Xbox360 Raz czyta płytę, raz nie

maciek2231

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam!
Wczoraj dorwałem kopię DragonBall Raging Blast i przy pierwszym włożeniu do napędu płyta odpaliła się jako... film? Bynajmniej pojawiły się opcje przewijania i logo xbox360. Włożyłem inną grę, śmiga. Wkłądam znowu DB... lipa. Płyta z jedną ryską, wygląda lepiej niż inne. Ok sprawdzam wcześniej zainstalowane... Działają, wykrywa. Znowu wkładam DB... kolejny raz nie działa. Przekręcam w inna stronę (nic innego nie wymyśliłem .) i o dziwo zadziałało na moment, bo po pierwszym pojawieniu się logo płyta w napędzie się jakby... zacięła? Po ponownym włożeniu szybko wyszedłem do menu i spróbowałem zainstalować. Niestety nie przeszło. Po 5-6 ponownych nieskutecznych odczytach znowu miałem szanse zainstalować i tym razem się udało. Niestety, raz gra się odpali, raz widac logo xboxa i film (czy tam dysk nierozpoznany). Pytanie czy to wina badziewnej płyty? Czy coś nie tak jest z moim xboxem i lepiej go wymienić? (w cexie mam jeszcze rok gwarancji).
A może jeszcze jest jakaś inna możliwość o której nie wiem? (może jakiś reset konsoli? nie znam się)
 

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wyczyścić laser i tyle. Gdzieś co 2 lata warto (mimo, że nie wygląda), już kilka razy tak "ratowałem" X360. Jeśli ktoś lubi brudne płyty i otwartą klapkę to nawet częściej.

Mała ryska nie zawsze jest mała, zależy co uszkodziła, jak też płyta może być po regeneracji - wygląda jak nowa a błędy się sypią (np. w Nerodisc Speed), a na idealnie nowej nie.

Jednak masz kupę gier - ponad 320 GB i w dodatku gwarancję więc wątpię czy warto ją zniszczyć dla 1 gry.
 

chrabonszcz

Banned
Użytkownik
Świeżak
a mnie się wydaje że odpalasz grę w nieodpowiednim L.T
prawdopodobnie masz źle nagrany obraz gry albo nieodpowiednią przeróbkę napędu
 

maciek2231

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Konsola nieprzerabiana, gra oryginalna :3
 

chrabonszcz

Banned
Użytkownik
Świeżak
Napisales kopie dragon balla ktora odpala sie jako film
Czegos nie rozumiem..?
 

Do góry Bottom