Xbox360 i podatność na błędy związane z GPU

graffitikomp

Użytkownik
Użytkownik
Rozbierałem dzisiaj konsolę, która wieszała się na logo Xbox. Po ściągnięciu i ponownym założeniu radiatorów CPU/GPU konsola w ogóle się nie uruchamia, zgłasza tylko błąd 0022 (3RROD).
Czy to prawda, że te konsole tak mają i samo zdejmowanie radiatorów może spowodować uszkodzenie lutów pod gpu?
Jeśli tak, to jak z nimi postępować, żeby nałożyć nową pastę na procesor czy gpu?
 

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Konsola z 2006 roku?? Wydaje mi się że ściągniecie radiatorów nie może spowodać zimnych lutów
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Ja bym postawił na ukruszony rdzeń któregoś układu. Albo przeciąłeś gdzieś scieżki na płycie, ale to w mniejszym stopniu.
Rozbierz jeszcze raz konsolę i sprawdź dokładnie.
 

graffitikomp

Użytkownik
Użytkownik
Konsola 2008, ścieżki nie są naruszone. Jedyne co mi przychodzi do głowy to pękanie lutów od naprężeń powstałych w trakcie podważania krzyżaków.
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli konsola się wieszała o czym wcześniej pisałeś to już świadczyło o jakimś defekcie. Podczas ściągania krzyżaków poprostu dokończyłeś dzieła :)
 

graffitikomp

Użytkownik
Użytkownik
No i właśnie o to mi chodzi, jeśli konsola ma już nieprawidłowe objawy, wystarczy wyciągnąć płytę, zdjąć radiatory, założyć z powrotem i już może być na stałe RROD, zgadza się?
 

TigraTeam

Banned
tak
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Jak widzisz na własnym przypadku - tak właśnie może się dziać. Czasami może wyskoczyć inny kod błędu. Naprawdę różnie to bywa.
 

graffitikomp

Użytkownik
Użytkownik
Czyli można to podsumować w ten sposób, że jest duże ryzyko rozbierania i poprawiania chłodzenia w konsolach, które mają objawy przegrzewania.
Mówię to w kontekście serwisu laptopów, wdrażam się w konsole bo rynek tego wymaga ...
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli konsola szybko się wiesza a wiatraki gwałtownie nie przyspieszają to raczej nie ma sensu poprawiać chłodzenia, bo to nie ma nic wspólnego. Jeżeli po pewnym czasie wyskakują 2 czerwone diody to jak najbardziej warto zabierać się za chlodzenie.
 

graffitikomp

Użytkownik
Użytkownik
Przegrzewanie to 2 diody - 3 to już jakaś awaria i można tylko popsuć do końca?
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli w serwisie nie masz maszynki do BGA to w przypadku 3 diod to mało zrobisz. No chyba, że są to błędy związane z zasilaniem. Wtedy to tranzystor, czy kontroler zasilania spokojnie wymienisz.
Tutaj ciekawa lektura o ile już jej nie czytałeś. Polecam się dokładnie zapoznać jeśli chcesz brać się za Xksy.
Wszystko o XBOX-360 TUNING ,NAPRAWA ITD. - ERROR CODE KODY BŁĘDÓW
 

graffitikomp

Użytkownik
Użytkownik
Sprzęt do BGA mam, tu nie ma problemu. Za linka dzięki, sporo już na ten temat przeczytałem ale mało stron rodzimych.
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Teraz angielski to podstawa... Posiedzisz parę miesięcy przy konsolach to żadne strony nie będą Ci potrzebne. Xbox nie jest jakoś specjalny skomplikowany w budowie. Laptopy są trudniejsze w naprawie, przynajmniej dla mnie...

A tak off topic można wiedzieć jakiej maszynki używasz? Achi czy cos lepszego?
 

graffitikomp

Użytkownik
Użytkownik
Xbox nie jest skomplikowany w budowie i można się posiłkować jednym schematem od xenona ale jednak dla mnie to czarna magia i kapryśna maszyna.
Nie wyobrażam sobie lapa, w którym po zdjęciu radiatora i założeniu z powrotem, nie uruchamia mi się płyta.
Maszyna na której pracuję to Achi IR PRO SC2, całkiem fajne urządzenie.
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Jak Achi wygląda to wiem doskonale:) Jak robiłem se stacje do nauki to sie na niej wzorowałem... Stolik serwisowy wygląda tam trochę lipnie. Lepszy jest ponoć z v.3 :)
 

graffitikomp

Użytkownik
Użytkownik
Nie słyszałem o wersji 3, wersja 2 to najnowsza i uchwyty na płytę ma znakomite. Dokupiłem jeszcze dodatkowe łapki i do trudnych płyt mam 3 z lewej i 3 z prawej. Nic się nie ma prawa wygiąć.
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Na bank jest v.3 :) Sprawdziłem dla pewności :) Właśnie dodatkowe łapki ma w standardzie ...
 

graffitikomp

Użytkownik
Użytkownik
No to ja mam wersję 3 tylko miałem 4 łapki w standardzie. Dół 4x600W, góra 400W, do tego HA bodajże 750W.
 

Do góry Bottom