Xbox360 z allegro, problem z kopiami, pomóżcie!

ShadowWalker

Użytkownik
Użytkownik
Witam, jestem bardzo sfrustrowany :/ Kupiłem na allegro xboxa premium 60GB, 2 pady, jasper. Konsola wedle zapewnien sprzedawcy została przerobiona na iXtreme 1.6. I tutaj zaczynają sie schody, przeczytałem całe forum, próbowałem wszyskich sposobów - zmiany z wave4 na wave3, activate.iso, clone cd zamiast imgBurn itp - za kazdym razem po wlozeniu plyty wyskakuje mi białe logo z Xbox 360 (czyli chociaz nagralem gre to naped traktuje to jak audio) Doszedłem do wniosku ze problemem moze byc moja nagrywarka - postanowilem wiec nagrac na 2gim kompie z inna nagrywarka i jest to samo (zawsze wybieram predkosc 2.4x wszystkie ustawienia w imgburn takie jak w internecie) Drugim moim podejrzen byly płyty DL+ Platinuma, nastepnie kupilem Emteki, TDK, Mediatechy (wiem ze slabe) i Extremy - na kazdych mialem to samo lub zamiast tego loga czasami wyskakiwała informacja ""To play this disc, put it in an Xbox 360 console"

Probowalem sie skontaktowac ze sprzedawca ,ale poki co nie odpisuje i niestety nie odpowiada na telefony - ale spokojnie wybralem takiego ktory ma ponad 1000pozytywow i zero negatywow, kazalem mu sie upewnic co mi wgrał) Jak myslicie czy problemem moze byc zle wgrany flash lub po prostu nie mam zadnej przeróbki ? Co teraz najlepiej byloby zrobic ? Zmarnowałem juz 11 plyt, probowalem wszystkiego i kazdego sposobu wiec nie sądze, aby to była moja wina. (niestety w chwili obecnej nie mam od kogo pozyczyc jakiejs innej kopii) Prosze doradzcie co najlepiej zrobic ;/
 

Ingvar

Banned
Nagrywałeś tylko jedną grę ? Nie pomyślałeś że sam obraz iso może być uszkodzony ? Tak się czasami dzieje.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Spróbuj na wave2...
 

batman17

Użytkownik
Użytkownik
spat**** na wave2 jak to nie pomoże tzn. ze zły obraz. Napewno to nie jest problem nagrywarki ani lasera, bo by wyskoczył komunikat ze szmatką.
 

japon25

Użytkownik
Użytkownik
kolega wyżej dobrze napisał , jeśli dalej coś będzie nie tak dowiedz się czy konsola jest w ogóle przerobiona a jeśli tak to jaka wersja przeróbki
 

ShadowWalker

Użytkownik
Użytkownik
Tekken 6 z wave 4 na wave 3 = Fail, logo xbox , nawet z pomocą activate.iso (jak jeszcze oddzielnie nagralem samo wave 4)

Dante's Inferno z wave 4 na wave 3 - wlasnie nagrywa sie...

Mortal Vs Dc wave 2 - to samo logo xboxa

Fifa 10 ktora niby ma domyslnie wave 3 ten sam problem lub napis ""To play this disc, put it in an Xbox 360 console"

Wiec jedyne chyba co pozostaje to to ze konsola nie jest przerobiona :| Ale sprzedawca zapewnia mnie ze ma wgrane iXtreme 1.6 lub 1.61 (ma zadzwonic do serwisu i na dniach dac mi znac) Konsola z 2008roku lipiec, jezeli sie nie myle ma naped Benq, sprobuje jeszcze kilka rzeczy nagrac, ale cienko to widze, wyslanie sprzedawcy i znowu oczekiwanie tydzien czy wiecej, albo pojscie do jakiegos sklepu mi zostanie chyba zeby sprawdzili czy w ogole jest wgrany flash :( (Oryginalny Pes 2008 chodzi bez zajakniecia) Sprobuje jeszcze kilka płytek i zaraz dam znac

Log z abgx z jakiejs gry (wykluczam w takim przypadku złe konfigurowanie przeze mnie czy cos)

 

yondaime332

Użytkownik
Użytkownik
albo nie jest przerobiona, albo zle płyty najlepiej jak bys miał Verbatimy. bo jak by był zły iXtreme to powinno widzieć grę jako film przynajmniej tak miał mój kumpel
 

Ingvar

Banned
Nie wiem czy się nie myle ale czy konsole z lipca 2008 (sam mam Falcona z 21 sierpnia 2008) to nie falcony z napędami LiteON Po 2 nic mi nie wiadomo o oryginalnie montowanych Benq w Jasperach (wyżej pisałeś że masz jaspera) ? Jeśli tak to cię ładnie w bambuko orżnął.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
To chyba faktycznie nie jest przerobiona...

A oryginały działają?
 

batman17

Użytkownik
Użytkownik
jak tyle gier Ci nie działa i robisz jak w instrukcji to wątpie abyś miał przerobioną konsolke.
 

ShadowWalker

Użytkownik
Użytkownik
albo nie jest przerobiona, albo zle płyty najlepiej jak bys miał Verbatimy. bo jak by był zły iXtreme to powinno widzieć grę jako film przynajmniej tak miał mój kumpel
Wlasnie nigdzie nie bylo Verbatimów w moim małym miasteczku, dostawa bedzie w poniedzialek wiec sprobuje, ale czy to nie dziwne ze na 5 róznych firmach było to samo ? Wiadomo ze to nie jakies super płytki, ale o ile mi wiadomo naprzyklad taki Platinum nie jest najgorszy...

Nie wiem czy się nie myle ale czy konsole z lipca 2008 to nie falcony z LiteON'ami ? Jeśli tak to cię ładnie w bambuko orżnął.
Od samego poczatku mowilem ze chce Jaspera, w sensie spytalem sie na gg czy to jest aby na pewno Jasper, wiec zapewnił mnie ze konsola ma najnowsze chłodzenie.. 6.07.2008 dokladna data produkcji - od razu do niego napisalem ze konsola ma zasilacz 175W, ale on napisał ze starsze Jaspery tez mialy takie zasilacze( nie tylko 150W) Nizej mam gdzies napisane 12V, 14,2A, 5V 1 A ( jezeli sie nie myle Jasper powinien miec 12.1A) W kazdym razie konsola jest bardzo cicha, poki co najbardziej zalezy mi na rozwikłaniu problemu czy konsola aby na pewno ma flasha :D Przy okazji mozecie mnie oswiecic czy to aby na pewno jest Jasper :) Tacke ma benq, patrzylem na zdjeciach w necie :)
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Możliwe jest , że flasz napędu został uwalony. Czytałem juz o takich przypadkach. Wymień konsolę u sprzedawcy.
Co do wersji konsoli , to ja z taką data miałem falcona.
 

ShadowWalker

Użytkownik
Użytkownik
To chyba faktycznie nie jest przerobiona...

A oryginały działają?

Tak, PES 2008 bezproblemowo - w poniedziałek podje do kumpla pozycze jakies 2-3 losowe gry i chyba wszystko bedzie wtedy wiadomo, jak u mnie nie beda chodzic to chyba w takim razie nieprzerobiona, bez kitu nie mam zzadnych innych pomyslow...
 

sloniu

trolololololo
V.I.P
Użytkownik
A jest cichy bo masz może falcona z wentami Delty. Jeszcze jest druga firma i są głośne jak traktory.
 

japon25

Użytkownik
Użytkownik
w abgx360 pokazuje że jest ok , wychodzi na to że konsola jest nie przerobiona
 

Ingvar

Banned
Koleś sprzedał ci starszy model konsoli nie Jaspera tylko Falcona. Reklamuj i żądaj zwrotu gotówki za niezgodność towaru z umową. I niech ci ciemnoty nie wciska bo Jasper ma amperomierz 12.1 a nie 14.2 ... Już po tych ceregielach z wersją konsoli coś mi się wydaje że napęd nie jest przerobiony.
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Może masz IX 1.5 ? Próbowałeś paczować do wave 2 ? Jeśli to nie zadziała to albo przeróbka jest żle zrobiona albo konsola nie jest przerobiona . Kupno i nagranie na płytach Verbatim tu nic nie pomoże . Gdyż na tylu płytach które nagrałeś musiałaby któraś odpalić .
 

Dzozefo

Użytkownik
Użytkownik
Najprawdopodobniej konsola jest nie przerobiona, ja miałem identyczną sytuacje jak twoja, przy kopiach wyskakiwało logo xbox360. Żeby sprawdzić napęd włóż płytę z filmem DVD lub oryginalną grę, jeżeli ci tego nie dopali to znaczy że napęd jest zepsuty. Na wave 2 nie ma sensu przerabiać bo napęd miał być przerobiony iXtreme 1.6 i ty za to zapłaciłeś i to powinieneś otrzymać.

Jeżeli sprzedawca ma ponad 1000 pozytywów i zero negatywów powinien wszystko wyjaśnić. Mój sprzedawca też miał być pewniakiem - zero negatywów, może to ten sam? nick na allegro tele_media
 

Ingvar

Banned
Reklamuj nie czekaj. Oszukał już cię z tym że konsola to Jasper a wyszło że Falcon i pewnie jeszcze nie wiadomo co było grzebane w środku.
 

ShadowWalker

Użytkownik
Użytkownik
Najprawdopodobniej konsola jest nie przerobiona, ja miałem identyczną sytuacje jak twoja, przy kopiach wyskakiwało logo xbox360. Żeby sprawdzić napęd włóż płytę z filmem DVD lub oryginalną grę, jeżeli ci tego nie dopali to znaczy że napęd jest zepsuty. Na wave 2 nie ma sensu przerabiać bo napęd miał być przerobiony iXtreme 1.6 i ty za to zapłaciłeś i to powinieneś otrzymać.

Jeżeli sprzedawca ma ponad 1000 pozytywów i zero negatywów powinien wszystko wyjaśnić. Mój sprzedawca też miał być pewniakiem - zero negatywów, może to ten sam? nick na allegro tele_media

O cholera identyczny koles!! Bardzo nieciekawy na gg, ignoruje mnie czesto, nie pomaga, o wszystko musze sie dopytywac, na towar czekalem 13 dni :/ Nie dostałem obiecanego pilota, dużo wkrętów ;/ Wysłałes i dostales z powrotem przerobioną ?
 

Do góry Bottom