Xbox Series X nie otrzyma od początku gier ekskluzywnych, bo Microsoft stawia na graczy

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl

Pod koniec roku na rynku zadebiutuje nowa konsola Microsoftu, która jednak przez najbliższy rok lub nawet dwa nie będzie otrzymywać gier na wyłączność. Kontrowersyjną decyzję wyjaśnia Phil Spencer, dla którego gracze są ważniejsi niż sprzęt.
Xbox Series X otrzyma pełne wsparcie Wstecznej Kompatybilności, dzięki której gracze będą mogli włączać na next-genie między innymi wszystkie gry z Xboksa One oraz jednocześnie skorzystają z kontrolerów przygotowanych dla wciąż aktualnej generacji.
Ta decyzja jest oczywiście chwalona przez graczy, jednak wielu nie potrafi zrozumieć, dlaczego Amerykanie zdecydowali się na nietypową decyzję i przez następne miesiące wszystkie tytuły Xbox Game Studios będą debiutować na dwóch generacjach i PC. Część klientów obawia się, że szczególnie problematyczny okażę się pierwszy Xbox One, który wpłynie na rozwój przyszłych tytułów.
Sytuację skomentował Phil Spencer, który zaznaczył, że jesteśmy teraz świadkami zmian zapoczątkowanych w 2016 roku. Gdy Microsoft otworzył się na rynek PC – już wtedy najważniejsze nie były urządzenia, a korporacja z Redmond postawiła na graczy.
„ I myślę, że naszym zadaniem jest stworzenie najszerszej platformy dla graczy, aby mogli oni znaleźć największy zestaw gier, w które mogliby grać, by otrzymali oni świetne produkcje, w które chcą grać samodzielnie lub z przyjaciółmi.”
Xbox stawia na graczy. Gry ekskluzywne? Kiedyś na pewno...

Dla Microsoftu najważniejsi są gracze, którzy nie muszą od razu rzucać się na Xboksa Series X. Wszystko w tym wypadku zależy od oczekiwań – wystarczą Wam podstawowe wrażenia, możecie bawić się na aktualnej generacji, a liczycie na najlepszą jakość, to sięgniecie po nowy sprzęt.
W tę ideę są również wpisane usługi, ponieważ nie każdy chce postawić w domu konsolę lub gamingowego PC-ta, więc oni mają korzystać z Project xCloud i dzięki chmurze otrzymają wyjątkowe doświadczenie. Spencer zdaje sobie również sprawę, że nie każdy gracz może wydawać 60 dolarów na wszystkie nowości, więc dla nich powstał Xbox Game Pass. Phil przedstawił „ewolucję modelu biznesowego”, który pozwala graczom tworzyć zestaw tytułów do zabawy.
Xbox Series X powstaje dla graczy, którzy liczą na najlepszą jakość rozgrywki na telewizorze – bez kompromisów. Microsoft zapewni także „unikalne funkcje”, które otrzymamy wyłącznie na tej platformie i to między innymi one wyróżnią rozgrywkę na next-genie. Jednocześnie Microsoft stawiając na graczy (nie sprzęt!) patrzy także w stronę deweloperów, którzy chcą oferować swoje tytuły jak największej liczbie zainteresowanych.
Jak widać – Microsoft stawia na graczy i chce każdemu zapewnić świetną zabawę. Jakość doświadczenia będzie różna, na nowej generacji pojawią się nowe funkcje, ale przynajmniej aktualnie zespoły Xbox Game Studios będą tworzyć na dwie generacje i PC.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Na pewno to jest inny kierunek niż zawsze, Phil ma jakiś plan, zobaczymy czy wypali. Stare szlaki są przetarte i wszystkim znane, może nowe przyniesie więcej korzyści. Tak czy siak ja również odbieram brak exclusive'ów na minus, bo konsolę można kupić jakiś czas po premierze :)

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
Xbox przegrał z ps bo:
1. Brak eksów
2. Konsola znacznie słabsza
3. Dziwna polityka zarządu

Teraz lekko ich uratował GamePass. Ale jakby go nie było no to papa by było. Teraz to chyba wiedzą o co chodzi.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
1. Brak exów, a mniej exów to róznica.
2. Konsola znacznie słabsza ? O czym Ty piszesz ?
3. Jaka polityka ?
:D

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
1. Brak exów, a mniej exów to róznica.
2. Konsola znacznie słabsza ? O czym Ty piszesz ?
3. Jaka polityka ?
:D
1. Co to za exy jak każdy "ex" jest na PC.
2. PS4 a Xone. Chyba nie powiesz, że są na tym samym poziomie. Nie liczę PS4Pro/XoneX, bo wyszły znacznie później. Widzisz różnicę między 720p a 1080p? 20kl/s a 30kl/s? Każda gra lepiej chodzi i wygląda na PS4. Mówię o zwykłych.
3. Co się działo na początku jak chcieli być zawsze online żeby w ogóle gry włączyć. Brak firm które dawają exy. Teraz to się zmienia ale....
Menu to katastrofa.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
1. Taka polityka Microsoftu, nie mam problemu, że ta sama gra wychodzi na Xbox'a i PC, raczej mam problem, że wychodzą nowe nieodgrzewane kotlety na PS4 a na XOne nie :)
2. Kto się tam zastanawia nad PS4 i Xone jak po drodze wyszedł XOne S i XOX. Moim zdaniem sprzętowo wygrał Xbox (patrzę przez pryzmat końcowych konsoli), ale nie zawsze to jest najważniejsze :)
3. To co się miało zadziać a nie zadziało, nie ma znaczenia :) Brak firm, które dają exy patrz punkt 1 :)

Dla mnie menu jest spoko, nie mam z nim problemu, nie mam PS4, nie mam porównania :)

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
Menu na PS jest bardzo intuicyjne. Na Xa oparty jest na Win8, a jak wiadomo ta wersja nie była udana i użytkownicy ciągle się gubili gdzie co jest.

GB Iskra

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
1. Taka polityka Microsoftu, nie mam problemu, że ta sama gra wychodzi na Xbox'a i PC, raczej mam problem, że wychodzą nowe nieodgrzewane kotlety na PS4 a na XOne nie :)
2. Kto się tam zastanawia nad PS4 i Xone jak po drodze wyszedł XOne S i XOX. Moim zdaniem sprzętowo wygrał Xbox (patrzę przez pryzmat końcowych konsoli), ale nie zawsze to jest najważniejsze :)
3. To co się miało zadziać a nie zadziało, nie ma znaczenia :) Brak firm, które dają exy patrz punkt 1 :)

Dla mnie menu jest spoko, nie mam z nim problemu, nie mam PS4, nie mam porównania :)
Dla MS liczy się usługi GP i xCloud, dla nich to jest platforma docelowa, bez żadnych ograniczeń. A że można je odpalić na dowolnym urządzeniu nie będzie miało znaczenia. Konsole do gier mogą zostać dosłownie przeżytkiem za kilka lat, bo będzie się liczyło kompletnie co innego.

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Sony celuje w graczy na 100 mln konsol a MS w 2 miliardy ludzi grających choćby czasami na swoich windowsach w pc, komórkach z androidem przez xcloud i XGP, tabletach i innym szajsie na końcu na nas wiernych konsolowcach,może 50 mln x1 jest. I mi się duuużo lepiej gra na na xbox i serwerach MS. Jak odpalam starą ps4 którą kupiłem za grosze i CoDa to widzę róźnicę i się irytuję,tylko niektóre exy ogram jeszcze i nie przedłużam w lipcu plusa.

chrabonszcz

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Menu w ps4 to porażka, patrząc na takie rzeczy to menu w xboxie również jest intuicyjne. poza tym jeśli używasz tego jako argumentu no to widzę że masz pełen ich zasób, jeśli dla takiego fanboya jakim jesteś jest to istotna informacja to microsoft wygrał tę generacj, pod względem sprzedaży jak i bebechów.
no ale 'MENU' jest najważniejsze, co ?
byleby tylko wszcząć gównoburzę.

Odnośnie tematu:
jak dla mnie słabo, dziwnie że po tej generacji niczego się nie nauczyli i w dalszym ciągu wyciągają ręce w stronę pecetów, playstation ma sporo tytułów wartych ogrania których nie dostanie się na innych platformach, z xboxem jest odwrotnie
nie masz tytułu na konsoli to lecisz na steam i heja, po sprawie.

poza tym - jestem graczem i zależy mi na tytułach exclusive. dlaczego MS nie wyciągnie dłoni do kilkuset tysięcy innych ludzi którzy mają ten sam tok myślenia ?
firma zarabia już krocie więc mogliby sobie odpuścić tę nagonkę za mamoną i zrobić coś co uszczęśliwi graczy bo jeśli tak dalej pójdzie to fanboyów typu @maniekmaniu zleci sie tutaj kroćset byleby tylko przypomnieć o tym jak bardzo intuicyjne jest menu w PS4 haha :D

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
"kilkuset tysięcy innych ludzi " to więcej chyba armia rumuńska na wschodnim froncie miała. Eksclusiwy dla takiej garstki,po co.MS chce sprzedać Xbox Game Pass miliardowi ludzi albo dwóm jak się uda.

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
Menu w ps4 to porażka, patrząc na takie rzeczy to menu w xboxie również jest intuicyjne. poza tym jeśli używasz tego jako argumentu no to widzę że masz pełen ich zasób, jeśli dla takiego fanboya jakim jesteś jest to istotna informacja to microsoft wygrał tę generacj, pod względem sprzedaży jak i bebechów.
no ale 'MENU' jest najważniejsze, co ?
byleby tylko wszcząć gównoburzę.

Odnośnie tematu:
jak dla mnie słabo, dziwnie że po tej generacji niczego się nie nauczyli i w dalszym ciągu wyciągają ręce w stronę pecetów, playstation ma sporo tytułów wartych ogrania których nie dostanie się na innych platformach, z xboxem jest odwrotnie
nie masz tytułu na konsoli to lecisz na steam i heja, po sprawie.

poza tym - jestem graczem i zależy mi na tytułach exclusive. dlaczego MS nie wyciągnie dłoni do kilkuset tysięcy innych ludzi którzy mają ten sam tok myślenia ?
firma zarabia już krocie więc mogliby sobie odpuścić tę nagonkę za mamoną i zrobić coś co uszczęśliwi graczy bo jeśli tak dalej pójdzie to fanboyów typu @maniekmaniu zleci sie tutaj kroćset byleby tylko przypomnieć o tym jak bardzo intuicyjne jest menu w PS4 haha :D
Zobacz na mój profil zanim napiszesz, że jestem fanboyem sony. Mam Xboxa, Xboxa360 ale nową/starzejącą się generację sobie odpuściłem. Konsole za słabe na starcie ale i tak wykrzesali z nich dużo. Później półgeneracja Pro/X. Menu to tylko mały argument napisany na końcu. Nikogo nie obrażałem ale zawsze znajdzie się jakiś troll. Moja opinia. Teraz planuję kupić PS5 i Xboxa Series. Najbardziej boli brak exów na Xa ale ty to masz gdzieś, przecież wszystkie gry z Xa są na PC. Ja nie gram na PC. Nie zamierzam co chwilę dokładać do sprzętu żeby jako tako chodzi gdzie optymizacja gier z konsol jest tragiczna. Jak za słabo chodzi dokup ramu, zmień kartę itd itd.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Mnie się wydaję, że idą w tę stronę jak Kyron napisał. W dupie mają konsolowców, oni mają plan zagarnąć ogromny rynek jakim są smartfony i tablety, przecież tam królują wszystkie te dupiate mini gierki itp z mikrotransakcjami lub bez i nagle pojawia się Xcloud :) Zgarnia konsolowców, pecetowców, smartfony, tablety, może nawet smartwatche :D Suma sumarum Sony ograniczy się do konsolowców, Microsoft będzie liczył zyski z wszystkich platform (pewnie i ze Switcha też :D ) :p

chrabonszcz

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zobacz na mój profil zanim napiszesz, że jestem fanboyem sony. Mam Xboxa, Xboxa360 ale nową/starzejącą się generację sobie odpuściłem. Konsole za słabe na starcie ale i tak wykrzesali z nich dużo. Później półgeneracja Pro/X. Menu to tylko mały argument napisany na końcu. Nikogo nie obrażałem ale zawsze znajdzie się jakiś troll. Moja opinia. Teraz planuję kupić PS5 i Xboxa Series. Najbardziej boli brak exów na Xa ale ty to masz gdzieś, przecież wszystkie gry z Xa są na PC. Ja nie gram na PC. Nie zamierzam co chwilę dokładać do sprzętu żeby jako tako chodzi gdzie optymizacja gier z konsol jest tragiczna. Jak za słabo chodzi dokup ramu, zmień kartę itd itd.
Odpowiem tylko do jednego zdania, "nie mam niczego 'gdzieś' bo wszystkie gry z xa są na PC."
albo nie czytasz ze zrozumieniem albo ja czegoś nie czaję.
przestudiuj całego mojego posta bo napisałem chyba wyraźnie że boli mnie brak exów.
nie wchodziłem na Twój profil bo czytając wypowiedź w temacie to odnoszę się wypowiedzią do tej kwesti a nie po profilu autora.
no sorka stary, to jest forum a nie biuro Rutkowskiego.
Odnosiłem się tym samym do twojej wypowiedzi która jest szczerze mówiąc śmieszna,a argumenty z pupki.

GB Iskra

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak dla mnie MS skupia się bardziej na ogromnym ekosystemie jakim będzie xcloud wraz z gp, grasz gdzie chcesz i na czym chcesz, przy czym exy będą dla systemu a nie konsoli, która staje się przeżytkiem domowym.

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Microsoftowi chodzi o GRACZY, mają gdzieś konkurencję, bo Sony Playstation leży i kwiczy (może przesadzam, ale nieznacznie). PS5 będzie dużo słabszą konsolą, której będzie bliżej do Xboxa One X niż konkretnej 9 generacji. To powód dla którego wycofali się ponownie z E3. Nie mają nic do pokazania, a gdy zobaczyli podzespoły Xbox Series X, to chyba wzięli się wreszcie do roboty, bo pracują nad super szybkim dyskiem SSD, który ma choć po części zmniejszyć różnicę. Pytanie tylko czy Microsoft ujawnił prawdziwe podzespoły, czy do tej pory karmi nas specyfikacją Xbox Series S, a prawdziwą petardę szykuje na E3. Microsoft w w ciągu ostatniego roku wzbogacił się o 7 nowych deweloperów, którzy mają za zadanie tworzyć coraz lepsze ekskluzywne gry. Ocenia się, że na starcie 9 generacji Xbox dostanie 12-16 tytułów ekskluzywnych w tym na 100% Halo Infinite i nową Forzę. Sony? Ghosts of Tsushima jeśli się Sucker Punch wyrobią (prawdopodobnie nie).
Wielu graczy nie rozumie polityki Phila Spencera, a jemu zależy by ludzie po prostu grali w gry, a nie martwili się czy najbogatszą firmę na Świecie stać na wrzucanie takich hitów do Game Passa. Zapłacili 50 mln Ninjy, a 30 mln Shroudowi za to tylko by strimowali na Mixerze. Xbox ma X-Cloud, Game Pass, świetne akcesoria, kompatybilność z Win10, coraz więcej studiów deweloperskich, a jeśli Windows Mode nie okaże się tylko plotką, to pozamiata całkowicie.
No a Sony? Sony chyba zaczyna rozumieć o co w tym wszystkim chodzi i kopiuje każdy ruch Microsoftu. Horizon Zero Dawn ma trafić na PC, a w przyszłości więcej produktów Sony Playstation.
Mnie nie interesuje kto ma lepsza politykę, konsolę, kto wygrał czy przegrał rywalizację. Chcę mieć jak najłatwiejszy dostęp do gier. Uważam, że nie powinno istnieć pojęcie "ekskluzywności gier". Chcę grać w Spidermana, Days Gone, czy The Last of Us na Xboxie i chcę by gracze Playstation mieli dostęp do Forzy, Halo czy GOW.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Pięknie napisane, taka sytuacja byłaby idealna, bo moja żona nie chce strawić kolejnej konsoli w domu a ja chętnie pograłbym w Exy z PS4 :D Boje się tylko, że jeśli Microsoft z XSX pozamiata rynek, to może się na nas odbić. Pamiętajcie, że klient korzysta wtedy, kiedy jest zdrowa konkurencja, dlatego życzę Sony czy Nintendo jak najlepiej i żeby nie zostawali bardzo w tyle :p

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Średni wiek gracza to 30 lat. Wydać raz na jakiś czas 3000 zł to jest problem nie do przeskoczenia? Niektórzy wydają więcej na opłaty comiesięczne. Jak miałbym 15 lat to bym się zastanawiał, a tak mogę pomyśleć czy przy okazji nie wymienić TV 4k na 8k bo czas szybko leci a od czasu Scorpiona w sumie nic większego sobie nie kupiłem. Myślę ,ze podobne myślenie ma minimum 70% dojrzałych graczy i Microsoft to wie, tym bardziej ,ze mają statystyki z Xbox Live i algorytmy im przewidują takie trendy. A jak więźniemy pod uwagę graczy z zachodu to wątpliwości nie mam już żadnych.

Przy okazji powiem,ze w branży PC jakieś 5 lat temu komputery kupowało się za 2-3 tys, dzisiaj dużo ludzi już celuje w przedział 4-5 tys i staje się to już powoli standardem a konsola za 3 tys wypada dużo lepiej niż PC (bynajmniej po zapowiedziach MS)

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
Średni wiek gracza to 30 lat. Wydać raz na jakiś czas 3000 zł to jest problem nie do przeskoczenia? Niektórzy wydają więcej na opłaty comiesięczne. Jak miałbym 15 lat to bym się zastanawiał, a tak mogę pomyśleć czy przy okazji nie wymienić TV 4k na 8k bo czas szybko leci a od czasu Scorpiona w sumie nic większego sobie nie kupiłem. Myślę ,ze podobne myślenie ma minimum 70% dojrzałych graczy i Microsoft to wie, tym bardziej ,ze mają statystyki z Xbox Live i algorytmy im przewidują takie trendy. A jak więźniemy pod uwagę graczy z zachodu to wątpliwości nie mam już żadnych.

Przy okazji powiem,ze w branży PC jakieś 5 lat temu komputery kupowało się za 2-3 tys, dzisiaj dużo ludzi już celuje w przedział 4-5 tys i staje się to już powoli standardem a konsola za 3 tys wypada dużo lepiej niż PC (bynajmniej po zapowiedziach MS)
Powiem Ci, że ludzie są dziwni. Biorą kredyty na telefony za 3-5tys. a jak konsola będzie kosztować 2,5tys. to wielki halo. Konsolę kupuje się średnio co 5-6 lat. Masa ludu zmienia telefony co 2 lata, bo im się znudził. Do czego używają telefony smart? Internet i dzwonienie. Jaki jest sens zmiany telefonu w takim przypadku? Chyba tylko do pokazania głupoty. Zamierzam kupić jednocześnie PS5 i Xboxa. PS4 i Xone nie kupiłem. Nadal mam x360 i świetnie się bawię. A jeszcze masa tytułów do ogrania. Kolekcjonuję już gry z PS4 i Xone. Czekam na wyprzedaże i mega promocje. DeusEX Rozłam Ludzkości folia za 18zł (wypas) God of War 50zł (wypas) To wszystko ogram na nowych konsolach. Nie śpieszę się z zakupem. Może wyjdą edycje slim to wtedy kupię, a gierki jakie chcę ograć to już będę miał.

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czekam na wyprzedaże i mega promocje. DeusEX Rozłam Ludzkości folia za 18zł (wypas) God of War 50zł (wypas) To wszystko ogram na nowych konsolach. Nie śpieszę się z zakupem. Może wyjdą edycje slim to wtedy kupię, a gierki jakie chcę ograć to już będę miał.
God of War i Horizon można mieć za około 15 zł na koncie US z cdkeys. Ja też powoli powiększam moją bibliotekę ekskluzywnych gier na Playstation. TLOU, Detroit, Horizon, Heavy Rain, GOW, Days Gone. Teraz szukam Spidermana i Death Stranding.
Co do zakupu konsoli, to Xbox jest pewniakiem. PS5 raczej długo, długo nie.

Do góry Bottom