiedyś rząd zmieni przepisy i w ten sposób zachęci firmy do podłączania domków jednorodzinnych do szybkiego Internetu, ale póki co jest jak jest.

Ja Mam właśnie tę Neostradę do 20 Mbit[​IMG]
    I choć już tu wszystko robiłem żeby zwiększyć sobie prędkość, to w mojej okolicy monopol ma Orange, a ci mają gdzieś aby to zmienić. Oni ostatnio tylko światłowody w blokach kładą gdzie już jest masa innych dostawców. A że blisko mnie są te bloki to też by się zdawało że powinno być łatwiej, ale niestety tak nie jest.

Ostatnia edycja: Lipiec 16, 2018
  4. Gruberek

Gruberek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    425
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Piotrków Trybunalski
    Chyba raczej mniejszość. Takie łącze to ja miałem 10 lat temu. Teraz mam 600 mbps, a nie mieszkam w bloku. Domki u mnie w mieście są podłączane światłowodami albo szybkimi radiówkami. W blokach niezmiennie od kilkunastu lat TOYA albo UPC. Do wyboru do koloru.

5. equalypse

equalypse Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja mam 2 przeciwległe światy: pod Łebą, w małej turystycznej miejscowości - nominalne 6 mbit chodzące jak 512 kbit, kiedy wszyscy siądą do neta lub pada deszcz.
    Firma tpsa, czyli orange - oczywiście mają wszystkie możliwości, aby to zmienić, brak jedynie chęci (kolega ma kontakt z monterami).
    Lokalny monopol a lte nie dociera z żadnej sieci.
    o netflixie czy tym podobnych usługach mogę zapomnieć....

Z drugiej strony mam Śląsk, gdzie mam światłowód 300 mbit, niebawem zwiększam do 900 (Netia), tylko nie wiem, czy jest sens - zauważyłem, że maksymalny transfer na xboxie to do 150 mbit - czy to normalne (właśnie kupiłem konsolę)?

Pozdrawiam

6. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    3115
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Orange nie ma interesu w modernizacji swojego ADSL gdy musi udostępniać swoje łącza innym jako monopolista. Od kilku miesięcy mam światłowód FFTH ale wcześniej przez wiele lat do wyboru było tylko ADSL z walającymi się kablami po ulicy o kosmicznych prędkościach downloadu do 2Mb/s i to tylko za 100zł! Dlatego korzystałem z LTE ale to gdy się upowszechniło stało się falą wielkiej irytacji.

Teraz Orange inwestuje w światłowód, wieszają samonośny kabel napowietrzny tylko musi być odpowiednia ilość chętnych by im się to zwróciło, dzięki temu w łatwy sposób łączą nawet największe zadupia w łatwy i szybki sposób. Jeszce te 5/6 lat temu mieszkałem w blokach na dużym osiedlu przez 10 lat i było do wyboru Neostrada, Multimedia i Dialog z prędkościami do 10Mb/s

W osiedlach gdzie jest wielu dostawców Orange pewnie zakłada ze nie sprzeda dość dobrze usługi bo ludzie już mają internet.

Ja aktualnie płacę 50zł za 300MB/s za pierwszy rok a drugi chyba 80zł, za 600 musiałbym dopłacać 40zł więcej.

Ogólnie to nie ma sie co wyzywać bo z internetem jest tak że osoba mieszkająca po jednaj stronie ulicy ma wybór jak cholera a druga po drugiej stronie nie ma nic bo nikomu się nie opłaca drążyć po drogą.

Ed. U mnie na XO jak coś pobieram to średnio idzie 200MB/s czasem się rozhuśta do 250 a 300 to może 5% czasu pobierania.

7. Gilban1

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja właśnie mieszkam w Warszawie w domku. Nawet Orange prosiłem o zamianę na VDSL. Było by szybciej zdecydowanie. Musieli by jedynie do szafki krosowniczej, do której jestem podłączony dociągnąć światłowód z innej która jest 100 metrów dalej i zainstalować karty VDSL. Ale też im się nie opłaca.

Z operatorów z szybkim internetem LTE jest tylko Play, który daje limity do 100 GB, wszyscy inni nadajniki mają na tyle daleko, lub bloki zasłaniają je że w praktyce prędkość spada do około 6 Mbit.

8. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    3115
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Podobno różowi teraz mają niezłą ofertę na nielimitowane LTE i ludzie piszą że rzeczywiście jest nielimitowany. Zobacz też RBM z taryfą na kartę 5, korzystałem z tego i lejek odpalał się po 200GB a często wcale a że to jest prepaid to możesz mięć nawet kilka kart co za tym idzie wchodzi lejek wymieniasz SIM i jedziesz dalej.

9. Gilban1

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witaj krzys1190. Różowi mi zaproponowali prędkość netu do 20 Mbit. Ja mam u nich abonament na rozmowy. Gdy jestem w domu i okolicy - w smartfonie muszę się przełączać na 2G, bo inaczej nie da się rozmawiać, lub jak ktoś do mnie dzwoni to słyszy: abonent chwilowo nie dostępny. Tylko przy 2 G jest dobrze.

Do tego żeby mi LTE dobrze działało to musiał bym mieć Huawei NET BOX lub inne urządzenie podobnie działające (czyli modem z kartą na dachu, na kominie) i reszta w domu. Czyli żeby kabel między jednym a drugim urządzeniem mógł mieć minimum 20 metrów. W innym wypadku inne domki (szeregowa zabudowa, lub prawie szeregowa) tak mocno tłumią sygnał LTE, że nie da się z tym nic zrobić.

Wczytywanie...

Poleć forum