xbox wymiana dysku na SSD lub zwykły hd (7200)?

Haridil

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam

Pytanie tak jak w temacie czy ktoś może już wymieniał??(pytanie bardziej do tych co mają już po gwarancji).

dlaczego pytam bo planuje zakupić Xbox one i zastanawiam się nad 500 lub1 TB.

Jak się spisuje xbox on z głównym dyskiem jako ssd (oczywiście po clonowaniu systemu z orginał na ssd, bo wiem że sam xbox nie przywraca systemu na pusty dysk, chyba że jestem w błędzie ).

Bardzo jestem ciekaw jak konfiguracja główny dysk ssd (system) i dysk(7200) na usb 3.0 jako magazyn się sprawuje, mam tak na laptopie i dzięki temu zyskałem od 5-10 klatek i interesuje mnie czy xbox zyska na płynności .

Ewentualnie jak ktoś z Śląska by planował wymianę dysku, a nie wie jak clonować dysk to mogę pomóc ??

bo od tego zależy czy kupię 500 lub 1TB :)
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na pewno będzie działało trochę szybciej ale nie daje to w żadnym wypadku fps.

http://www.engadget.com/2013/11/30/xbox-one-500gb-hdd-swapped-for-ssd-1-tb-hybrid-drive-how-to/

Jeżeli chodzi o instalację gier to też nie spodziewałbym się ogromnej różnicy ponieważ napęd BR ma odczyt o wiele mniejszy niż zapis HDD a co dopiero SSD.

Różnica jest natomiast w czasach ładowania gier

https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/2x26b5/i_put_an_ssd_on_my_xbox_heres_a_few_benchmarks

Tu akurat z USB ale daje to pogląd. Tylko szczerze ile gier ulokujesz na SSD 256GB ? Chyba że stać cie na 500 czy 1TB tego nie wiem.
 

Haridil

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam
Wiec troche poszperalem w sieci i mozna wymienic glowny dysk xbox one :)
Z tego co pisza to przy zmianie na 1TB SSHD Cena okolo280 zl system startuje o jakies 7s szybciej, no i wiadomo wczytywanie gier jest troche przyspieszone w zaleznosci od gier od 10% do 40%.
Niestety nie znalazlem informacji na temat plynnosci konsoli i mniejszych spadkach klatek, a napewno tak jest.
Pisze o tym dlatego bo informacja moze sie przydac osoba ktore beda chcialy wymienic dysk lub zastanawiaja sie nad 500 lub1tb( ja wole 500 a po gwarancji sshd)
Po gwarancji tez oplaca sie zrobic clon dysku xbox on na wypadek uszkodzenia dysku lub pojawienia sie bad sectorow, bo po wlozeniu czystego dysku, xbox nie odpala systemu.
 

Sae

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak dla mnie ZNACZĄCE różnice w ładowaniu nie są warte swojej ceny :)
http://xboxforum.pl/threads/xbox-one-all-in-one-pytania-przed-kupnem-problemy-tansze-granie-akcesoria-wersje-kolorystyczne.149943/#post-1246334

Co do płynności hmm... Nie mam w tym momencie takiej wiedzy, ale coś mi się obiło o uszy, że XONE 1TB mogą mieć już 7200
 
Ostatnia edycja:

Grajek28

Świeżak
Świeżak
Witam

Pytanie tak jak w temacie czy ktoś może już wymieniał??(pytanie bardziej do tych co mają już po gwarancji).

dlaczego pytam bo planuje zakupić Xbox one i zastanawiam się nad 500 lub1 TB.

Jak się spisuje xbox on z głównym dyskiem jako ssd (oczywiście po clonowaniu systemu z orginał na ssd, bo wiem że sam xbox nie przywraca systemu na pusty dysk, chyba że jestem w błędzie ).

Bardzo jestem ciekaw jak konfiguracja główny dysk ssd (system) i dysk(7200) na usb 3.0 jako magazyn się sprawuje, mam tak na laptopie i dzięki temu zyskałem od 5-10 klatek i interesuje mnie czy xbox zyska na płynności .

Ewentualnie jak ktoś z Śląska by planował wymianę dysku, a nie wie jak clonować dysk to mogę pomóc ??

bo od tego zależy czy kupię 500 lub 1TB :)
Siemka właśnie włożyłem do konsoli 1tb ssd i mam problem z napędem bo go nie widzi jak płacze konsole od prądu i po chwili ja włączę to jest okej a jak ja wyłączę i włączę to po włożeniu płyty nic się nie dzieje . Dodam że jak włożę zwykły dysk i postawię na nim system to wszystko działa
 

Grajek28

Świeżak
Świeżak
Witam

Pytanie tak jak w temacie czy ktoś może już wymieniał??(pytanie bardziej do tych co mają już po gwarancji).

dlaczego pytam bo planuje zakupić Xbox one i zastanawiam się nad 500 lub1 TB.

Jak się spisuje xbox on z głównym dyskiem jako ssd (oczywiście po clonowaniu systemu z orginał na ssd, bo wiem że sam xbox nie przywraca systemu na pusty dysk, chyba że jestem w błędzie ).

Bardzo jestem ciekaw jak konfiguracja główny dysk ssd (system) i dysk(7200) na usb 3.0 jako magazyn się sprawuje, mam tak na laptopie i dzięki temu zyskałem od 5-10 klatek i interesuje mnie czy xbox zyska na płynności .

Ewentualnie jak ktoś z Śląska by planował wymianę dysku, a nie wie jak clonować dysk to mogę pomóc ??

bo od tego zależy czy kupię 500 lub 1TB :)
Cześć ja wymieniłem dysk na ssd w Xbox one x różnica jest kolosalna i widoczna w każdym momencie użytkowania konsoli
 

Grajek28

Świeżak
Świeżak
Cześć ja wymieniłem dysk na ssd w Xbox one x różnica jest kolosalna i widoczna w każdym momencie użytkowania konsoli
Cześć ja wymieniłem dysk na ssd w Xbox one x różnica jest kolosalna i widoczna w każdym momencie użytkowania konsoli
Tylko problemem w Xbox one przy dysku ssd jest kontroler pamięci jeśli miałbym Ci polecić to cruciale bo samsung się nie nadaje miałem problemy po włożeniu samsunga nie działał blu Ray gry się odinstalowywaly
 

gressive

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć. Słuchaj, czy mógłbyś napisać trochę więcej na temat dysku ssd jako główny magazyn pamięci? Czy konsoli nie banują? Jak w ogóle wygląda proces klonowania. Czy już można go wykonać pod Windowsem?
 

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
Z moich obserwacji czasy ładowania są prawie o połowę krótsze. Dla przykładu RDR2 ładowanie z poziomu gry przy hdd wynosi 1min 27snek a przy ssd 49 sekund Podczas grania nie zauważyłem żadnych różnic.
 

Do góry Bottom