Xbox Series X|S i Xbox One ulepszone. Microsoft zadbał o oczekiwaną funkcję

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl

Już w połowie listopada zadebiutowała najnowsza aktualizacja dla Xboksów Series X|S i Xboksa One. Inżynierowie z Redmond ponownie wsłuchali się w opinie graczy i zadbali o nowe funkcje.
Microsoft systematycznie oferuje nowe aktualizacje ulepszające działanie konsol, ale zazwyczaj nowy firmware jest publikowany dopiero pod koniec miesiąca. W listopadzie firma postanowiła zrobić wyjątek i już dzisiaj na serwerach wylądowały nowe pliki.
Mogliśmy jednak spodziewać się takiej sytuacji, ponieważ dzisiaj korporacja potwierdziła udostępnienie Xbox Cloud Gaming na konsolach – jak wiadomo funkcja musi zostać pobrana przez graczy i właśnie chmura jest jedną z listopadowych nowości.
Inżynierowie z Redmond zajęli się także ulepszeniami filtrów kolorów na Xboksach Series X|S – ta opcja została przygotowana dla graczy, którzy mają problemy z widzeniem niektórych barw. Opcja jest dostępna nie tylko w systemie, ale także w grach (nowych i starszych).
Microsoft pochylił się także nad wielką prośbą graczy i ulepszył opcje dostosowania głośności oraz dźwięku – w końcu na Xboksach Series X|S i Xboksie One pojawi się opcja „wycisz dźwięk z głośników po podłączeniu headsetu”. Firma zajęła się również dostosowaniem zakładek.
Korporacja wsłuchała się także w opinie społeczności i zapewni deweloperom rozbudowane tagi, dzięki którym będą mogli oni dokładnie określać, jakie funkcje dostępności są wykorzystywane przez produkcje.
Firmware zajmuje się także usprawnieniem kontrolerów – pady z Xboksa One, Xbox Elite Wireless Controller Series 2 oraz Xbox Adaptive Controller otrzymają next-genowe opcje, które wcześniej były dostępne wyłącznie w najnowszych urządzeniach Microsoftu (mniejsze opóźnienie, lepsza łączność). Gracze mogą także liczyć na ulepszenia w aplikacji Xbox – firma ułatwi udostępnianie nagrań znajomym.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mogli by dodać możliwość zmniejszenia jasności przycisku pada, wali to po oczach jak latarka.

marthinez

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mogli by dodać możliwość zmniejszenia jasności przycisku pada, wali to po oczach jak latarka.
To jest dostępne od jakiegoś czasu. Przynajmniej na XSX.

S1udak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie nawet można zmniejszyć światło loga Xbox na konsoli itd.

suki

Użytkownik
Użytkownik
To jest dostępne od jakiegoś czasu. Przynajmniej na XSX.
Niby jest ale na padzie fh5 dużej różnicy nie robi bo tu pół pada świeci od tego leda.
Mam nadzieję że ta aktualizacja nie posra starych padów bo np. pad fh5 już trzy razy sam z siebie się rozłączył podczas grania. Na padach xo nie ma takich problemów.

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Heh, zakleiłem taśmą lata temu. Też mi to przeszkadzało w zwykłym padzie a w elicie chyba to jest bo mnie nie drażni. Ze 3 lata temu dawałem jasność na minimum jak coś pamiętam.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
1637303670967.jpg

Cofam co napisałem, jest coś takiego (lub niedawno dodali) tylko problem w tym że pad nie ma swojej pamięci i nie zapisuje stanu.

Mi chodzi o przypadek gdy wyciągam pada w samochodzie, jest po zmroku i gram przez xcloud. Telefon w mocowaniu zamontowany na padzie i wali mi to logo po oczach. Grając w domu na dużym ekranie mi to nie przeszkadza bo pada mam na udach a nie 30 cm od twarzy.

Do góry Bottom