XBSlink problem

beatamycha

Banned
Użytkownik
witam.
Mam taki problem do wczoraj bylo wszystko ok, a potem sie cos stalo, gdy uruchamiam XBSlinka -- start engine wyskakuje taki komunikat; "your XBSlink is not reachable from the internet (port closed). Please configure your router and firewall to forward a port to your computer or use UPnP where availabe. Other XBSlink will not beable to connect you directy ! "

dodam ze port w modemie jest otworzony i nie ma aktywnej zapory na windowsie.
co moge w tej sytuacji zrobić?

z0nk31

Banned
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
też tak miałem i niestety u mnie granie na XBS jest niemożliwe z niewiadomego dla mnie powodu. port otwarty, ustawienia wg. różnych tutoriali a error wyskakuje i granie jest niemożliwe.
jeśli ktoś umie pomóc to również podpinam się do pytania:
Jak wyliminować ten felerny error ?

bartula

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
odhaczyć w zakładce settings\network opcje

odhaczyć w zakładce settings\network opcje use UPnP Nat a potem zamknac i otworzyc ponownie XBSlink

beatamycha

Banned
Użytkownik
tak zrobiłam ale nadal wyskakuje error

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
zresetować router, otworzyć ponownie porty, zrobić re-install programu, wyłączyć firewall

beatamycha

Banned
Użytkownik
nie działa, port otwarty, zapora wyłączona .. nie mam juz na to sposobu

mam ustawienia takie jak w zalaczniku

z0nk31

Banned
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
zresetować router, otworzyć ponownie porty, zrobić re-install programu, wyłączyć firewall
próbowałem wiele sposobów w tym również te które wymieniłeś i nic nie pomaga, naprawdę już nie mam siły do tego programu.

@UP
też tak zrobiiłem, wyskakuje error ale wszedłem w chmurkę, później uruchomiłem MW3 > multiplayer > system link i widziałem serwery ALE nie połączyło mnie. zastanawia mnie teraz, czy to wina tego, że jednak na XBS wyskakuje ERROR czy tego, że chwilowo mam internet 512mb/s :D

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Może na innym porcie spróbujcie np: na 30000 taki jaki jest w XlinkKai oraz moim zdaniem UPnP NAT powinno być zaznaczone

PS
Właśnie zainstalowałem program, w ustawieniach routera nic nie robiłem wystarczyło że wyłączyłem firewall oraz miałem zaznaczone UPnP NAT

Jak widać port 30000 jest otwarty i program połączył się bez żadnych błędów, więc u was ciągle coś blokuje

z0nk31

Banned
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
a sprobuj na porcie 31415 i zobacz czy wyskoczy Ci error. bo jeśli nie to znaczy że nie masz tego problemu co my :p
no i jak będę mieć odblokowany 30000 zamiast 31415 to będzie mnie łączyło normalnie czy użytkownicy z którymi chcę grać też będą musieli mieć odblokowany ten port?

//EDIT

zmieniłem port na 30000 i nadal wyskakuje error że jest zamknięty co jest totalną bzdurą bo gram poprzez Xlink kai a tam jest wymagane otwarcie portu 30000 więc port jest otwarty na 101%

beatamycha

Banned
Użytkownik
sprawdzcie czy nie zmienił Wam się adres IP w XBSlink, otworzyłam port dla adresu 192.168.1.2 a teraz patrze, że zmienil mi się na 192.168.1.3 a w routerze był otwart port dla pierwszego adresu. Otworzyłam port dla adresu 192.168.1.3 i teraz działa, port otwarty.

marzzz73

Użytkownik
Użytkownik
antywira NOD smart security przypadkiem nie masz ? Swego czasu on mi blokował porty

wzdryngiwacz

Użytkownik
Użytkownik
Wczoraj pierwszy raz zainstalowałem xbslinka. Miałem takie same problemy z portem. Próbowałem wpisywać port 30000 na którym działał KAI jaki port z torrenta, który napewno jest otwarty. Program zgłaszał ciągle błąd. Pomogło kiedy prawidłowo przeforwardowałem port 31415 w moim ruterze + wyjątek w zaporze windowsa. Program działa i to znakomicie. Bez problemu łączyłem się z dostępnymi serwerami jak i sam hostowałem grę.
Prawidłowy forwarding portu w ruterze to podstawa.

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Sprawdźcie czy port 31415 otwieracie na dobrym IP, bo możliwe że w XBSLink macie 192.168.0.103, a w routerze otwieracie na 192.168.0.101 lub innym dlatego ciągle są zamknięte, oraz tak jak wyżej kolega napisał jeżeli macie włączone zapory to również dodajcie wyjątki

wzdryngiwacz

Użytkownik
Użytkownik
I co wnajważniejsze... forwardujemy port (IP!) pc a nie konsoli. Ja przez pól godziny otwierałem port i IP konsoli :stupid:

beatamycha

Banned
Użytkownik
Teraz wszystko ładnie działa:)

z0nk31

Banned
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
ja i tak wolę xlink kai bo na XBS mniej osób gra a pokoje są najczęściej z hasłem :)
tym bardziej że skoro ping limit na XBS też jest to już wolę się z tym nie szarpać :p

//A tak szczerze to po prostu nie umiem tego zrobić i tyle :D

ham187

Użytkownik
Użytkownik
witam udało mi się skonfigurować xlink kai ale jak grać wchodzę w graj online znajduje pokój bez hasła uruchamiam grę dołącz do gry i nic jakieś porady jak zagrać lub jak dołączyć do gry

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
ping do hosta poniżej 30ms? czy masz jtag/rgh i pingpatch? czy wersja gry zgodna z tą do której chcesz się połączyć?

ham187

Użytkownik
Użytkownik
ping do hosta poniżej 30ms? czy masz jtag/rgh i pingpatch? czy wersja gry zgodna z tą do której chcesz się połączyć?
mam rgh i skonfigurowany xlink kai wersja gry MW3

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Mi chodzilo o wersje gry czy masz title update bo host moze miec nowsza wersje MW3 dlatego nie mozesz sie polaczyc

Sent from my X8 using Tapatalk

Do góry Bottom