xbox360 i połączenie z pc

QurChuck

Użytkownik
Użytkownik
witam, mam problem, połączyłem xboxa z routerem, widzi sieć ale już mojego pc w sieci nie :/ bezpośrednie połączenie z pc też nie działa, port 30000 odblokowany, adresy ip się zgadzają, co robić?

edit: oczywiście chodzi o połączenie z pc i xlinkiem
 

dinimil

Użytkownik
Użytkownik
spróbuj podłączyć x bezpośrednio pod główna skrętkę i zobacz czy jest internet , bo moze problemem nie jest w router ale w kabel lub sieciuwka x
 

QurChuck

Użytkownik
Użytkownik
jest podłączony kablem LANowym z routerem, na testowaniu połączenia z siecią jest OK ale komputera już nie widzi, zauważyłem też komunikat o jakiejś nieprawidłowości w infrastrukturze. Mam 3 PC w domu i xbox żadnego nie widzi. W konfiguracji Wybierz źródło mam tylko opcje "brak komputerów pc na liście"
 

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
mojego kompa w sieci tez nie widzi i co z tego?? konsola do neta jest podlaczona rowniez po przez router, xlink skonfigurowany i dziala, a zeby ogladac filmy i sluchac muze z PC na xklocku i zeby xbox widzial mojego kompa czyli jego partycje to skonfigurowalem windows media player
 

QurChuck

Użytkownik
Użytkownik
tylko go nie widzi i to jest problem
 

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
a zeby w ustawieniach konsoli bylo ze Xbox i PC jest polaczone to musisz to zrobic tak mi sie wydaje

Konfiguracje Xbox Live | Artykuły
 

dinimil

Użytkownik
Użytkownik
czyli tak kabel z X idzie to routera a z routera dalej do kompów. Nie rozumiem co chcesz zdziałać. Jesli przy takiej najprostszej konfiguracji gdzie router nadaje automatycznie ip a konsola ma ustawione na auto powinno wszystko śmigać. Jesli nie ustaw router na ręczne wybieranie zakresu ip i wpisz jakis adres z tego zakresu to ustawień sieciowki w konsoli. Sprawdź kabel czy nie jest krosowany albo źle zaciśnięty, ale przede wszystkim wsadź bezpośrednio kabel wan z routera do konsoli i wpisz ustawienia wan w konsole. wyeliminujesz uszkodzenie karty sieciowej w konsoli co tez sie zdarza.
Jak chcesz pościć neta z sieciowki komputera, udostępnij internet na tej sieciowce w ustawienia sieciowki i udostępnij porty i tez powinno śmigać
 

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Tobie Xlink dziala i teraz chcesz zeby byly widoczne pliki z PC na Xklocku tak mam rozumiec czy wogole nic ci nie dziala
 

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
bo jezeli konsola ma neta laczy sie z Live a w kompie udostepniles port 30000 to xlink powinien dzialac nawet jezeli w ustawieniach konsoli nie ma polaczenia z PC

PS
Ja przynajmniej tak mam Live dziala oraz Xlink a jak sprawdzam polaczenie z PC to go nie znajduje szybka konfiguracja windows media player i normalnie konsola teraz widzi partycje PC gdzie dalej w ustawieniach konsoli nie ma polaczenia a wystarczy ze wchodze w biblioteke filmow i muzyki
 

QurChuck

Użytkownik
Użytkownik
więc jest tak, podłączam kabel LAN xbox->router (w przypadku xbox->pc znika net). X łączy się z siecią i netem, PC też. Port 30000 jest odblokowany. X nie wykrywa PC ("wybierz źródło") a także xlink nie widzi mojego xboxa (ip, dns auto, mac zmieniony -> nadal nie wykrywa; normalnego też nie)
 

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
bardzo dziwne moze zresetuj router?? ja co jakis czas musze restartowac bo xbox blokuje mi wi-fi i nie mam neta na laptopach na kompie tez czasami mi zanika net i wtedy juz nigdzie nie mam i tylko pomaga reset routera ja mam w tej chwili takie ustawienia

tutaj ze xbox ma neta jest w sieci i ma Live


tutaj wchodze w sprawdz polaczenie z PC i blad :)


teraz wchodze w biblioteke filmow i polaczenie z PC nie bylo mozliwe ale partycje widzi


oraz Xlink Kai


podlaczylem tylko xbox'a kablem lan do routera udostepnilem port 30000 i nie zmienialem mac'a w konsoli i innych ustawien w kompie
 

Do góry Bottom