• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Xbox wifi

Interesuje mnie podlaczenie xboxa 360 bezprzewodowo do sieci.Czy bedzie to dzialac jak podlacze to do rutera ktory bedzie dzialac jako client ?

jumper456

Świeżak
Świeżak
Odp: Xbox wifi

można mieć router, modem WAN (np.ADSL) i AccessPoint zintegrowane i do tego jeszcze kilkuportowy switch (takim użądzeniem jest popularny livebox do neostrady). Ale występują też inne możliwości/ kombinacje tych użądzeń.

Nie używa się w wypadku infrastruktury sieci nazwy "klient", choć w pewnym sensie użądzenie używające sieci (XBOX) jest jej klientem. AccessPoin w tym wypadku jest rodzajem 'serwera'. Ale to naciągana terminologia.

XBOX łączy się z AP, AP przekazuje dane do routera, ten do modemu ADSL i dalej już przez dostawcę ADSL do Internetu i z powrotem odwrotnie. Poza tym AP pozwala wymienieć informacje pomiędzy użądzeniami WiFi (XBoxami jeśli jest ich więcej lub XBOX a PC-tem itp).

mistrzoo191

Użytkownik
Użytkownik
Czy ty se koleś tymi kropkami chcesz posty nabić ?!
Jaki sens ma pisanie beznadziejnego nic nieznaczącego postu pod wyczerpująca odpowiedzią na pytanie ?

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Ja tylko podałem alternatywę :)

Wiadomo, że najtaniej to 2xrouter... Ale jak coś ;) jeszcze 8msc temu cenowo było identycznie (WiFi adapter był to koszt 80zł)

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
nie można. są dwie możliwości o których już była mowa. Jakby to było takie łatwe to by każdy miał taki adapter za 50zł

glizda360

Banned
Użytkownik
Wiem że wifi to fajna sprawa ale, przecież można kupic router za 120 zł i x metrów kabla za 90gr(od metra) przez wifi może zgubić połączenie lub coś a tak jest ciągle
To tylko moja sugestia

lumezz

Świeżak
Świeżak
Czy ktoś moze wytłumaczyć w normalnych słowach jak wy chcecie podłaczyć liva bezprzewodowo bez tego adaptera od MS.??

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Musisz mieć 2 routery

1. główny do źródła netu
2. w trybie clienta wczepiony do konsoli

Trzeba połączyć te dwa routery żeby 2 odbierała sygnał od 1 i tyle

Do góry