Xbox Series S

Damiano_1392

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam,Pytanko,Czy warto kupić xboxa series s? jakies sa np plusy tej konsoli itd??

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
Zależy jakim jesteś graczem i jaką konsolę posiadałeś wcześniej.
Plusy - mały i cichy
- dobra wydajność (FullHD)

Minusy - brak napędu (dla innych to może też być plus)
- mały dysk
- wydajność (względem XsX i PS5)

Damiano_1392

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ostateczności warto?czy lepiej poczekać na lepszy dostęp np ps5??

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
ostateczności warto?czy lepiej poczekać na lepszy dostęp np ps5??
Na szybki dostęp PS5 nie licz. Jak masz kasę to lepiej XsX. Konsola starczy na dłużej jeżeli chodzi o wydajność.
XSS to raczej dla osób które mają cały czas GamePass.

Damiano_1392

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A wiadomo kiedy wg będzie dostępne ps5? xbox series x to w podobnych cenach jak ps5 co nie??

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
XSS to tak do gamepassa albo na jakieś wycieczki, bo mały i łatwo przenosić, ale inaczej, to bym nie brał. Wolałbym poczekać i dołożyć na XSX :)

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A jaki masz tv? Bo jak 4k to xss będzie słabym wyborem. Jeśli masz full HD to wręcz odwrotnie do xsx nie ma sensu dopłacać - no chyba że masz cała szafkę płyt - a w xss nie ma napędu...
Poza tym jak masz wątpliwości na olx kupisz prawie nowke xss za 900zl i zawsze możesz później sprzedać.
Konsola zdecydowanie na plus do pokoju dziecięcego z tv full HD i game pass em.

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A wiadomo kiedy wg będzie dostępne ps5? xbox series x to w podobnych cenach jak ps5 co nie??
Przecież jest dostępna dla fanbojów. I to niewiele drożej, a fanboje uważają ją za dużo lepszą.

Kupowanie gorszej konsoli PS5 jest bez sensu. Owszem kiedyś ją kupię gdy będą jakieś gry, ale osławione exy mam gdzieś, w ogóle nie nadążam z graniem, a gram rzędu 1500 godzin rocznie, mimo to liczba gier do ogrania rośnie i wcale nie mam ochoty grać w jakieś badziewia po 350 zł (gry starsze są równie dobre i dużo tańsze).

PS5:
-jest gorsza i to będzie coraz bardziej widać gdy zaczną wychodzić gry na nową generację, na starcie sztucznie nawiązywała walkę
-nie ma Game Passa (jest PS Now, ale ta żenada nie działa w Polsce, oraz też nie zalicza części trofeów)
-skandaliczny pad, który trzeba codziennie ładować (wytrzymuje rzędu 6-8 godzin), jedyna opcja to kupić dwa (i tak zrobię gdy kupię PS5, dawnych błędów nie zrobię, bo ten problem to także PS4 i PS3).

Zatem:
1. XSX
2. PS5
3. XSS
XSS testowałem (pożyczona), nie jest zła, na XSX mam 0 gier na płytach więc XSS z Game Pass Ultimate to dobry wybór, w tym dla TV 4K (o ile ktoś nie siedzi z nosem przy ekranie). Oczywiście gry kupuje się tylko na "wyprzedażach" czyli po normalnych cenach, bo większość czasu są urwane z choinki (np. 200 zł 10-letnia gra gdy powinna być za 9.99), ale sporo gier ani myśli tanieć i 5-letni średniak jest za 59.99. Ale złote czasy na Allegro też minęły i na aukcjach pełno szaleńców z grami 20-lat po 99 zł itp, zatem gdy w Microsoft Store widzę średniaka za 59.99 to głupki z Allegro mają używane za 60-99 lub MS 33 zł, Allegro 39-59 itp. Dawniej gry taniały dużo bardziej, teraz tylko polują na frajerów, no więc w nagrodę nic na płytach nie kupuję.

Damiano_1392

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ja to wg czekam az lepiej będzie dostępna ps5 bo chce mieć konsole do ogólnie grania,ale jak wiadomo mało gier jest jeszcze na ps5 czy na xboxa.Na tym xbox series s to bym pograł na nowym silniku w fife 22,też chciałbym pograć forza i inne gierki wiec jak myślicie?? poczekać mimo czy skusić sie ??

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Najlepiej kup 2 konsole i problem z głowy widać że czekasz na ps5 to czekaj na ps5 bo kupisz i zaraz sprzedasz a to jest bez sensu

Krecio94

Świeżak
Świeżak
Za tą cenę ok. 1200 zł nie kupisz nawet dobrej karty graficznej do PC więc myślę, że pod game passa czy inne cyfrówki + granie na monitorze wybór bardzo dobry.

Wyrzyk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Stałem przed takim samym wyborem ps5 czy xsx … zamówiłem xsx, czekam na dodtawę. Na dostępność lepszą nie ma co liczyć do 2023… takie są prognozy. Teraz „dobra” karta graficzna to ok ~ 6k zl to już wogóle szaleństwo. Tutaj pewnie pierwsze skrzypce zagrali górnicy kryptowalut no i „zaraza” zresztą jak składałem kompa 3 lata temu to też był problem z kartami graficznymi.

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jak nie boisz się używek, poszukaj lokalnie np. na OLX - można znaleźć fajne sztuki. Mam series x ale miałem też xbox one s, którego sprzedałem za 650 i za 800 kupiłem series s z dwoma padami - z gwarancją od kwietnia 2021 roku.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Patrząc na ceny i co oferuje dana konsola, to dalej szedłbym w Xbox Series X. Fakt, że jestem związany od 20 lat bardziej z Xbox'em i traktuje tę konsolę jako główny kombajn do gier i multiplatform, to nie zamykam się na inne rozwiązania. Można powiedzieć, że jestem multiplatformy. Jednak inne platformy wykorzystuje tylko do ogrania ex'ów, których nie ma na Xbox'ie.
Polecam kupić XSX a kiedyś jak ceny spadną dokupić PS5 ;)

StarbugPl

Świeżak
Świeżak
Witam,Pytanko,Czy warto kupić xboxa series s? jakies sa np plusy tej konsoli itd??
Warto. Przesiadł się z PS4. Konsola miała być tymczasowym rozwiązaniem w oczekiwaniu na ps6 i hmm... Do PS4 nie umiem już wrócić. Ps5 zainteresuje mnie może za 2 lata jak będzie miał fajna bibliotekę gier.

1. game pass daje dostęp do ponad 300 gier w tym co kilka dni dostajesz coś nowego a 1-2x w miesiącu nextgenową premierę. Jak dobrze się zakręcisz wyhaczysz 24 miesiące za 170zl.

2. Loadingi... Noo, komfort gry jest niesamowity.

3. Wsteczna kompatybilność działa lepiej niż na ps5.

4. Spokojnie możesz podłączyć dysk USB na którym odpalisz gry z Xboxa one. Niestety gierek zoptymalizowanych na X/S jest więcej niż się spodziewasz.
5. Brak napędu może być wadą bo takiego cyberpunka za 70zl nie dostaniesz. Za edycję wiedźmina 3 góry płaciłem ostatnio 25zl więc to też nie jest duE zmartwienie.

Do góry Bottom